Brzmienie Świata z lotu Drozda

W Patronite od 27.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 19

Liczba Patronów: 10

Zostań Patronem
Kup na prezent
1281 patronów
19 100 miesięcznie
580 645 łącznie
Brzmienie Świata to podcast ŚWIATOczuły. Z dala od polityki i newsów, a blisko ludzi, ich życiowych postaw i punktów widzenia. Zawsze goście, muzyka i Paweł Drozd jako prowadzący. Podcast w zagranicznym sosie z wrażliwością obserwujący otoczenie.

O Autorze

Nazywam się Paweł Drozd i lubię wsłuchiwać się w świat.

 

         (fot. Rafał Masłow)

 

O AUTORZE

 

Jestem dziennikarzem radiowym.

Przez 19 lat byłem związany z radiową Trójką, gdzie pracowałem jako reporter, wydawca audycji (m.in. „Raport o stanie świata”), zastępca kierownika Redakcji Publicystyki oraz twórca autorskich programów radiowych.

Słuchacze znają mnie m.in. z audycji Do Południa, którą prowadziłem w czwartkowe poranki. Jednak mój najważniejszy program i moje dźwiękowe dziecko, o które dbałem szczególnie, to Świat z lotu Drozda.

Z chwilą mojego odejścia moja praca nabiera nowej mocy i kształtu: BRZMIENIE ŚWIATA Z LOTU DROZDA autorski podcast dostępny bezpłatnie na wielu platformach streamingowych, m.in. na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz Youtube.

Szczególną uwagę skupiam na szeroko pojętej tematyce międzynarodowej. 

  • Moje relacje radiowe nadawałem ze wszystkich kontynentów oprócz Australii – kiedyś i tam postawię stopę.

  • Z mikrofonem odwiedziłem Bhutan, Haiti, Antarktykę, Izrael, Papuę-Nową Gwineę, Argentynę, Tanzanię, Etiopię, Sri Lankę, Indie oraz liczne państwa Europy. Za przywiezione stamtąd reportaże radiowe byłem trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press, a moja audycja była nominowana w konkursie MediaTory.

  • W Konkursie Podcast Roku 2022 otrzymałem wyróżnienie dla Brzmienia Świata m.in. "za najwyższą jakość montażu dźwiękowego"

  • Jestem laureatem nagrody głównej World Mediatravel Award za reportaż radiowy z Papui-Nowej Gwinei pt. „Chodźcie! Złapali czarownicę!”.

  • W pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę (luty/marzec 2022 r.) relacjonowałem w mediach społecznościowych sytuację po obu stronach polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Krościenku k/Ustrzyk Dolnych:
    https://fb.watch/bNPp-iZGGQ/

 

                                                              Na przejściu granicznym w Krościenku

 

W rezultacie mojej pracy powstał dwugodzinny reportaż, którego można posłuchać w specjalnym #96 odcinku Brzmienia Świata: https://open.spotify.com/episode/2LBvGSs7K12r7s60CBnI8t?si=8c0d0ddca69048c7

 

 

  • Relacjonowałem na antenie radia (PR III) przebieg ponad miesięcznej, niecodziennej wyprawy do Antarktyki z udziałem Adama Nowaka (grupa Raz Dwa Trzy)
     

         (fot. Krzysztof Jasica)

 

  • Jako wydawca, reżyser i scenarzysta uczestniczyłem w kilku produkcjach telewizyjnych. 

  • Wielokrotnie prowadziłem spotkania autorskie najciekawszych polskich reportażystów i reporterów, a przez trzy lata z rzędu byłem jednym z jurorów w konkursie na Książkę Górską Roku w ramach Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. 

  • Moje teksty były publikowane na łamach kwartalnika “Kontynenty”.

 

Ale to nie wszystko.

 

Lubię słuchać.
Dźwięk i brzmienia są dla mnie istotne, ponieważ to one budują świat, który nas otacza – nawet bardziej niż obrazy. Syk wściekłej kobry. Góry lodowe, których gigantyczne bloki z hukiem spadają w morze. Modlitwy buddyjskich mnichów w górskiej świątyni o świcie. Słyszałem jak to brzmi i razem ze mną słyszeli moi słuchacze.
 

Ale to nie wszystko.

 

Mam zasadę – liczą się wyłącznie rozmowy z treścią.
Poświęcam wiele czasu i wysiłku, by odnajdywać ludzi, którzy Byli i Wiedzą. Wśród moich gości są zarówno etnolodzy, antropolodzy, reporterzy międzynarodowi, jak i specjaliści różnych dziedzin, którzy z wrażliwością przybliżają świat. Zależy mi, abyśmy razem poszerzali horyzonty. Chcę rzucić więcej światła na niewidoczne, ale wciąż istotne fragmenty rzeczywistości dookoła nas.

 

         (fot. Marcin Zawadzki)

 

Ale to nie wszystko.

 

Brzmienie Świata to również muzyka.
Do każdej rozmowy publikowanej w podcaście dołączam odpowiednio dopasowaną oprawę muzyczną. Tu nie ma przypadku. Usłyszycie autorski wybór piosenek, które pochodzą z dalszych lub bliższych zakątków globu. Specjalnie dla Was wynajduję utwory nieznane, bardzo dalekie od zwykłych playlist w radiu czy w sieci. World music? Znacznie więcej. Wiele z tych piosenek zostanie w Waszych głowach na długo, zapewniam.

Specjalnie dla moich słuchaczy stworzyłem na Spotify kilka zestawów piosenek na różne okazje: Brzmienie Świata CHILLOUT, Brzmienie Świata PARTYTIME, Brzmienie Świata CHILLOUT 2, Brzmienie Świata BEZ SŁÓW oraz Brzmienie Świata LUZ.

 

DLACZEGO PATRONITE?

 

Świat jest znacznie ciekawszy i bardziej pojemny niż nam się wydaje.
Ciągłe rozszerzanie granic naszego poznania uważam za najciekawszą podróż, w jaką można się wybrać. Jestem jej częścią od lat i znając jej wartość, chcę się nią podzielić, a Brzmienie Świata to nasze wspólne miejsce spotkań.

Brzmienie Świata tworzę z najwyższą dbałością o każdy szczegół, co wymaga ode mnie czasu i nakładów finansowych. By móc sprostać tym wymaganiom, potrzebuję Waszego wsparcia.
Każda wpłata na rzecz Brzmienia Świata z lotu Drozda to realny wkład w fascynujące historie, które mogą zabrzmieć w Waszych uszach.

 


 

BRZMIENIE ŚWIATA ma już trzy lata!

Każdy z odcinków powstał za sprawą WASZEJ pomocy i wsparcia! Dzięki hojności Patronek i Patronów co sobotę premierę ma nowa historia, nad którą warto się zatrzymać.

W ciągu tego czasu dzięki zebranym środkom:

  • nagrałem i opublikowałem ponad 150 odcinków regularnych
  • nagrałem i opublikowałem kilka odcinków specjalnych
  • jako reporter pojechałem do Tanzanii oraz na Lofoty (Norwegia), co zaowocowało zagranicznymi odcinkami reporterskimi Brzmienia Świata
  • wielokrotnie jeździłem po kraju z mikrofonem, by spotykać się z moimi rozmówcami w ważnych dla nich miejscach
  • powstał dwugodzinny odcinek reporterski z granicy polsko-ukraińskiej tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji
  • na Facebooku i Instagramie nadawałem relacje z granicy, gdy wszyscy szukaliśmy informacji o tym, co się dzieje
  • kupiłem nowy sprzęt niezbędny do mojej pracy, m.in.: laptop z akcesoriami, telefon, zestaw wysokiej klasy mikrofonów studyjnych ze statywami, absorbery akustyczne, reporterskie rejestratory dźwięku, słuchawki studyjne, zestaw mikrofonów krawatowych (przewodowych i bezprzewodowych), zestaw profesjonalnych monitorów odsłuchowych, statyw do aparatu fotograficznego, stabilizator typu gimbal, okablowanie audio, akumulatory do zasilania sprzętu, itp.
  • pokryłem i dalej pokrywam koszt dostęp do płatnej, profesjonalnej bazy muzyki produkcyjnej i efektów dźwiękowych, dzięki którym Brzmienie Świata brzmi lepiej, a szczególnie fabularyzowane historie otwierające odcinki, które tak lubicie
  • opłacałem i dalej opłacam w ZAiKS możliwość wykorzystania muzyki, którą osobiście dobieram do poszczególnych odcinków
  • mogę opłacić koszty dojazdu do moich gości oraz koszty pobytu poza miejscem zamieszkania, gdy jest to konieczne
  • na Spotify stworzyłem dla słuchaczy pięć autorskich playlist oraz jedną specjalną, dla patronów

 

Najważniejsze dla mnie jest to, że od trzech lat mogę koncentrować się na pracy, mając na uwadze najwyższą dbałość o jakość i treść, co ma dla mnie kluczowe znaczenie.

DZIĘKUJĘ wszystkim Patronom i Patronkom za zaufanie, hojność i dobre słowo, którego nigdy za wiele!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Robert Klein
Robert Klein
Próg: 20 zł
Konrad Dejko
Konrad Dejko
Próg: 5 zł
Radosław Dudek
Radosław Dudek
Próg: 5 zł
Radomir Krawiecki
Radomir Krawiecki
Próg: 5 zł
Monika Konderak
Monika Konderak
Próg: 10 zł