Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Radosław Budnicki w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyDlatego wszelkie treści, które tu umieszczam są dostępne dla każdego za darmo.
Każda osoba, nawet nie wspierająca finansowo mojego podcastu może korzystać z tego, co tu opublikowałem.
Dlatego tym bardziej będę Ci wdzięczny za wsparcie, jakiego mi udzielisz, wybierając jeden z progów.
Zacznij od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do zmiany i postawienia pierwszego kroku do stworzenia życia, o który marzysz.
Podcast Lepiej Teraz znajdziesz na stronie https://www.lepiejteraz.pl i w aplikacjach takich jak: Patronite Audio, Spotify, Apple Podcast oraz innych aplikacjach do słuchania podcastów
UWAGA! Wspominana przeze mnie w starych odcinkach podcastu, tajna grupa facebookowa dla Patronów, została zastąpiona Strefą Patrona i appką Patronite Audio, do której masz dostęp po zalogowaniu do swojego profilu na patronite.pl
O MNIE!
Pochodzę z Białegostoku, ale od czasu studiów na socjologii UW mieszkałem w Warszawie. Nagrywam podcasty podróżując i mieszkając w różnych miejscach Polski.
Tworzenie podcastów autentycznie zmieniło moje życie!
Ściągnięto je już ok. 1,5 mln razy.
Skupiam się głównie na poszukiwaniu i opowiadaniu inspirujących biografii wielkich postaci historii, których doświadczenia i lekcje możemy wykorzystywać do poprawiania własnego życia.
Nigdy nie sądziłem, że będę tak uzależniony od audiobooków i mojego psa, cudownego husky, imieniem Lucky, którego kocham ponad życie. O mojej relacji z nim opowiedziałem w TV:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/65898457/niezwykla-historia-przyjazni-radka-i-jego-psa
Pewnego dnia trafiłem na podcast Tima Ferrissa, a potem Ryana Holidaya, którzy od lat propagują i praktykują na co dzień filozofię stoicką. Od razu postanowiłem czerpać ze źródeł i kupiłem moją pierwszą książkę.
Były to “Rozmyślania” cesarza rzymskiego Marka Aureliusza, który był najpotężniejszym człowiekiem ówczesnego świata. Prowadził wiele wojen, rządził ogromnym imperium przez 19 lat i przeżył śmierć dwojga swoich dzieci. Słynny dziennik pisał do siebie samego, wieczorem w swoim namiocie, gdzieś na rubieżach Imperium, przy granicy z Germanią. Jego zapiski przetrwały, bo nie zostały spalone przez niewolnika, o co poprosił go sam cesarz. Uczyniono wbrew jego woli.
Na jego dzieło trafił w więzieniu Nelson Mandela, któremu pomogło przetrwać prawie 30 lat więzienia. Po wyjściu nie rozpamiętywał krzywd, tylko nawoływał do wybaczenia i pojednania się. Zobaczcie słynny film pt. "Invictus". Taka postawa wydała mi się ideałem, do którego chciałbym dążyć w moim życiu.
Później trafiłem na fragmenty listów Seneki Młodszego, który praktycznie zarządzał Imperium na rozkaz cesarza Klaudiusza, a potem Nerona. Był też najbogatszym człowiekiem w Rzymie. Największe wrażenie zrobiła na mnie jego postawa w obliczu wyroku śmierci wydanego przez Nerona.
Osobiście ujęły mnie jednak dość proste w przekazie pisma z wykładów Epikteta, które sporządził jego uczeń Flavius Arian. pt. "Enchiridion", który stał się dla mnie tarczą i lekiem na przeciwności losu, które wkrótce miały sprawdzić mój charakter.
Przez większość dorosłego życia pracowałem w korporacjach na różnych stanowiskach kierowniczych, a moją karierę zakończyłem w 2016 roku, pracując jako dyrektor zarządzający spółki działającej w branży fitness. Od tamtego czasu jestem jedynie twórcą podcastów, które promują świadome i racjonalne życie promujące radość wiecznego uczenia się i poznawania świata.
DOŁĄCZ DO PATRONÓW:
1. Wybierz próg 9 zł " SŁUCHACZ"
2. Wybierz próg 29 zł "CZYTELNIK"
ZAPRASZAM SERDECZNIE!
Radek Budnicki
*Wspierając podcast podejmujesz indywidualną decyzję.
Wsparcie w każdym progu jest dobrowolne.
Jeśli chcesz wspierać Podcast Lepiej Teraz na zasadzie wzajemności, proszę Cię nie rób tego!
Słuchaj Radosław Budnicki w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.