Avatar użytkownika

Teresa Drozda

46
patronów
1 375 
miesięcznie
46
patronów
1 375 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Wybierz 7 zł
290 dostępnych miejsc
Dziękuję, że chcesz mnie słuchać (albo czytać). Tych kilka złotych to dowód, że to co robię ma sens. Dzięki, że nie pozwalasz mi o tym zapomnieć. WIELKIE DZIĘKI.
*********************************************
Do wszystkich Patronów:
Opisuję te nagrody, bo taki jest wymóg. Miejcie jednak na uwadze, że kiedy zaczniemy ze sobą rozmawiać na FB czy gdzie indziej, z tego wspólnego słuchania (i gadania) mogą wyniknąć rzeczy, których w tej chwili nie umiem wymyślić. Relacje, których nie da się włożyć w tabelki.
Pamiętajcie o tym, klikając w którąkolwiek kwotę.
15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
184 dostępne miejsca
W 2021 roku minimalna stawka godzinowa wynosi 18,30, czyli "na rękę" około 15 pln. Mniej więcej godzinę zabiera mi napisanie merytorycznego posta na FB, tekst na stronę internetową powstaje od trzech do pięciu godzin, odcinek podcastu około dwunastu - liczę tylko czynności czysto techniczne: dojazd do gościa, nagranie, montaż, opracowanie graficzne, konwersję na kolejne formaty, etc. (Naprawdę wszystko to ROBIĘ SAMA). Czasu pracy merytorycznej nie umiem i nie chcę przeliczać na "roboczo-godziny". Dziękuję, że ze mną jesteś. Jestem do Twojej dyspozycji - odpowiem, jeśli zechcesz się do mnie odezwać na messengerze czy instagramie. Polecę dobry spektakl albo książkę. I jeszcze raz - BARDZO DZIĘKUJĘ.
35 zł miesięcznie
Wybierz 35 zł
143 dostępne miejsca
Za tę kwotę można kupić książkę albo płytę. Albo około 7 litrów benzyny, dzięki którym mogę przemieścić się dalej niż tylko do centrum miasta. Często, by spotkać się ze swoimi gośćmi lub obejrzeć ciekawy spektakl, przemierzam setki kilometrów. Odległość nie jest problemem, jeśli wiem, że warto. Problemem bywa cena benzyny albo biletu PKP. Artysta chętnie obdaruje mnie swoją płytą lub książką. Zaprosi do teatru, ale za podróż nie zapłaci, bo i jak? Dziękuję, że to dostrzegasz. Zapraszam Cię do zamkniętej grupy na FB, Będę w niej czasem udostępniać linki do treści, które nie trafią do ogólnodostępnego podcastu. Tam też zawsze możemy pogadać i podyskutować. Może zainteresujesz mnie jakimś tematem? I niezmiennie - DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
90 dostępnych miejsc
To poważna kwota. Bardzo zobowiązująca. Nie chcę jej już na nic przeliczać, bo finansować będzie wszystko, o czym powyżej, a skoro decydujesz się przekazać ją właśnie mnie - wiesz dobrze co i jak robię. Oczywiście zapraszam Cię do zamkniętej grupy na FB, oczywiście jestem do dyspozycji na messengerze czy instagramie. Uważnie przyjrzę się też tematom, które mi zaproponujesz i jeśli nie wyrazisz sprzeciwu - wymienię Cię w podcaście jako Patrona. DZIĘKUJĘ.
80 zł miesięcznie
Wybierz 80 zł
74 dostępne miejsca
Jeśli nie uwierzę, że są na świecie ludzie gotowi aż tyle płacić za moje zaangażowanie, warsztat i rzetelność , nici z podcastu. Dziękuję, że jesteś. Dzięki Tobie rozwijam skrzydła. Jeśli nie wyrazisz sprzeciwu, będę Cię (kilka razy w roku) wymieniać w podcaście jako Patrona. Obejrzę polecony przez Ciebie spektakl, posłucham płyty lub przeczytam "zadaną" książkę. A być może z takiego obejrzenia, posłuchania lub przeczytania powstanie audycja? Wówczas zostaniesz jej Patronem Specjalnym. A ponadto: dziękuję, dziękuję, DZIĘKUJĘ.
120 zł miesięcznie
Wybierz 120 zł
48 dostępnych miejsc
Kwota jest kosmiczna. Interpretuję ją jako wyraz najwyższego zaufania. Cóż mogę w podzięce, ponadto co powyżej? Sama nie wiem. Obiecuję raz na jakiś czas zaczepić Cię i zapytać, czy nie sprawiłaby Ci radości jakaś książka lub płyta? Może uda się nam razem pójść do teatru? Trudno mi "sztywno" deklarować, że zrobię to lub tamto. Moja wiedza i zainteresowania sięgają naprawdę szeroko i być może, kiedy pogadamy, okaże się, że w podzięce mogę zrobić dla Ciebie coś, czego nie jestem w stanie w tej chwili wymyślić. Dziękuję i po prostu bądźmy w kontakcie. I niech wyniknie z tego coś konstruktywnego.
*******************************************
Do wszystkich Patronów:
Opisuję te nagrody, bo taki jest wymóg. Miejcie jednak na uwadze, że kiedy zaczniemy ze sobą rozmawiać na FB czy gdzie indziej, z tego wspólnego słuchania (i gadania) mogą wyniknąć rzeczy, których w tej chwili nie umiem wymyślić. Relacje, których nie da się włożyć w tabelki.
Pamiętajcie o tym, deklarując którąkolwiek kwotę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Teresa Drozda w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

DROZDOWISKO to autorski podcast o kulturze. W Polsce i w Czechach.
Dogłębne rozmowy. Konsekwentne dokładanie elementów do wielkiej układanki, jaką jest KULTURA, jej konteksty i historia. Realizacja pasji i MISJI.
W 2022 roku DROZDOWISKO otrzymało KREATURĘ - nagrodę niezależnej kreacji!


W 2021 roku, po blisko trzydziestu latach, rozstałam się z antenami Polskiego Radia, dla których pracowałam i postanowiłam zrobić coś swojego. Tak powstało "Drozdowisko" - mój autorski podcast o kulturze w Polsce i Czechach.
Nadal rozmawiam. Przede wszystkim rozmawiam. Z twórczymi i ciekawymi ludźmi. Czasem to nazwiska bardzo znane, czasem zupełnie niszowe. Czasem sama zabieram głos. Kolejne odcinki "Drozdowiska" koloruję nagraniami wydobytymi z własnego archiwum. Podczas dotychczasowej pracy miałam okazję rozmawiać ze znakomitościami takimi jak Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Barbara Wrzesińska, Krystyna Janda, Agata Kulesza, Olga Tokarczuk, Jeremi Przybora, Bronisław Pawlik, Krzysztof Kowalewski, Wiesław Gołas i wielu, wielu innych. Moje archiwum pełne jest też rozmów z czeskimi artystami. Sukcesywnie sięgam po te rozmowy, jednocześnie wciąż i wciąż nagrywając nowe.


Równolegle prowadzę stronę internetową strefapiosenki.pl oraz profil na FB poświęcony czeskiej kulturze Czeski kousek.
Podcast jest w tej chwili najważniejszy, ale wszystkie moje dziennikarskie aktywności wzajemnie na siebie wpływają i z siebie wypływają. Nie rozdzielam sztywno swojego pisania, fotografowania czy nagrywania. Ważna jest każda z tych rzeczy, bo jedna uzupełnia i wzbogaca drugą.


Kocham twórczość Jeremiego Przybory i wszędzie gdzie mogę o niej opowiadam. Byłam redaktorką monumentalnych (dwa i pół tysiąca stron) tomów Jego twórczości, wydanych w Znaku w 2015 i 2016 roku. 

Zajmuję się polską i czeską piosenką, podążam za kontekstami, łowię ciekawostki, mimowolnie opowiadam nieopowiedzianą historię polskiej kultury. Jakoś tak się to wszystko przez lata układało.

Odchodząc z radia, z etatu, DO SIEBIE, rzuciłam się na głęboką wodę. Chcę, dzięki Waszemu wsparciu, rozwijać swój podcast, bez oglądania się na oczekiwania szefów i na "fuchy". Chcę mądrze, z pożytkiem i ku radości Was, słuchaczy, nadal robić to, co umiem najlepiej. Głęboko wierzę, że z Waszą pomocą się to uda.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Teresa Drozda w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Poczucie bezpieczeństwa
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 125 zł brakuje
55%
Ta kwota pozwoli mi zrealizować plan minimum:
4 odcinki "Drozdowiska" miesięcznie, nagrywane w Warszawie lub w miejscach, w które zostanę zaproszona jako jurorka, trwające około 60 minut każdy. Jeśli nie będę miała w danym miesiącu innych dochodów (na "wolnej nodze" może się to zdarzyć), zwyczajnie pozwoli przetrwać miesiąc.
Rozwój
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 4 625 zł brakuje
22%
Po osiągnięciu tego progu, w pierwszym miesiącu opłacę super grafika, wspaniałego kompozytora i doskonałego aktora, aby pomogli mi stworzyć wyjątkową i profesjonalną oprawę podcastu. Na razie bazuję na własnych nieumiejętnościach, ale robię co mogę.
Ta kwota pozwoli mi też zająć się wyłącznie podcastem i temu, co mu towarzyszy. Nie będę ograniczona ani przez czas ani przez miejsce. Będę mogła doposażyć się sprzętowo, zwiększyć częstotliwość pojawiania się odcinków, tworzyć ich różne wersje (tak jak bywa na przykład w Stanach, gdzie niektórzy, bardzo poważni podcasterzy publikują edytowane i nieedytowane wersje swoich audycji).
Podcast to wolność. To brak ograniczeń. Dążę do tego stanu.
Coś ponad podcast
  • 12 000 zł miesięcznie
  • 10 625 zł brakuje
11%
Dziś (7 marca 2021 roku), te 12 000 wydaje mi się totalną abstrakcją, ale jeśli rzeczywiście kiedyś uda się osiągnąć ten cel, zacznę wokół "Drozdowiska" budować zespół. A z zespołem zamieniać dźwięk w obraz. I w tekst. Wynajmę studio, żeby wszystko brzmiało jeszcze lepiej. Będę mogła opłacić wszelkie licencje, korzystać z innych baz dźwięków. Na stałe zapewnić sobie współpracę biegłego grafika. Będę mogła uruchomić audycje "na żywo". Kotłuje mi się w głowie od pomysłów i możliwości. Będę mogła, razem z wami, zrobić coś ponad podcast. Co będzie miało sens, a jednocześnie nie porzuci niszowych gałęzi kultury, tych, które są mi najbliższe.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Teresa Drozda już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Grzegorz B-ki
Grzegorz B-ki
7 zł
Tadeusz Rybka
Tadeusz Rybka
15 zł
Tadeusz Drozda
Tadeusz Drozda
120 zł
Anna Burger
Anna Burger
15 zł
Mateusz Goc
Mateusz Goc
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.