Brzmienie Świata z lotu Drozda

W Patronite od 27.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 23

liczba Patronów: 12

732 patronów
9 830 zł miesięcznie
47 360 zł łącznie
Brzmienie Świata z lotu Drozda to autorski podcast poświęcony podróżom i temu, co dzieje się na świecie - by lepiej go zrozumieć. Z dala od polityki, z dala od tego, co widoczne na pierwszych stronach portali informacyjnych. To podcast z wrażliwością obserwujący otoczenie. Podcast światoczuły.

O Autorze

Nazywam się Paweł Drozd i lubię wsłuchiwać się w świat.

 

(fot. Rafał Masłow)

 

O AUTORZE

 

Jestem dziennikarzem radiowym.

Przez 19 lat byłem związany z radiową Trójką, gdzie pracowałem jako reporter, wydawca audycji (m.in. „Raport o stanie świata”), zastępca kierownika Redakcji Publicystyki oraz twórca autorskich programów radiowych.

Słuchacze znają mnie m.in. z audycji Do Południa, którą prowadziłem w czwartkowe poranki. Jednak mój najważniejszy program i moje dźwiękowe dziecko, o które dbałem szczególnie, to Świat z lotu Drozda.

Z chwilą mojego odejścia z Trójki Świat z lotu Drozda nabiera nowej mocy i kształtu. Zmienia też adres zamieszkania. Teraz jest to BRZMIENIE ŚWIATA Z LOTU DROZDA dostępne bezpłatnie jako autorski podcast na platformach streamingowych, m.in. na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz Youtube.

Szczególną uwagę skupiam na szeroko pojętej tematyce międzynarodowej. 

  • Moje relacje radiowe nadawałem ze wszystkich kontynentów oprócz Australii – kiedyś i tam postawię stopę.

  • Z mikrofonem odwiedziłem Bhutan, Haiti, Antarktykę, Izrael, Papuę-Nową Gwineę, Argentynę, Tanzanię, Etiopię, Sri Lankę, Indie oraz liczne państwa Europy. Za przywiezione stamtąd reportaże radiowe byłem trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press, a moja audycja była nominowana w konkursie MediaTory.

  • Jestem laureatem nagrody głównej World Mediatravel Award za reportaż radiowy z Papui-Nowej Gwinei pt. „Chodźcie! Złapali czarownicę!”.

 

(fot. Krzysztof Jasica)

 

  • Jako wydawca, reżyser i scenarzysta uczestniczyłem w kilku produkcjach telewizyjnych. 

  • Wielokrotnie prowadziłem spotkania autorskie najciekawszych polskich reportażystów i reporterów, a od trzech lat jestem jednym z jurorów w konkursie na Książkę Górską Roku w ramach Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. 

  • Moje teksty były publikowane na łamach kwartalnika “Kontynenty”.

 

Ale to nie wszystko.

 

Lubię słuchać.
Dźwięk i brzmienia są dla mnie istotne, ponieważ to one budują świat, który nas otacza – nawet bardziej niż obrazy. Syk wściekłej kobry. Góry lodowe, których gigantyczne bloki z hukiem spadają w morze. Modlitwy buddyjskich mnichów w górskiej świątyni o świcie. Słyszałem jak to brzmi i razem ze mną słyszeli moi słuchacze.
 

Ale to nie wszystko.

 

Mam zasadę – liczą się wyłącznie rozmowy z treścią.
Poświęcam wiele czasu i wysiłku, by odnajdywać ludzi, którzy Byli i Wiedzą. Wśród moich gości są zarówno doświadczeni podróżnicy, reporterzy międzynarodowi, jak i specjaliści, którzy z wrażliwością przybliżają świat. Zależy mi, abyśmy razem poszerzali horyzonty. Chcę rzucić więcej światła na niewidoczne, ale wciąż istotne fragmenty rzeczywistości dookoła nas.

 

(fot. Marcin Zawadzki)

 

Ale to nie wszystko.

 

Brzmienie Świata to również muzyka.
Do każdej rozmowy publikowanej w podcaście dołączam odpowiednio dopasowaną oprawę muzyczną. Tu nie ma przypadku. Usłyszycie autorski wybór piosenek, które pochodzą z dalszych lub bliższych zakątków globu. Specjalnie dla Was wynajduję utwory nieznane, bardzo dalekie od radiowych playlist w radiu czy nawet na Spotify. World music? Znacznie więcej. Wiele z tych piosenek zostanie w Waszych głowach na długo, zapewniam.

Specjalnie dla moich słuchaczy stworzyłem na Spotify playlisty z pokaźnym zestawem piosenek na każdą okazję: Brzmienie Świata CHILLOUT oraz Brzmienie Świata PARTYTIME.

 

DLACZEGO PATRONITE?

 

Świat jest znacznie ciekawszy i bardziej pojemny niż nam się wydaje.
Ciągłe rozszerzanie granic naszego poznania uważam za najciekawszą podróż, w jaką można się wybrać. Jestem jej częścią od lat i znając jej wartość, chcę się nią podzielić.

Dotychczas moja audycja miała swoje miejsce w Trójce. Teraz z nową nazwą, jako niezależny i samodzielny podcast, jest dostępna bezpłatnie na platformach podcastowych. Brzmienie Świata tworzę z najwyższą dbałością o każdy szczegół, co wymaga ode mnie czasu i nakładów finansowych. By móc sprostać tym wymaganiom, potrzebuję Waszego wsparcia.
Każda wpłata na rzecz Brzmienia Świata z lotu Drozda to większa szansa na to, że kolejne fascynujące historie ze świata zabrzmią w Waszych uszach.

Brzmienie Świata jest miejscem spotkań.
Tu usłyszycie ludzi, dla których wyjazd do innych państw czy na inne kontynenty nie jest płytką wycieczką. Do domu wracają bogatsi o wiedzę i doświadczenia, którymi będą się dzielić w Brzmieniu Świata. Razem możemy skorzystać z możliwości głębszego zrozumienia miejsca, w którym żyjemy.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem