Avatar użytkownika

Aleksandra Kowalczuk

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Pasjonatka podróżowania i sportowego stylu życia. Pierwsza polska Mistrzyni Europy seniorów w Taekwondo. Główny cel – medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020!

Wychowywałam się w Olsztynie, gdzie pewnego dnia trenerka na gimnastyce zobaczyła mnie i zaproponowała, bym spróbowała swoich sił w taekwondo. Zanim je pokochałam, minęło jednak sporo czasu. Przekonały mnie pierwsze medale mistrzostw Polski. Wtedy ten sport zaczął mi się podobać.

Jako 18-latka przeniosłam się do AZS AWF Poznań, po czym w młodzieżowych ME 2015 zdobyłam brąz, a rok później srebro. Już w 2016 zostałam Mistrzynią Polski seniorek, powtórzyłam ten sukces w 2017. W tymże roku z World Grand Prix w Rzymie wróciłam ze złotem, z Uniwersjady i londyńskiego World GP przywiozłam srebrne krążki, z ME brąz, a na MŚ byłam 9.

W ostatnich 17 zawodach wywalczyłam 9 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Zostałam pierwszą polską Mistrzynią Europy seniorów, dwukrotnie wygrałam Grand Prix i zajęła 3 miejsce na prestiżowych zawodach Grand Slam.

Jedna z walk Grand Prix wraz z ceremonią wręczenia medali :)

Dzisiaj z większości zawodów wracam z wywalczonym medalem, co dodaje mi jeszcze większej motywacji do ciężkiej pracy na treningach. Najważniejszy medal – złoty ME 2018 zdobyłam w niesamowitych okolicznościach, pokonując w finale Mistrzynię Świata Biankę Walkden, choć przegrywałam na dziewięć sekund przed końcem walki. Pozwoliło mi to uwierzyć, że nie tylko mogę awansować na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale także zdobyć tam medal, co byłoby zwieńczeniem moich najskrytszych marzeń.

Filmik z finału Mistrzostw Europy - nigdy nie zapomnę tych emocji, które towarzyszyły mi w momencie usłyszenia końcowego gongu - polecam obejrzeć całość :)

Poza matą chętnie spędzam czas z 14-letnią siostrą Oliwią, która poszła w moje ślady i jest srebrną medalistką młodzieżowego Pucharu Polski w taekwondo.

Dla zainteresowanych, wklejam miejsca, w których pojawię się jeszcze w tym roku!

Finał Grand Prix w Moskwie: 4 – 7 Grudzień

Jak widać czeka mnie wiele wyjazdów zagranicznych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których powstał mój profil na tym serwisie. Na ten moment nie posiadam żadnych sponsorów, dlatego Wasze wsparcie finansowe umożliwi mi dogodne warunki rozwoju oraz opłacenie niezbędnych kosztów związanych z zawodami takich jak nocleg, przelot czy wyżywienie.