Avatar użytkownika

Antares Zalasewo

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Łączy nas pasja do piłki, każdego dnia staramy się udowodnić, że ciężka praca daje efekty. Grupa walcząca z własnymi niedoskonałościami, pragnąca propagować sport i wznieść klub na wyższy poziom; zarówno infrastrukturalny, jak i sportowy. Dwa słowa - Antares Zalasewo!

Antares Zalasewo to klub piłkarski toczący swoje piłkarskie zmagania na wielkopolskich boiskach w rozgrywkach pod egidą WZPN. Założony w 2008 roku przez grupkę lokalnych amatorów piłki kopanej, całe swoje istnienie walczył o ligowe punkty w poznańskiej klasie B. W końcu jednak nadszedł czas zmian i powoli ta rewolucja, zapoczątkowana w 2015 roku zaczyna dawać wymierne efekty. Dzięki nowej kadrze trenerskiej, drużyna z Zalasewa liczy się w walce o najwyższe cele, a wysiłki zarządu dają komfort pracy zawodnikom - treningi odbywają się na odnowionych naturalnych boiskach, a także na Stadionie Miejskim w pobliskim Swarzędzu. Antares posiada prężnie działającą stronę internetową - a także swoją społeczność na profilu Facebookowym.

Pomoc Patronów i ciężka praca wszystkich związanych z drużyną dała ostatecznie wymierny efekt - Antares Zalasewo w sezonie 2017/18 zdobył mistrzostwo popularnej "Serie B" i tym samym awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Poza tym zalasewianie triumfowali w V edycji Jurand Cup, dokładając do klubowej gabloty kolejne dwa trofea! Teraz czeka nas nowa rzeczywistość i kolejne wyzwania na poziomie poznańskiej A-klasy.

Niezwykłość zespołu można wyrażać na wiele sposobów. Antares to jeden z nielicznych klubów utrzymywany w dużym stopniu przez składki członkowskie zawodników. To także wyjątkowe akcje takie jak trening z jednym z czołowych holenderskich sprinterów - trenerem przygotowania motorycznego, czy liczne turnieje charytatywne, w których zawsze zespół z Zalasewa bierze czynny udział - cóż bardziej efektywnego niż pomoc poprzez pasję można spotkać?

Ideą założenia profilu na Patronite jest dalszy rozwój klubu - zarówno infrastrukturalny, organizacyjny jak i sportowy. Każde wsparcie jest ważne i pozwoli na realizowanie określonych celów - od aktywizowania lokalnej społeczności, przez dostarczanie rozrywki i emocji poprzez sport, a końcową stacją - być może utworzenie nowego piłkarskiego ośrodka na mapie Wielkopolski???