Teresa Drozda

W Patronite od 09.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 621

Liczba Patronów: 615

Zostań Patronem
21 patronów
583 miesięcznie
3 871 łącznie
"Drozdowisko" to autorski podcast Teresy Drozdy, zajmujący się kulturą w niemal wszystkich jej przejawach. To teatr, literatura, piosenka i film. To rozmowy i kulturalne podróże po Polsce i Czechach. To mnóstwo archiwaliów. "Drozdowisko" to po prostu ja, Teresa Drozda.

O Autorze


W 2021 roku, po blisko trzydziestu latach, rozstałam się z antenami Polskiego Radia, dla których pracowałam i postanowiłam zrobić coś swojego. Tak powstało "Drozdowisko" - mój autorski podcast o kulturze w Polsce i Czechach.
Nadal rozmawiam. Przede wszystkim rozmawiam. Z twórczymi i ciekawymi ludźmi. Czasem to nazwiska bardzo znane, czasem zupełnie niszowe. Czasem sama zabieram głos. Kolejne odcinki "Drozdowiska" koloruję nagraniami wydobytymi z własnego archiwum. Podczas dotychczasowej pracy miałam okazję rozmawiać ze znakomitościami takimi jak Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Barbara Wrzesińska, Krystyna Janda, Agata Kulesza, Olga Tokarczuk, Jeremi Przybora, Bronisław Pawlik, Krzysztof Kowalewski, Wiesław Gołas i wielu, wielu innych. Moje archiwum pełne jest też rozmów z czeskimi artystami. Sukcesywnie sięgam po te rozmowy, jednocześnie wciąż i wciąż nagrywając nowe.


Równolegle prowadzę stronę internetową strefapiosenki.pl oraz profil na FB poświęcony czeskiej kulturze Czeski kousek.
Podcast jest w tej chwili najważniejszy, ale wszystkie moje dziennikarskie aktywności wzajemnie na siebie wpływają i z siebie wypływają. Nie rozdzielam sztywno swojego pisania, fotografowania czy nagrywania. Ważna jest każda z tych rzeczy, bo jedna uzupełnia i wzbogaca drugą.


Kocham twórczość Jeremiego Przybory i wszędzie gdzie mogę o niej opowiadam. Byłam redaktorką monumentalnych (dwa i pół tysiąca stron) tomów Jego twórczości, wydanych w Znaku w 2015 i 2016 roku. 

Zajmuję się polską i czeską piosenką, podążam za kontekstami, łowię ciekawostki, mimowolnie opowiadam nieopowiedzianą historię polskiej kultury. Jakoś tak się to wszystko przez lata układało.

Odchodząc z radia, z etatu, DO SIEBIE, rzuciłam się na głęboką wodę. Chcę, dzięki Waszemu wsparciu, rozwijać swój podcast, bez oglądania się na oczekiwania szefów i na "fuchy". Chcę mądrze, z pożytkiem i ku radości Was, słuchaczy, nadal robić to, co umiem najlepiej. Głęboko wierzę, że z Waszą pomocą się to uda.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ania Drozda
Ania Drozda
Próg: 80 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Anna Burger
Anna Burger
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 35 zł
Zofia Kruszewska
Zofia Kruszewska
Próg: 50 zł