Avatar użytkownika

Podcastex

517
patronów
15 258 
miesięcznie
237 306 
łącznie
517
patronów
15 258 zł 237 306 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
9 zł miesięcznie
Tajemniczy jak sekret

Ceny oszalałały, a Ty, zamiast kupić za dyszkę bułkę słodką, przeznaczasz ją na Podcastex, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za to wsparcie <3

W ramach wdzięczności dodamy Cię do naszej zamkniętej grupy dla Patronów i Patronek. Należy do niej już kilkuset fanów i fanek Podcastexu, którzy i które chętnie wspominają lata 90. i 00., dzielą się opiniami na temat przeszłości i komentują nasze poczynania. A co więcej: to grupkowicze dowiadują się jako pierwsi o tematach najbliższych odcinków i innych podcastexowych działaniach, więc hej: warto!
Obrazek progu
19 zł miesięcznie
Scenariusz dla moich sąsiadów

Dodatkowa dyszka to drugi próg, w związku z którym nasz zachwyt i wdzięczność będą tylko większe. Oprócz zaproszenia do zamkniętej grupy, otrzymasz od nas dodatkowy prezent.

Mowa o Kartce z Kalendarza – specjalnym mailingu wysyłanym do Patronów i Patronek raz na dwa tygodnie, w którym cofamy się o dokładnie 20 (do lat zerowych) lub 30 lat (do lat dziewięćdziesiątych). Przykład: w maju 2024 roku wspierający otrzymali dwa maile: jeden o maju 1994 roku, drugi o maju 2004 roku.

Na potrzeby każdego maila przeczesujemy stare ramówki telewizyjne, czasopisma i kalendaria, żeby dowieźć możliwie najciekawszy, ilustrowany zdjęciami, grafikami i materiałami wideo tekst. Osoby, które zapiszą się do tego progu, otrzymają dostęp do wszystkich archiwalnych KzK.
Obrazek progu
49 zł miesięcznie
Za chwilę dalszy ciąg programu

Jest to próg dla ludzi, którym wciąż mało Podcastexu (ar ju gajs krejzi?).

Oprócz wcześniejszych profitów (dodanie do zamkniętej grupy i Kartka z Kalendarza) raz w miesiącu otrzymasz od nas bonusowy, przynajmniej godzinny podcast POSTcastex, w którym porozmawiamy o ostatnio przeczytanych przez nas książkach i komiksach, przesłuchanych płytach, obejrzanych filmach i serialach.
Obrazek progu
99 zł miesięcznie
Pokaż swoją twarz

Skoro pęka stówa, to my pękamy z dumy, radości i wdzięczności.

Nie tylko otrzymasz wszystkie wcześniejsze profity (dodanie do zamkniętej grupy, Kartka z Kalendarza i bonusowy podcast), ale i dorzucimy aż dwa kolejne!

Po pierwsze: staniesz się naszym patronem lub patronką imienną. A to znaczy, że zostaniesz przez nas wymienion(y/a) – z nazwiska bądź ksywy – na początku każdego podcastu, w poście FB ogłaszającym premierę odcinka i na publikowanej raz w miesiącu na FB i IG grafice. Nie wykluczamy reklamowania w tych miejscach prywatnych inicjatyw, blogów czy podcastów – wszystko da się, prawda, załatwić.
Obrazek progu
199 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Randka w ciemno

Dostęp do tajnej grupki, miano sponsora tytularnego i newsletter z najntisowymi materiałami to mało? To trzeba było mówić. Raz w miesiącu dorzucimy najntisowy fant – książkę, komiks lub gazetkie prosto z lat 90., wysyłane pocztą lub paczkomatem.
Obrazek progu
299 zł miesięcznie
Milionerzy

Czy Wy naprawdę macie za dużo pieniędzy? Bardzo nas to cieszy!

Skoro Wy nam, to my Wam – raz w miesiącu wyślemy Ci całą paczkę z prezentami związanymi z latami 90. i 00. lub naszym merchem i innymi produktami ze sklepu Pozdrawiam.net. No i, rzecz jasna, otrzymacie wszystkie wcześniejsze profity: dodamy Was do grupy, raz na dwa tygodnie otrzymacie Kartkę z Kalendarza, dostaniecie dodatkowy podcast, zostaniecie patronami lub patronkami imiennymi i traficie na grafikę z patronami imiennymi.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcastex w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Niekoniecznie nostalgiczny podcast o latach dziewięćdziesiątych. Prowadzą Bartek Przybyszewski (blog "Liczne rany kłute") i Mateusz Witkowski (Popmoderna.pl, blog "Popland"). Wizuale i muzyka: Michał Kozikowski. Obróbka audio: Krzysztof Tubilewicz. Zdjęcia: Aleksandra Nowak. Czyta: Tadeusz Drozda.

Drogie, Drodzy, jesteśmy dziennikarzami, blogerami i publicystami. Bartek prowadzi bloga "Liczne rany kłute", publikował teksty w kilku serwisach (m.in. na Onecie, Wirtualnej Polsce czy Gazeta.pl) i prowadził internetowy talk-show, do którego zapraszał youtuberów. Mateusz to redaktor naczelny portalu Popmoderna.pl, autor Facebookowego bloga "Popland", współpracownik "Dwutygodnika", "Czasu Kultury" czy Gazeta.pl.

Słowem: aktywni z nas koledzy.

Możemy już dziś powiedzieć, że jesteśmy również podcasterami (!).

 

Planowaliśmy jakieś wspólne przedsięwzięcie od dobrych kilku lat, a start Podcasteksu, do którego doszło w czerwcu 2021 roku, to długo oczekiwana realizacja tych planów.  I nie będzie przesady w tym, że Wasza reakcja na nasze cotygodniowe rozmowy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wiadomości, które od Was otrzymujemy, dowodzą, że prowadzenie nienostalgicznego podcastu o latach 90. i 00. ma sens. Korzystając z okazji, chcemy Wam bardzo podziękować za wszelkie pochwały i propsy, ale i za konstruktywne uwagi.

Tak się nieszczęśliwie składa, że nie mamy już szesnastu lat, a pracę nad Podcasteksem – którą staramy się opierać na solidnym riserczu i lekturze materiałów źródłowych – łączymy z innymi obowiązkami, które dotyczą ludzi po trzydziestce. Wiecie, praca zarobkowa, życie rodzinne, takie tam. 

Tak się natomiast szczęśliwie składa, że dajecie nam ogromną motywację do rozwijania naszego podcastu – rozwijania na poziomie merytorycznym, technicznym, ba, technologicznym. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia:

ci z was, którzy śledzą nas w mediach społecznościowych, wiedzą, co tu jest grane. Reszcie należą się wyjaśnienia dotyczące naszej działalności. "Podcastex - podcast o latach 90. i 00." to nienostalgiczna audycja o zjawiskach, postaciach, ważnych tekstach kultury, o Polsce ostatniej dekady XX wieku. Publikujemy nowe odcinki co tydzień, w czwartkowe wieczory. Można nas znaleźć na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i innych. Oraz na Youtube.

Rozmawiamy o zjawiskach charakterystycznych dla lat 90. i 00.:

I o tzw. KULTOWYCH DZIEŁACH:

Ale i o filmach czy książkach, które niekoniecznie dobrze się zestarzały:

Wreszcie: o słynnych postaciach, u których też różnie to z tym starzeniem bywało:

Zapraszamy też gości i gościnie:

No i, wbrew epitetowi "nienostalgiczny", jest też trochę dziecięcych wspomnień:

Interesują nas zjawiska społeczne i popkulturowe, film, muzyka, architektura. Słowem wszystko, co pozwala stworzyć nam wspólnie w miarę precyzyjny, ale momentami również humorystyczny obraz ostatniej dekady XX wieku i początku nowego tysiąclecia.

Jeżeli podoba Wam się to, co robimy, zachęcamy do wsparcia – szczegóły znajdziecie w opisie progów. Przygotowaliśmy zestaw rozmaitych bonusów, działań i fantów, które – mamy nadzieję – będą stanowić godne podziękowanie za Waszą hojność. Poniżej mała ściągawka:

Z góry dziękujemy i – serio, bez taniej kurtuazji – Podcastex to też Wy, bo to dzięki Wam nasza dotychczasowa robota ma sens. Uściski!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podcastex już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wiktoria
Wiktoria
9 zł
Janusz Lenar
Janusz Lenar
99 zł
Olga Kurzyk
Olga Kurzyk
9 zł
Dawid Łysak
Dawid Łysak
9 zł
Joanna Kijewska
Joanna Kijewska
9 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.