3city Boardgamers

W Patronite od 28.03.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 885

liczba Patronów: 712

10 patronów
150 zł miesięcznie
4 905 zł łącznie
3city Boardgamers to trójmiejska społeczność planszówkowa. Co środę gramy w planszówki i pijemy piwo :) Do tego organizujemy różnego rodzaju eventy takie jak Puzzled Pint czy spotkania karciankowe. Lubimy macki, ciasto i ironiczne poczucie humoru.

O Autorze

Siema!

Tutaj Zbyszek Kisły z 3city Boardgamers. Jeśli czytasz te słowa to prawdopodobnie doskonale wiesz czym się zajmujemy :) Ale jesli nie - gwoli formalności – spotykamy się co środę w pubach i gramy w planszówki. Na zmianę w Żaku i w Graciarni. Poza tym organizujemy takie inicjatywy jak Puzzled Pint czy turnieje w różne gry karciane. Działamy już od ponad dwóch lat, mamy ponad 600 zarejestrowanych użytkowników na platformie meetup.com, a oficjalnie spotkaliśmy się 150 razy (no i wiele razy nieoficjalnie ;).

Znaleźć nas można na facebooku, ale przede wszystkim opieramy się o platformę meetup.com. Dzięki temu mamy dużo wiekszą pewność kto przyjdzie – przy kliknięciach na facebooku nie możemy być tego pewni. Docieramy też przez to do ludzi którzy z pewnych powodów nie chcą sie udzielac na facebooku albo sa po prostu obecni na platformie meetup i lubią spotykać nowych ludzi :)

Minus jest taki że platforma kosztuje. Do tej pory wszelkie koszty wynikające z utrzymania meetupa pokrywali albo organizatorzy albo bardzo mała grupka stałych bywalców. Ostatnimi czasy natomiast coraz częściej słyszałem, że ludzie zwyczajnie chcą się dołożyć do utrzymania. Różni ludzie mieli różne opinie na temat formy kolejnych zbiórek, od podawania numeru konta po zwykłą puszkę na datki. Po dłuższym namysle zdecydowaliśmy się na patronat online. Największym plusem takiego rozwiązania jest transparentność – dokładnie widać ile pieniędzy jest zbieranych i na co zostają wydawane. Jest to też forma która najmniej daje się we znaki portfelom osób chcących pomóc - 5 albo 10zł miesięcznie to równowartość jednego napoju w lokalu. Większości z nas nawet nie zauważy takiego ubytku.

Uprzedzając też pytania – nie, patronite nie jest obowiązkowy dla nikogo :) Dalej każdy może przyjść na dowolny meetup i jego forma pozostaje dokładnie taka sama. Zmienia się tylko fakt że będziemy mieli okazję wypróbować więcej nowych ciekawych gier.

Tym samym zachęcam też do pomocy w każy inny możliwy sposób :) Zdjęcia, napisanie krótkiej notki na facebooka z wydarzenia, czy tak trywialne rzeczy jak nauczenie się zasad gry i wytłumaczenie ich komuś – takie rzeczy pomagają o dużo więcej niż jakikolwiek patronat pieniężny.

Zachęcam też to polubienia naszej strony na facebooku https://www.facebook.com/3city.boardgamers/ zapisywania się na wydarzenia dla widoczności i przede wszystkim do rekrutowania nowych dusz :)

Do zobaczenia w każdą środę!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni