Karolina Korwin Piotrowska

W Patronite od 30.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 51

Liczba Patronów: 57

Zostań Patronem
Kup na prezent
394 patronów
10 050 miesięcznie
20 740 łącznie
PIERWSZA MŁODOŚĆ. Cotygodniowy magazynek. Premiery w piątki. Film, zapach, książka, smak, dźwięki, wydarzenie, czyli to, co wzbudza we mnie emocje i zostaje w głowie pod koniec dnia. Ubarwiony dźwiękami jak w radiowym teatrze, pomysł na to, jak ogarnąć rzeczywistość.

O Autorze

Jestem człowiekiem, kobietą, dziennikarką.
Pracuję ponad 25 lat w mediach, harowałam w nich jak przysłowiowy wół, mam swoje lata i nie chce mi się już udawać kogoś, kim nie jestem, a przyznaję, że zdarzało mi się to robić. A to z lenistwa, może z braku świadomości, a może i ze strachu o byt i przed byciem zbluzganą. Przerobiłam w mediach niemal wszystko, "I'v been there, I've done that"- to o mnie, niczego nie żałuję, niczego nie zapomniałam, pamiętam swój PESEL i swoje sukcesy i porażki. Jestem autorką setek wywiadów, dziesiątek programów w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych, siedmiu książek, z których każda była bestselerem. I teraz skaczę na główkę do basenu z napisem "własna przestrzeń". 

Chcę, po latach podróży medialnych, stworzyć moją własną, odrębną i niezależną przestrzeń medialną. To moja wolność. Uważam, że media, mimo całej jakże modnej poprawności politycznej, nadal traktują kobiety, ludzi w ogóle, jak bezmyślne i bezrefleksyjne worki zakupowe na kolejne kretyńskie reklamy, jak maszynki do wydawania pieniędzy na kolejne bezsensowne rzeczy, idee, pomysły, które mają pomóc i dać zarobić wszystkim, ale nie im.
Wpędzają je w poczucie winy, we wstyd, w poczucie bezsensu. Bo tak jest wygodnie. Bo łatwiej jest być bezmyślnym. A świat, sterowany cynicznie przez coraz głupsze, ordynarnie clickabjtowe nagłówki, które służą do zarabiania pieniędzy i kreowany przez kretyńskie programy prowadzone przez gładkie podróbki dziennikarzy, jawi się jako stugłowy potwór, który zaraz nas zje. 

Nie będę robić jakże modnego ostatnio wszechobecnego, zalewającego nas jak smog, patokołczingu, nie będę dawać nikomu rad, porad, bo to, że byłam "panią z telewizji" nie daje mi prawa do dawania Wam rad; po prostu pokażę Wam swoją przestrzeń. To, co mnie kręci, interesuje, wkurza, przeraża, ale i fascynuje, nie daje spać po nocach i wypełnia moje myśli. Będę subiektywna do bólu, czasem niepoprawna, wkurzająca, a jedynym szefem dla siebie będę ja. Nawet nie wiecie, jakie to inspirujące. 
Będzie więc różnorodnie, czasem będzie szaleństwo, czasem też uporządkowanie, bowiem na terapii dowiedziałam się, że porządkowanie przestrzeni to czasem mój "kocyk bezpieczeństwa". A bezpieczeństwa nam ostatnio brakuje. Chciałabym bardzo, abyśmy tu poczuli się wszyscy bardzo bezpiecznie. 

Tak, będą czasami moje psy :-)

Będę sobą, będę bardzo szczera i bez cenzury. To na pewno mogę obiecać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Michno
Katarzyna Michno
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Justyna Wiącek
Justyna Wiącek
Próg: 25 zł
Paulina Krajewska
Paulina Krajewska
Próg: 25 zł
Domi Ges
Domi Ges
Próg: 25 zł
Kate
Kate
Próg: 25 zł