Avatar użytkownika

Podcastex

499
patronów
13 544 
miesięcznie
224 735 
łącznie
499
patronów
13 544 zł 224 735 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
9 zł miesięcznie
Gimnastyka buzi i języka

Ja to zawsze mówię: ile to jest, dziewięć złoty. A my dajemy w gratisie zaproszenie do zamkniętej, prawda, grupy dla sponsorów i sponsorek. Oraz naszą ogromną wdzięczność.
Obrazek progu
19 zł miesięcznie
Tajemnica Sagali

Znaczy się powiem w ten sposób: dokładasz Pan(i) dyszkę i poza zaproszeniem do grupki i wdzięcznością, wrzucamy Pan(i/a) nazwisko lub pseudonim na publikowane co miesiąc na FB i IG grafiki z listą sponsorów i sponsorek.
Obrazek progu
49 zł miesięcznie
Matki, żony i kochanki

Słyszał(a) Pan(i) o tzw. e-mailach? No to za 49 złoty, poza fantami z wcześniejszych progów, raz na 2 tygodnie dostanie od nas Pan(i) takiego jednego. Czyli ten, no, newsletter. A co w środku? Teksty niepublikowane nigdzie indziej, informacje, które nie pomieściły się w odcinkach, materiały zdjęciowe i filmowe oraz treści nawiązujące tak albo inaczej do lat 90. Coś takiego za 49 złoty to jak za darmo.
Obrazek progu
99 zł miesięcznie
Disco Relax

Wszystko, co w poprzednich punktach plus sponsorów z tego progu raz w miesiącu zaprosimy na wspólne rozmowy na live chatach o wybranych zjawiskach z lat 90. O tematyce webinarów poinformujemy wcześniej. Mało tego, ja Pan(u/i) lepiej powiem, zostaniesz sponsorem tak zwanym imiennym i usłyszysz w odcinkach swoje imię i nazwisko lub pseudonim (tzw. nick). Można też biznesy reklamować, inne podcasty, blogi. Wszystko można, wszystko da się załatwić.
Obrazek progu
199 zł miesięcznie
Randka w ciemno

Dostęp do tajnej grupki, udział w live chatach za przeproszeniem, miano sponsora tytularnego i newsletter z najntisowymi materiałami to mało? To trzeba było mówić. Raz w miesiącu dorzucimy Pan(i/u) też najntisowy fant – książkę, komiks lub gazetkie prosto z lat 90., wysyłane pocztą lub paczkomatem. Albo plakat ze sklepu Poliester (http://poliestersklep.pl). Taniej Pan(i) nie znajdzie, proszę szukać, ale wątpię.
Obrazek progu
299 zł miesięcznie
Idź na całość

No ja wiem proszę Pan(a/i), że to są pieniądze, ale poza dostępem do grupki, miejscem na liście sponsorów, byciem sponsorem imiennym, newsletterem, live chatami i najntisowymi fantami ma Pan(i) możliwość raz na trzy miesiące wybrać temat kolejnego odcinka. No to to jest chyba uczciwa cena? Nie? To może jeszcze raz w miesiącu jakaś bluza lub koszulka ze sklepu Poliester. I co, jakaś możliwość spotkania z nami na żywo? Wszystko do dogadania, jak to mówią.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcastex w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Niekoniecznie nostalgiczny podcast o latach dziewięćdziesiątych. Prowadzą Bartek Przybyszewski (blog "Liczne rany kłute") i Mateusz Witkowski (Popmoderna.pl, blog "Popland"). Wizuale i muzyka: Michał Kozikowski. Zdjęcia: Aleksandra Nowak. Czyta: Tadeusz Drozda.

Drogie, Drodzy, jesteśmy dziennikarzami, blogerami i publicystami. Bartek prowadzi bloga "Liczne rany kłute", publikował teksty w kilku serwisach (m.in. na Onecie, Wirtualnej Polsce czy Gazeta.pl) i prowadził internetowy talk-show, do którego zapraszał youtuberów. Mateusz to redaktor naczelny portalu Popmoderna.pl, autor Facebookowego bloga "Popland", współpracownik "Dwutygodnika", "Czasu Kultury" czy Gazeta.pl.

Słowem: aktywni z nas koledzy.

Wygląda na to, że możemy już dziś powiedzieć, że jesteśmy również podcasterami (!).

fot. Aleksandra Nowak (FB: Niedziele Polskie, IG: kola_pics)

 

Planowaliśmy jakieś wspólne przedsięwzięcie od dobrych kilku lat, a start Podcasteksu, do którego doszło w czerwcu 2021 roku, to długo oczekiwana realizacja tych planów.  I nie będzie przesady w tym, że Wasza reakcja na nasze cotygodniowe rozmowy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wiadomości, które od Was otrzymujemy, dowodzą, że prowadzenie nienostalgicznego podcastu o latach 90. ma sens. Korzystając z okazji, chcemy Wam bardzo podziękować za wszelkie pochwały i propsy, ale i za konstruktywne uwagi.

