8tysiecy.pl

W Patronite od 10.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
1 296 łącznie
8tysiecy.pl - lepsza strona Himalajów. Na blogu i w kolejnych odcinkach podcastu omawiam dokonania polskiego himalaizmu, a także bieżące wydarzenia ze świata gór.

O Autorze

Z wykształcenia jestem dziennikarzem, z zawodu - pracownikiem korpo. Pasjonuję się górami i (prawie) wszystkim, co z nimi związane. Od 2012 roku prowadzę bloga o polskim himalaizmie. Po sukcesie zimowej wyprawy na Gaszerbrum I z radości nabiłem sobie siniaka na czole. Po Broad Peaku płakałem, jak chyba większość śledzących informacje płynące z Karakorum. Blog i podcast to dla mnie odskocznia od nie zawsze ciekawej codzienności.

Staram się nie gonić za newsami. Dokonania polskiego himalaizmu (również zimowego) stanowią dla mnie inspirację do ciągłego poszukiwania ciekawych historii, przede wszystkim - interesujących postaci. Wierzę, że o górskich zdobyczach można pisać i opowiadać ciekawiej niż to widzimy w niektórych książkach, które często przypominają tradycyjne powyprawowe raporty tworzone wg zasady "przyszli-weszli-zeszli-poszli". W tym kierunku zamierzam prowadzić swój blog i podcast.

W miarę rozwoju bloga/podcastu planuję kilkukrotnie wyjechać w Himalaje. W jakim celu - niech to na razie pozostanie tajemnicą :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Pawel  Bernasiuk
Pawel Bernasiuk
Próg: 40 zł
Anonimowy patron
Próg: 8 zł