Zbiórka zweryfikowana

Przenosimy Nowy Świat!

Avatar Radio Nowy Świat Radio Nowy Świat
42 834 zł z 250 000 zł
17%
36 dni do końca zbiórki
421 wpłat

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

Drodzy Patroni, Patronki, Słuchaczki i Słuchacze Radia Nowy Świat, 
 
w tym roku nasze radio kończy sześć lat. Szóste urodziny! A to dzięki wsparciu ponad 31 tysięcy Patronek i Patronów RNŚ. Siedziba przy ul. Ostrej była naszym pierwszym domem.  Domem pełnym wspomnień, sukcesów, odwiedzin niezwykłych gości. Domem spotkań z Wami - Patronami i Słuchaczami. Domem, w którym zawiązywały się przyjaźnie, w którym powstała “nie do ogarnięcia” liczba pomysłów i audycji… i w końcu domem, który powstał z miłości do radia.  
 
Po sześciu latach nadszedł czas na zmiany Radio Nowy Świat przenosi się na drugą stronę Wisły. Wilanów i budynek przy ul. Ostrej wszystkim nam już zawsze będzie kojarzył się z tym niezwykłym czasem powstawania naszego radia. Decyzja, choć nie należąca do łatwych, jest po prostu konieczna. Nasz zespół stale się powiększa i potrzebujemy przestrzeni do pracy. Obecnie pracujemy dosłownie wszędzie w budynku - czasem nawet siedząc na podłodze. Lokal przy Ostrej  wymaga nieustających prac konserwacyjnych i remontowych, które przekraczają nasze możliwości. 

Obejrzeliśmy więc kilkadziesiąt lokalizacji i po tygodniach poszukiwań, rozmów, kontroli technicznych i pomiarów, wybór padł na budynek przy ul. Mińskiej 75 na warszawskim Grochowie. To krok, który pozwoli nam spokojnie patrzeć w przyszłość. 
 


Nowa siedziba, świeżo po renowacji, będzie w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami - przy wejściu do budynku znajduje się podjazd dla osób poruszających się na wózkach, a na nasze drugie piętro (w końcu to nasza druga siedziba!) dojeżdża winda. 
 
Zyskamy też przestrzeń, która będzie pełniła m.in. funkcję Koncert Holu. W niej będziemy mogli organizować spotkania, koncerty, sesje czy pokazy na zdecydowanie większą skalę niż dotychczas i zdecydowanie większym Państwa udziałem.
 
 
Przeprowadzka oznacza też koszty - a te nie są małe. Przy okazji naszych szóstych urodzin uruchamiamy celową zbiórkę, mając nadzieję, że dzięki Państwu uda nam się pokryć znaczną część kosztów przeprowadzki i dostosowania nowej przestrzeni pod radio. Nowe Radio Nowy Świat! 
 
Jakie są cele zbiórki? 

  • Dostosowanie pomieszczeń pod blok emisyjny: trzy studia - emisyjne, nagraniowe i robocze (marzy nam się nowa konsoleta do realizowania audycji z większą liczbą wejść mikrofonowych).
     
  • Stworzenie dwóch pomieszczeń służących do realizacji dźwięku (tzw. reżyserek), a także emisji naszych koncertów i wydarzeń w audio oraz wideo. 
     
  • Montaż dźwiękoszczelnych drzwi i szyb (szyby zabieramy z Ostrej) w tych pomieszczeniach, w których będziemy pracowali z dźwiękiem. Tak samo jak my nie chcemy emitować naszych rozmów z korytarzy i sąsiadujących pokoi oraz mruczenia ekspresu do kawy - tak samo Państwo nie chcą słyszeć ich w tle. Proszę nam uwierzyć, wiemy, co mówimy. ;)  
     
  • Wygłuszenie ścian, podłogi oraz sufitu w studiach. 
     
  • Montaż cichej studyjnej klimatyzacji. 
     
  • Modernizacja i dostosowanie sieci audio oraz systemów IT do nowej przestrzeni.
     
  • Radio to nie tylko mikrofony, ale setki metrów kabli. Musimy kupić i zamontować je w taki sposób, by dźwięk zawsze pojawiał się u Państwa bez zakłóceń. Musimy zbudować nowy stół w studiu emisyjnym. Choć może wydawać się, że “stół to stół”, to w praktyce nasz zespół techniczny będzie musiał przystosować ten nowy mebel do emisji.
     
  • Wśród powyższych kabli znajduje się również tzw. infrastruktura krytyczna, której celem jest utrzymanie nadawania w przypadku zaniku prądu lub internetu.
     
  • Pamiętają Państwo o nowej przestrzeni pełniącej funkcję Koncert Holu? Jest! Trzy piętra pod naszą nową siedzibą. Będziemy musieli połączyć go kolejnymi metrami kabli światłowodowych w taki sposób, by bez żadnych opóźnień móc realizować wydarzenia z realizatorki, dwa  piętra wyżej. A planujemy organizować ich jeszcze więcej niż obecnie. 
     
  • Doposażenie obecnej oprawy świetlnej nowych przestrzeni, które mają większą powierzchnię, niż te dotychczasowe.
     
  • Dokupienie nowych kamer do realizacji wydarzeń w terenie, Koncert Holu i studiu nagraniowym.
     
  • Dosłowna przeprowadzka - demontaż wszystkiego w obecnej siedzibie, pakowanie, transport, rozpakowywanie i montowanie na nowo. 

 
Mogą Państwo nas też zapytać, co stanie się ze wszystkim, co sfinansowali Państwo dotychczas - na przykład podczas ubiegłorocznej zbiórki na modernizację naszego Koncert Holu i studia emisyjnego?  

Odpowiadamy: zabierzemy ze sobą wszystko. Mikrofony, reflektory, nowe oświetlenie, neony, kamery, nieskrzypiące fotele, a nawet wykładzinę ze studia emisyjnego i obecnego Koncert Holu. Jedyne, co zostanie w obecnej siedzibie po ubiegłorocznym remoncie to farba na ścianach - tej, z przyczyn wiadomych, nie możemy ze sobą zabrać. Choć gdybyśmy mogli, to byśmy zabrali ;) To znaczy, że efekt Państwa dotychczasowego wsparcia wyruszy z nami do nowego domu. 
 
Wspomnieliśmy o tym, że na szóste urodziny czeka nas nowe. Wchodzimy w siódmy rok funkcjonowania Radia Nowy Świat z myślą, że siedem to magiczna liczba. A my magii radiowej mamy dla Państwa w planach moc. Dziękujemy, że wspieracie Radio Nowy Świat. To dzięki Wam możemy tworzyć to, co umiemy najlepiej i co kochamy najbardziej.  
 

Ostatni wpłacający

Karol Miedziński Karol Miedziński
37 sekund temu
10 zł
Bartłomiej Dudek Bartłomiej Dudek
1 minuta temu
100 zł
Wsparcie anonimowe
1 minuta temu
50 zł
Joanna Michniewicz Joanna Michniewicz
1 minuta temu
100 zł
Wojciech Ciszek Wojciech Ciszek
1 minuta temu
150 zł

Komentarze

Trwa ładowanie...

Wesprzyj zbiórkę!

Nie czekaj dłużej i wesprzyj zbiórkę już teraz!
Dziękujemy za każde wpłaty.

Wpłać na zbiórkę