Tak się nieszczęśliwie składa, że nie mamy już szesnastu lat, a pracę nad Podcasteksem – którą staramy się opierać na solidnym riserczu i lekturze materiałów źródłowych – łączymy z innymi obowiązkami, które dotyczą ludzi po trzydziestce. Wiecie, praca zarobkowa, życie rodzinne, takie tam. 

Tak się natomiast szczęśliwie składa, że dajecie nam ogromną motywację do rozwijania naszego podcastu – rozwijania na poziomie merytorycznym, technicznym, ba, technologicznym. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia:

Ci z was, którzy śledzą nas w mediach społecznościowych, wiedzą, co tu jest grane. Reszcie należą się wyjaśnienia dotyczące naszej działalności. "Podcastex - podcast o latach 90." to nienostalgiczna audycja o zjawiskach, postaciach, ważnych tekstach kultury, o Polsce ostatniej dekady XX wieku. Publikujemy nowe odcinki co tydzień, w czwartkowe wieczory. Można nas znaleźć na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i innych. Oraz na Youtube.

Rozmawiamy o zjawiskach charakterystycznych dla lat 90.:

I o tzw. KULTOWYCH DZIEŁACH:

Ale i o filmach czy książkach, które niekoniecznie dobrze się zestarzały:

Zapraszamy też gości i gościnie:

No i, wbrew epitetowi "nienostalgiczny", jest też trochę dziecięcych wspomnień:

Interesują nas zjawiska społeczne i popkulturowe, film, muzyka, architektura. Słowem wszystko, co pozwala stworzyć nam wspólnie w miarę precyzyjny, ale momentami również humorystyczny obraz ostatniej dekady XX wieku.

Jeżeli podoba Wam się to, co robimy, zachęcamy do wsparcia – szczegóły znajdziecie w progach, po których oprowadza Prywaciarz, fikcyjna maskotka naszej audycji. Przygotowaliśmy zestaw rozmaitych działań i fantów, które – mamy nadzieję – będą stanowić godne podziękowanie za Waszą hojność. 

Z góry dziękujemy i – serio, bez taniej kurtuazji – Podcastex to też Wy, bo to dzięki Wam nasza dotychczasowa robota ma sens. Uściski!

Cele Autora

Sprzęt do nagrywania
  • 1 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ale sobie nakupujemy sprzętu, ludzie! Dodatkowy mikrofon - bo mamy już dwa, ale trzeci przyda się do wywiadów. Mikser, żeby łatwiej i szybciej się montowało. A i jeszcze statywy, wygłuszacze, oprogramowanie… te rzeczy kosztują, prawda. I dzięki nim jakość Podcasteksu będzie mogła tylko rosnąć.
Nowe formaty
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Będziemy w stanie wprowadzić nowe formaty, czyli te, no, audycje. W tej chwili marzy nam się na przykład cykl komentarzy do filmów z lat 90., które każdy będzie mógł sobie puścić równolegle do filmu. To prawie tak, jakby siedzieć z nami przed telewizorem i oglądać!
Ruszamy w Polskę
  • 5 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Pieniążki niemałe, ale i niemałe mamy ambicje. Dzięki takiej sumie będziemy w stanie wyruszyć w Polskę, jak to się mówi. Jeździć za tematami, szukać ludzi, odkrywać miejsca związane z latami 90. Bardzo byśmy chcieli, żeby Podcastex stał się bardziej reportażowy i żeby niektóre odcinki stanowiły możliwie najbardziej kompleksowy zapis czasów minionych.
Robimy się MULTIMEDIALNI
  • 7 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
W pierwszej kolejności odbierze nam mowę. W drugiej: uruchomimy kolejne formaty, tym razem dedykowane YouTube’owi. Przed uzyskaniem tej kwoty nie wykluczamy wejścia w wideo, ale wtedy wejdziemy już na całego. Będziemy w stanie produkować filmy regularnie - raz albo dwa razy w miesiącu. Podcastex przestanie być wyłącznie podcastem, a zacznie być - jak to się mówiło w 1998 - MUL-TI-ME-DIAL-NY.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podcastex już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
99 zł
Joanna Pankowska
Joanna Pankowska
9 zł
Daria Zarębska
Daria Zarębska
9 zł
a g
a g
19 zł
Wojciech Pankiewicz
Wojciech Pankiewicz
49 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.