Adam Ulatowski

W Patronite od 01.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 374

Liczba Patronów: 458

Zostań Patronem
Kup na prezent
41 patronów
1 535 miesięcznie
19 200 łącznie
Witam wszystkich, z tej strony Ulat!
Niektórzy z Was mogą kojarzyć mnie ze strzelań, dla niektórych znany jestem pod pseudonimem „wioskowego rusznikarza”, ale zdecydowanie najczęściej moja twarz pojawia się w filmikach na kanale grupy ASG-Olsztyn na Youtube, który prowadzę od około trzech lat.

O Autorze
Początkowo traktowałem nasz kanał jako miejsce, gdzie mógłbym wstawiać filmiki z drużynowych strzelań, aby za jakiś czas móc do nich powrócić i powspominać, kiedy będę już „zbyt zajęty życiem” żeby mieć czas na tak pochłaniające hobby. Pierwsze filmiki były dość prymitywne, dodawane rzadko, trwały 3-4 minuty i przedstawiały jedną bądź dwie rundy grupowego strzelania. Nic niezwykłego. Nagrywane były też dość prymitywnym sprzętem, ponieważ nie widziałem sensu inwestowania w lepszy, skoro oglądalność ograniczała się w dużej mierze jedynie do członków ekipy. Z biegiem czasu jednak zacząłem zauważać, że nasze rozgrywki zainteresowały większą grupę osób z zewnątrz, którzy zasubskrybowali kanał, na bieżąco komentowali, pytali o nasz sprzęt, oprzyrządowanie czy mundury. Wszystkim skrupulatnie odpisywałem (co zresztą robię do dziś ^^;), co spowodowało, że chętnie zostawali oni na dłużej.

Przełomem, po którym zacząłem się poważnie zastanawiać nad rozwijaniem naszego kanału był prawdopodobnie filmik nagrany podczas imprezy „Misja Afganistan”, która jest jednym z najsłynniejszych zlotów ASG w Polsce:Jego liczba wyświetleń osiągnęła ponad 40 tysięcy i wtedy pomyślałem, że skoro ludzie zadają mi tyle pytań o sprzęt i wyposażenie ekipy, powinienem nagrać o tym oddzielne filmiki – a nuż ktoś potrzebuje inspiracji lub rady przed zakupem czegoś dla siebie. Tak oto powstała mini-seria o replikach i mundurach używanych przez członków ASG-Olsztyn:

 


Okazało się, że seria przyciągnęła wielu obserwatorów, co (nie ukrywam) bardzo mnie ucieszyło. Zainspirowało mnie to do poprawy jakości nagrań, kupiłem nowy sprzęt do nagrywania, zarówno kamerę do videoblogów jak i nowe kamerki montowane na broń. Zaopatrzyłem się także w licencję do lepszego programu do obróbki moich filmów, postarałem się, aby miniaturki wyglądały „bardziej profesjonalnie”. Kiedy zaczynałem, jak wspominałem – robiłem to dla naszej ekipy – teraz jednak pragnę wymieniać się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi graczami ASG z całej Polski i nie tylko.

Obecnie na kanale nowe filmy pojawiają się regularnie. Są to głównie recenzje różnorakich replik i sprzętu, pogadanki na temat tego co obecnie dzieje się w naszym teamie, opowiadam też wiele o zlotach: tych, które już się odbyły ale i tych, na które się wybieramy. Powstał też filmik dla osób, które nie do końca wiedzą jak przygotować się do konkretnego zlotu:

Nasza ekipa od lat organizuje także mini-zloty dla chętnych pod nazwą TOMASZKOLANDIA. Ostatnia zorganizowaliśmy jej 9 edycję. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na kolejne, kiedy tylko sytuacja w kraju poprawi się na tyle, że będzie można je legalnie organizować :) Na kanale poruszane są także inne ważne kwestie nieodłącznie związane z ASG, takie jak śmiecenie na terenie na którym odbywa się gra lub też bardzo istotną dla mnie sprawę grania fairplay.

Zanim się obejrzałem, na kanale stuknęło 4,5 tysiąca obserwujących. Wielu z obserwatorów zasugerowało, że powinienem założyć patronite, ponieważ chcieliby mieć możliwość wsparcia mojego kanału i głównie z tego powodu zdecydowałem się to zrobić. O innych powodach i „kodeksie moralnym” w tej sprawie również nagrałem film:

Dla osoby takiej jak ja, której hobby stało się praktycznie najważniejszą rzeczą w życiu, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi graczami ASG z całej Polski i nie tylko. Nie ukrywam, że dzięki nagrywaniu na Youtube nabrałem pewności siebie, ponieważ od zawsze miałem problem z występami przed „większą publicznością”. Czytając również wasze przychylne komentarze czuję, że to co robię do czegoś prowadzi i uszczęśliwia choćby kilka osób, które postanowiły zostać ze mną na dłużej.

Jeżeli zechcesz wesprzeć mnie i moją twórczość, możesz to zrobić właśnie tutaj. Za pieniądze zebrane poprzez patronite w pierwszej kolejności chciałbym kupić nowy sprzęt do nagrywania, ponieważ ten, który obecnie posiadam, nie nadaje się zbytnio do nagrywania filmików dłuższych niż 10-15 minut, ponieważ zbyt często się przegrzewa. Chciałbym także zakupić oświetlenie, aby każde moje video „z warsztatu” było bardziej czytelne. W powyższym video wspominałem także, że chciałbym, aby to moi patroni proponowali rzeczy, na które powinienem przeznaczyć „zarobione” w ten sposób fundusze. Z góry dziękuję za wszystkie cegiełki, które pomogą mi w przyszłości budować kanał grupy ASG-Olsztyn i… do zobaczenia ponownie! :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Banach
Bartosz Banach
Próg: 50 zł
Marcin Petrynko
Marcin Petrynko
Próg: 10 zł
Janusz B Ulatowski
Janusz B Ulatowski
Próg: 100 zł
Baldzior
Baldzior
Próg: 50 zł
AnonymousNoOne
AnonymousNoOne
Próg: 10 zł
Justyn Kuszyński
Justyn Kuszyński
Próg: 10 zł