41 Harcerska Drużyna Żeglarska im. Władysława Wagnera

W Patronite od 30.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 946

Liczba Patronów: 1056

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
355 miesięcznie
8 600 łącznie
Niezłomna druhna Marysia Markuszewska nauczyła żeglarstwa i ciężkiej pracy całe pokolenia opolskiej młodzieży. Wraz z nią kontynuujemy pracę na "Barce" remontując żaglówki i pracując z harcerzami oraz zuchami. Nowy rok harcerski to nowe wyzwania i cele dla Drużyny - przygotowujemy się na sezon 2021!

O Autorze

"w twardym trudzie żeglarskim hartują się charaktery"

                                                                                    Generał Mariusz Zaruski

Czuwaj!

Harcerstwo na "Barce" w Opolu zawsze było trochę inne. Może to przez żeglarską specyfikę, może przez naszą charakterność, może przez patrona drużyny, Władysława Wagnera, który postawił na swoim, a może po prostu to wyjątkowość druhny Marii Markuszewskiej, która trzyma ster Drużyny od 1965 roku. Kto druhnę poznał wie jak magnetyczna to osobowość!

Nie ma to żadnego znaczenia, bo dla harcerzy z "czterdziestej pierwszej" (czasem już emerytów!) statek i hangar na Kanale Ulgi w Opolu to po prostu drugi dom. W ramach Towarzystwa Przyjaciół 41 HDŻ "TOP-41" działamy już nie jako harcerze, ale dorośli, którzy chcą poświęcić czas na pracę z dziećmi i naukę żeglarstwa. Przekazujemy wiedzę, doświadczenie, miłość do wiatru, wody i całej przyrody, remontujemy łódki, szlifujemy, malujemy, szpachlujemy, laminujemy, spędzamy wolny czas i urlopy na rozkładaniu i składaniu namiotów, uczymy żeglarstwa, śpiewania, harcerstwa samodzielności bo... prostu to kochamy :) To nasza pasja i sposób na to, żeby zmieniać świat.

Tworzymy przystań, gdzie co tydzień harcerze spotykają się na zbiórkach, uczymy ich prac szkutniczych w warsztacie i hangarze, przechowujemy i remontujemy łódki, organizujemy biwaki. Drużyna nie ma osobowości prawnej, dlatego jej działalność jest organizowana i finansowana przez stowarzyszenie jakim jest "TOP-41". Na co chcemy wydawać pieniądze zebrane przez Patronite? Przede wszystkim na bieżące utrzymanie żaglówek i przystani, ale każdego roku realizujemy też większy szkutniczy projekt - remontujemy generalnie, którąś z łódek. Regularnie doposażamy też Drużynę w sprzęt (nowe żagle, kamizelki itp). Twoje 5 złotych to np. nowy pędzel albo okucie do optymista :)  Zachęcamy do wsparcia naszej działalności statutowej!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Andrzej Skibniewski
Andrzej Skibniewski
Próg: 50 zł
Grzegorz Mandela
Grzegorz Mandela
Próg: 5 zł
AGNIESZKA CHRZANECKA
AGNIESZKA CHRZANECKA
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Mr H. Keikum
Mr H. Keikum
Próg: 25 zł