Akademia Bezpieczeństwa Osobistego

Na starcie liczymy na Wasze wsparcie...

3 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 000 zł

brakuje

Na szczęście nie jesteśmy sami i mamy przyjaciół, którzy nas znają. Nie jesteśmy anonimową organizacją, która dopiero rozpoczyna swoją działalność – wiele osób nas zna, było uczestnikami naszych kursów, brało udział w naszych zajęciach, obserwuje lub jest członkiem naszych stron i grup edukacyjnych na portalu społecznościowym Facebook.

Wszystko co było do tej pory robione podtrzymujemy dalej – w dalszym ciągu będziemy prowadzić działalność edukacyjną Fundacji K2 za pomocą stron społecznościowych na portalu Facebook m.in.
- Pierwsza Pomoc Przedmedyczna;
- Bezpieczeństwo Osobiste i Samoobrona;
- Bezpieczeństwo Osobiste i Samoobrona Kobiet;
- Bądź bezpieczny na drodze!

W dalszym ciągu będą funkcjonowały nasze prywatne Grupy edukacyjne na portalu społecznościowym Facebook:
- Bezpieczeństwo Osobiste i Samoobrona / Fundacja K2;
- Bezpieczeństwo Osobiste i Samoobrona Kobiet / Fundacja K2;
- grupy edukacyjne dla klas mundurowych.

To się nie zmieni – z niczego się nie wycofujemy.

Chcemy jednak rozwijać naszą działalność edukacyjną. Chcemy choć trochę naprawić ten Świat. Do tego potrzebne są jednak pieniądze za które opłacimy czynsz za lokal, wodę, prąd, telefony, internet, kupimy lub naprawimy sprzęt szkoleniowy, czasami opłacimy instruktorów prowadzących profesjonalne zajęcia, szkolenia i kursy.

My mamy wiedzę, doświadczenie, sprzęt i profesjonalnie wykształconych instruktorów – Patroni mają pieniądze. Już za 5 zł miesięcznie możesz dołączyć do Akademii Bezpieczeństwa Osobistego i razem możemy spróbować zmienić ten Świat... gotowy na wyzwanie?

Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami i wspieracie Fundację K2 w działalności statutowej.

Idziemy naprzód ...

6 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 000 zł

brakuje

Skoro mamy środki na podstawowe opłaty, edukujemy ludzi za pomocą internetu, to możemy wyjść do ludzi i spotkać się z nimi w realu. Zróbmy to razem:
- Wy macie pieniądze i nas wspieracie;
- my mamy sprzęt szkoleniowy, wiedzę i kadrę doświadczonych instruktorów.

A więc razem możemy zrobić coś pożytecznego – zmieńmy ludzi...

Jeśli uzbieramy miesięcznie tą kwotę to przeszkolimy bezpłatnie 300 uczestników (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) podczas zajęć w zakresie Bezpieczeństwa Osobistego – zaczniemy od pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poprzez przeprowadzenie zajęć w zakresie pierwszej pomocy chcemy nauczyć uczestników właściwych zachowań, wyrobić właściwe nawyki postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz nauczyć prostych technik ratowania ludzkiego zdrowia i życia. To właśnie często minuty decydują o życiu człowieka. Od szybkości naszych decyzji, celowości zabiegów ratowniczych wykonanych doraźnie, bezpośrednio po zaistnieniu nieszczęśliwego wypadku, zależy nieraz dalszy los poszkodowanego. Dlatego we współczesnym świecie powszechne posiadanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest tak nieodzowne jak umiejętność czytania i pisania.

Zajęcia będą odbywały się w grupach 20-30 osobowych. Zajęcia w każdej grupie będą trwały 2 godziny lekcyjną. Uczestnicy odbędą treningi praktyczne w zakresie:
- Resuscytacji Krązeniowo-Oddechowej na 30 fantomach niemowlęcia, dziecka oraz osoby dorosłej firmy Laerdal;
- udzielania pierwszej pomocy zadławionemu niemowlęciu na 20 fantomach niemowlęcia firmy Laerdal;
- udzielania pierwszej pomocy zadławionemu dziecku i osobie dorosłej na 10 kamizelkach treningowych ACT FAST.

Na zakończenie każdy uczestnik dostaje zaświadczenie o udziale w zajęciach „Ratuj Życie!”.

Relacje z tych zajęć w formie zdjęć opublikujemy na stronie społecznościowej Fundacji K2 oraz prywatnej Grupie Akademia Bezpieczeństwa Osobistego dostępnej tylko dla Patronów wspierających nas finansowo.

A to wszystko jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu...

I ciągle pniemy się wzwyż...

12 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

12 000 zł

brakuje

Rozwijamy się dzięki Wam – mamy pieniądze na bieżącą działalność edukacyjną w zakresie Bezpieczeństwa Osobistego. Zaczynamy robić to na większą skalę.

Jeśli uzbieramy miesięcznie tą kwotę to przeszkolimy minimum 800 uczestników (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) podczas zajęć w zakresie Bezpieczeństwa Osobistego:
- 500 osób na praktycznych zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej „Ratuj Życie!” z wykorzystaniem ogromnej ilości sprzętu treningowego – szczegółowo zostało to opisane w celu 5 000 zł.
- 300 osób na praktycznych zajęciach bezpieczeństwa osobistego użytkowników dróg „Bądź bezpieczny na drodze!”.

Celem programu edukacyjnego „Bądź bezpieczny na drodze!” jest przeprowadzenie praktycznych zajęć (3 godziny) w zakresie bezpieczeństwa osobistego użytkowników dróg m.in. potrzeby zapinania pasów bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdami mechanicznymi, negatywnych skutków upojenia alkoholowego lub zażycia narkotyków oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków u których w wyniku urazu doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z zastosowaniem:
- Symulatora Zderzenia,
- ALKOgogli symulujących upojenie alkoholowe oraz NARKOgogli symulujących zażycie narkotyków;
- 30 fantomów niemowlęcia, dziecka oraz osoby dorosłej firmy Laerdal do nauki Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.

Realizowane zajęcia przyczynią się do poprawy bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych zarówno w charakterze pieszego, pasażera jak również kierującego pojazdami mechanicznymi.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami i wspieracie Fundację K2 w działalności statutowej.

Relacje z tych zajęć w formie zdjęć opublikujemy na stronie społecznościowej Fundacji K2 oraz prywatnej Grupie Akademia Bezpieczeństwa Osobistego dostępnej tylko dla Patronów wspierających nas finansowo.

Bez Waszego wsparcia nie dalibyśmy rady tego zorganizować. Dziękujemy.

By zdobyć szczyt ideałów...

30 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

30 000 zł

brakuje

Możemy to zrobić tylko wspólnie. My wiemy jak – Wy macie pieniądze. Razem możemy zmienić ten Świat...

Jeśli uzbieramy miesięcznie tą kwotę to przeszkolimy minimum 2 000 uczestników (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) podczas zajęć w zakresie Bezpieczeństwa Osobistego:
- około 1 200 osób na praktycznych zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej „Ratuj Życie!” z wykorzystaniem ogromnej ilości sprzętu treningowego – szczegółowo zostało to opisane w celu 5 000 zł.
- około 600 osób na praktycznych zajęciach bezpieczeństwa osobistego użytkowników dróg „Bądź bezpieczny na drodze!” (patrz opis celu 10 000 zł).
- około 200 przedszkolaków w ramach programu edukacyjnego „Miś Ratownik”. Już od najmłodszych lat będziemy uczyć dzieci pierwszej pomocy za pomocą 20 specjalistycznych fantomów dostosowanych do tej grupy wiekowej. Zajęcia w małych grupach (około 20 osób) będą trwały około 2 godzin szkoleniowych i zakończą się wręczeniem pamiątkowych zaświadczeń.

Relacje z tych zajęć w formie zdjęć opublikujemy na stronie społecznościowej Fundacji K2 oraz prywatnej Grupie Akademia Bezpieczeństwa Osobistego dostępnej tylko dla Patronów wspierających nas finansowo.

Zaczynamy również organizować darmowe szkolenia i kursy stacjonarne. W ciągu roku przeprowadzimy 12 profesjonalnych kursów z zakresu bezpieczeństwa osobistego w różnych częściach kraju. W każdym kursie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 60 osób.

W ciągu roku (12 miesięcy) przeszkolimy na kursach minimum 720 osób.

Wierzymy w to, że dzięki Waszemu wsparciu nastąpi to niebawem.

Zdobyliśmy nasze K2, teraz to się będzie działo...

60 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

60 000 zł

brakuje

Daliśmy do konsultacji poprzednie cele i padło pytanie:
- co zrobicie jak zbierzecie 60 000 zł miesięcznie?

Bardzo interesująca perspektywa. Spróbujemy coś zaproponować.

Jeśli uzbieramy miesięcznie tą kwotę to przeszkolimy 4 000 uczestników (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) podczas zajęć Bezpieczeństwa Osobistego w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu „Ratuj Życie!”, bezpieczeństwa osobistego użytkowników dróg „Bądź bezpieczny na drodze!” oraz pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego dla przedszkolaków „Miś Ratownik”. Liczba osób szkolonych jest już bardzo poważna i dlatego trudno określić dokładne liczby uczestników chcących wziąć udział w konkretnych zajęciach.

Będziemy organizować bezpłatne szkolenia i kursy stacjonarne w zakresie Bezpieczeństwa Osobistego . Każdego miesiąca dzięki takiemu wsparciu przeszkolimy około 250 osób na jednym z poniższych kursów zorganizowanych w różnych rejonach kraju:
- Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej BLS/AED;,
- Kurs Realnej Samoobrony ESDS;
- Kurs Bezpieczeństwa Osobistego i Samoobrony Kobiet.

W ciągu roku otrzymując tak duże wsparcie finansowe przeszkolimy na takich Kursach w różnych częściach kraju około 3 000 osób, a na krótkich szkoleniach około 44 000 osób. Działamy na maksa!

Zaczynamy również szkolić i zatrudniać nowych instruktorów. Tworzymy kolejne mobilne zespoły instruktorskie do pracy na terenie całego kraju.

Wierzymy w to, że jest to możliwe - teraz Wy musicie w to również uwierzyć. Koniecznie musicie zobaczyć Galerię zdjęć, gdzie pokazujemy jak, czym i z kim pracujemy.

Nawet najdłuższy marsz, zaczyna się od pierwszego kroku. Na starcie liczymy na Wasze wsparcie... czekamy na Wasze 5 zł. Aby osiągnąć i zrealizować ten cel potrzebujemy tylko 10 000 osób, które zaufają nam i wpłacą taką właśnie kwotę. A potem będą ufały nam nadal i wpłacać będą cały czas. My jesteśmy gotowi na to wyzwanie.

Pomożecie?

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)