Strefa Patrona:

39

patronów

1060 zł

miesięcznie

3505 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
63
miesięczne wsparcie
64
liczba patronów

  Śmiem Wątpić jest kanałem promującym krytyczne myślenie i sceptycyzm. Moje filmy omawiają tematy takie jak religia, nauka, pseudonauka (i wszystko co można znaleźć pośrodku), racjonalność, błędy poznawcze, epistemologia i etyka. Byłbym wniebowzięty gdybyś zdecydował/a się mnie wspierać! :)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2000 zł
cel osiągnięty!
Epistemologia Uliczna
Jeżeli uzbieram dwa tysiące złotych to kupię za to zestaw GoPro i wyjdę na katowickie ulice by przeprowadzać wywiady z napotkanymi ludźmi. Będzie to wyglądało dokładnie tak, jak filmy które można znaleźć na kanale użytkownika Anthony Magnabosco, na youtubie.

O Autorze

Czym jest Śmiem Wątpić?

Hej! :)

 

Prawie dwa lata temu stworzyłem kanał Śmiem Wątpić z planem by podwyższyć stopień racjonalności polskiego narodu.

 

Z czasem zauważyłem że spośród wszystkich wierzeń jakie uważam za nieuzasadnione, najpoważniejsze konsekwencje niesie za sobą wiara w istnienie przeróżnego rodzaju Bogów. 

 

Tworzę filmy takie jak ten:

 

by sprowokować wierzących do zastanowienia nad tym tematem. Ja sam kiedyś wierzyłem w istnienie chrześcijańskiego Boga. I to właśnie książki i filmy z którymi się zetknąłem sprawiły iż już tak nie jest.

 

Tłumaczenia

 

Uważam że trzeźwe, krytyczne myślenie wymaga od nas konfrontowania się z przeróżnymi opiniami. Perspektywami ludzi z różnych środowisk którzy prezentują racje stojące za ich przekonaniami. Regularnie tłumaczę filmy i zamieszczam je na kanale by poszerzyć horyzonty zarówno moje jak i widzów.

 

 

Filozofia

 

Nie poprzestaje tylko na temacie wiary. Zajmuję się też filozofią, jako że uważam że każdy człowiek jest poniekąd do tego zmuszony.

Robię to dlatego że chcę wiedzieć jak ja mam w ogóle żyć! :)

A gdy próbuje się odpowiedzieć na tak ważne pytanie, wymaga to zapoznania się z opinią filozofów dużo mądrzejszych niż ja. 

 

 

Byłbym absolutnie wniebowzięty gdybyś zdecydował/a się wspierać mój kanał. 

 

Marzę by kiedyś został pełnoetatowym sceptykiem, a jak narazie wygląda na to że tylko strony takie jak TA, oraz ludzie tacy jak TY mogliby mnie przybliżyć do tego celu! :)

 

Dziękuję za uwagę!

Wspomóż Śmiem Wątpić już dziś!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook