Art. 43

W Patronite od 16.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 553

liczba Patronów: 577

10 patronów
275 zł miesięcznie
800 zł łącznie

PRODUKCJA FILMOWA

2 000 zł

40%

osiągnięto

1 200 zł

brakuje

Bieżąca produkcja filmów.

Aktualnie pracujemy nad serią wywiadów z uchodźcami z Sudanu Południowego

Codziennie ukazuje się jeden film

https://www.youtube.com/watch?v=qj_mKOmtarY&list=PLik5MxoWsoLYOic7TKXa4iuTPaJV9MGWT

Riksza Miłosierdzia

20 000 zł

4%

osiągnięto

19 200 zł

brakuje

Riksza Miłosierdzia to audycja radia WNET prowadzona przez salezjanina ks. Romana Sikonia SDB. Ciekawi goście. Ważne tematy. Ruszaj z nami na krańce świata w rikszy miłosierdzia.

Na żywo możesz nas usłyszeć na antenie radia WNET w każdy piątek o godz. 15:00.

Każda audycja umieszczana jest w internecie

https://www.youtube.com/watch?v=FWe2UFJnKN8&list=PLik5MxoWsoLZRNfa2D0Zonep1GWHsqaOC

Zostań patronem Rikszy Miłosierdzia

Dokończenie filmu Niewidzialni

50 000 zł

1%

osiągnięto

49 200 zł

brakuje

Przez cały Wielki Post, każdego dnia dokładnie o godz. 19.00 śledźcie przejmujące historie uchodźców, którzy uciekli przed wojną. Otoczmy ich modlitwą: Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój...

Ciąg dalszy ich historii poznasz w filmie dokumentalnym pt. „NIEWIDZIALNI" nad którym pracujemy, ale żeby dokończyć ten film potrzebujemy waszego wsparcia.

Jeżeli chcesz wesprzeć produkcję filmu „NIEWIDZIALNI" zachęcamy do wpłat.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLik5MxoWsoLYOic7TKXa4iuTPaJV9MGWT

Film dokumentalny Sean

52 000 zł

1%

osiągnięto

51 200 zł

brakuje

Masz okazję wesprzeć produkcje filmu dokumentalnego Sean.

Sean urodził się w Anglii. Był uczniem liceum salezjańskiego. Po ukończeniu studiów został nauczycielem salezjańskiej szkoły. Był entuzjastycznym i aktywnym Współpracownikiem Salezjańskim i Byłym Wychowankiem Salezjańskim. Brał udział w wielu przedsięwzięciach na rzecz młodzieży, tak w Anglii, jak i poza nią. Podczas jednej z podróży, odbytej by uczestniczyć w światowej konsulcie Młodych Byłych Wychowanków, w Rzymie spotkał się z Janem Pawłem II. Po tym spotkaniu powziął decyzję, by jako świecki wolontariusz wyjechać na salezjańską placówkę w Liberii (Afryka). Pragnienie to zrealizował, przybywając w 1989 r. do Tapitta, do szkoły im. św. Franciszka. Kiedy w 1990 r., w wyniku działań wojny cywilnej, zamknięto ją, Sean rozpoczął pracę przy ONZ, ciągle jako wolontariusz, koordynując rozdawanie żywności, najpierw w najbardziej odległych częściach Liberii, a następnie wśród liberyjskich uciekinierów w Gwinei.
Ważna decyzja jego życia została spełniona – znajdował się w jednym z najbiedniejszych krajów afrykańskich, by pomagać dzieciom i młodzieży. Sprzeciwiając się wojnie został znienawidzony przez rebeliantów, którzy przy jednej z okazji okrutnie się nad nim znęcali. Kiedy w 1992 r. powrócił do ojczyzny, rozpoczął współpracę z UNICEF-em i został wysłany do Kismayo (Somalia). Został zamordowany 3 stycznia 1993 r. (odmawiał zawsze bycia eskortowanym, co w tym kraju było obowiązkowe; nigdy nie ukrywał swej niezgody dla działań wojennych i nie przestawał krytykować tych, którzy z niej czerpali zyski).

Nakręciliśmy już część zdjęć w Wielkiej Brytanii, teraz lecimy do Liberii by nakręcić świadectwa afrykańskich wychowanków Seana. Możesz wspomóc produkcję tego filmu

Lotte

100 000 zł

0%

osiągnięto

99 200 zł

brakuje

Dokumentalno-fabularyzowany film pod tytułem „Lotte” to opowieść o młodej dziewczynie już przed wojną zaangażowanej w ruch ludowy w Związku Młodzieży Wiejskiej Wici. Film pokazuje historię dziewczyny – polskiej patriotki o wiejskich korzeniach. Cała jej rodzina włączyła się w przedwojenny prawdziwy ruch Ludowy – PSL. To rodzina Kroczków z Przyszowej w powiecie limanowskim była środowiskiem patriotycznym i duchowym, w którym Lotte wzrastała. Dziewczyna pragnęła zostać lekarzem, ukończyła przedwojenne gimnazjum, kursy pielęgniarskie, marzyła o studiach. Ale – tak jak w przypadku wielu innych młodych ludzi – jej marzenia przeciął nóż wojny, niemieckiej i sowieckiej napaści na Polskę. U młodej dziewczyny nie spowodowało to jednak apatii i załamania, wręcz przeciwnie – zaangażowała się w działalność w Polskim Państwie Podziemnym. Już po tak zwanym wyzwoleniu Polski zapłaciła najwyższą cenę i została zamordowana przez funkcjonariusza UB Tadeusza Lecenia ps. ”Czapka”, którego, wcześniej rannego, pielęgnowała w konspiracyjnym szpitalu.

Nasza opowieść utrzymana jest w konwencji fabularyzowanego dokumentu, przedstawiającego historię Lotte. Film zanurzony jest w dzisiejszych realiach, kiedy tak wielu młodych ludzi odkrywa niezłomnych bohaterów – skazanych przez komunistyczne władze PRL – w pełni zależne od związku Radzieckiego – na zapomnienie.
Nasza główna bohaterka – Kaśka – młoda kobieta, matka, patriotka prowadzi swoje prywatne śledztwo, tak jak wielu młodych ludzi szukając informacji przede wszystkim w internecie. Odwiedza miejsca związane z życiem i konspiracyjną pracą Lotte. Poznaje grupy rekonstrukcyjne, które do dzisiaj kultywują pamięć i pokazują nam żołnierzy wyklętych.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni