Avatar użytkownika

Automatyczny Podcast

0
patronów
0 
miesięcznie
595 
łącznie
0
patronów
0 zł 595 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Stażysta w dziale automatyki. Nie odróżniasz stycznika od przekaźnika. Twoim obowiązkiem jest parzenie dobrej kawy Majstrowi. Jak będziesz się dobrze spisywać i gdy zawsze ciepła kawa będzie czekać na biurku to Majster będzie Cię zabierać na awarie i nauczy tego i owego. Zadawaj pytania, gdy czegoś nie wiesz. Podobno nie ma głupich pytań, ale Ty je wciąż zadajesz. Przyglądaj się, słuchaj i czerp jak najwięcej, a już niedługo dostąpisz zaszczytu podawania Majstrowi narzędzi. Wspierając nas tą symboliczną kwotą dajesz znać, że Automatyczny Podcast jest wartościowym miejscem w Internecie, jest to dowód uznania za naszą pracę. Bardzo dziękujemy za ten gest, dzięki tej kawie tworzenie podcastu just dużo przyjemniejsze!
15 zł miesięcznie
Młodszy automatyk. Do Twoich obowiązków wciąż należy parzenie kawy. Jednak na tym etapie już wiesz jak ustawić multimetr i jak dokonywać pomiarów w pętli prądowej. Do największych sukcesów możesz zaliczyć zdiagnozowanie i wymianę zepsutego przekaźnika. Masz już solidne podstawy i rozumiesz o czym mówią na webinarach, czy szkoleniach. Zasługujesz, aby brać udział w losowaniu branżowych książek. Udało Ci się podłączyć prawie bezbłędnie układ rozruchowy gwiazda-trójkąt - całe szczęście, że przed podaniem zasilania Majster wykrył błąd. Zaczynasz interesować się PLC . W ramach podziękowania dostajesz dostęp do zamkniętej grupy Patronów Automatycznego Podcastu, gdzie organizować będziemy spotkania live oraz webinary. Słuchaj uważnie, bo przy minimum 3 miesięcznym wsparciu wspomnimy o Tobie w jednym z odcinków! Twoje 15 zł jest dla nas dużym wsparciem! Bardzo dziękujemy!
25 zł miesięcznie
Automatyk - Najczęściej wybierany próg. Na tym poziomie kawę Majstrowi parzysz z uprzejmości, a nie z obowiązku. Lubisz codzienne pogawędki przy kawie, bo Majster wciąż wie dużo więcej, ma większe doświadczenie i chętnie dzieli się wiedzą, zawsze możesz liczyć na jego pomoc. Masz już na swoim koncie drobne realizacje systemów sterowania wykorzystujących PLC. Po godzinach masz okazję dorobić pomagając okolicznym firmom w ich usterkach. W ramach wdzięczności otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy, uczestniczysz w losowaniach książek, których recenzje przedstawiamy w podcaście. Przy 6 miesięcznym wsparciu otrzymasz gadżet-niespodziankę. Jesteś oficjalnym sponsorem Automatycznego Podcastu - Twoje dane pojawią na naszej stronie internetowej w sekcji Patroni oraz otrzymasz specjalne podziękowania na łamach podcastu - taki automatyk jak Ty to prawdziwy SKARB - dziękujemy!
50 zł miesięcznie
Specjalista automatyk. Jeżeli po wysłuchaniu 15-tego odcinka - Wszystko co musisz wiedzieć, aby otrzymać podwyżkę otrzymałeś podwyżkę, to będzie fair aby w ramach wdzięczności podzielić się finansowym sukcesem. Jesteśmy bardzo wdzięczni i bardzo się cieszymy, że dzięki naszym wskazówkom i radom udało Ci się dostać podwyżkę. W ramach wdzięczności dodatkowo dostaniesz od nas kubek na kawę lub koszulkę, o ile Twoje wsparcie wynosi minimum 6 miesięcy. Pamiętaj, że poza tym dostajesz dostęp do zamkniętej grupy i uczestniczysz w losowaniu książek. Za Twoją zgodą, Twoje dane pojawią się w podcaście oraz na ekranie końcowym podcastu na YouTube - jesteś nie tylko specjalistą, ale w wyraźny sposób przyczyniasz się do rozwoju - Twoje 50 jest dla nas prawdziwym komplementem.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
6 dostępnych miejsc
Majster. Dostajesz od nas koszulkę w wybranym przez siebie rozmiarem oraz kubek, o ile Twoje wsparcie wynosi minimum 6 miesięcy. Jesteśmy bardzo, ale to bardzo wdzięczni za ten rodzaj wsparcia. Damy z siebie 120%, aby było warto! W ramach wdzięczności otrzymujesz to co dla niższych progów: dostęp do zamkniętej grupy, uczestniczysz w losowaniu książek, dostajesz kubek, jesteś oficjalnym Patronem, a dodatkowo opublikujemy Twoje pozdrowienia, które możesz do nas przesłać w formie audio. W pierwszej kolejności realizujemy pomysły na tematy odcinków, które do nas prześlesz.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Automatyczny Podcast w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Chcesz odnieść zawodowy sukces w szeroko pojętej dziedzinie automatyki? Jesteś w dobrym miejscu! Automatyczny Podcast to najpopularniejszy w Polsce podcast o automatyce przemysłowej.
Poruszamy tematy dobrych praktyk, wyzwań i trendów panujących w tej dziedzinie.​​

Automatyczny Podcast 

Pewien gość, który zwał się Arystoteles zwykł mawiać, że natura nie znosi próżni. W polskiej sferze podcastingu nie było możliwości posłuchać o automatyce przemysłowej. Podczas podróży samochodem, czy pociągiem, dłuższych spacerów z psem, joggingu nie mogłem dowiadywać się nowych informacji z tej branży. Naszą nigdzie nie zapisaną misją, którą mamy z tyłu  głowy podczas nagrywania odcinków jest chęć poprawienia sytuacji zawodowej ludzi z branży przy pomocy przekazywania wiedzy i doświadczenia, a także poprzez nawiązywanie kontaktów i relacji biznesowych. Na swoim koncie mamy już kilka sukcesów, kilkoro z naszych słuchaczy poprawiło swój zawodowy los. Niektórzy posłuchali naszych podpowiedzi odnośnie kariery i zostali automatykami, inni po wysłuchaniu 15-tego odcinka skutecznie wynegocjowali podwyżkę, oraz pozostali, którzy wzbogacili swoją wiedzę, co nie zawsze od razu przekłada się na finanse. Zależy nam, aby automatyk był postrzegany na równi z informatykiem i wynagradzany był na podobnym poziomie.

Kim jesteśmy? 

Gospodarzami podcastu są Kamil i Dominik, czyli automatycy z ponad dekadą stażu. Pracowaliśmy na różnych stanowiskach i w wielu sektorach; automotive, FCMG, utrzymanie ruchu oraz usługi integracjic systemów sterowania i automatyki, a ostatnio, z uwagi na bogate doświadczenie, także komercyjnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest to ciekawa odskocznia od realizacji projektów i spędzania czasu na obiektach. Jest to czas na poznanie nowych ludzi i także nauczenia się czegoś nowego od nich. Specjalizujemy się w systemach klasycznych (PLC +HMI/SCADA) oraz DCS, techniki napędowej i SAFETY. Nie zapominamy o sieciach przemysłowych i bardzo często pomagamy klientom w planowaniu, diagnostyce, czy doborze odpowiedniego sprzętu dotyczącego sieci PROFIBUS i PROFINET.  

 

Dlaczego Patronite?

Przygotowywanie i nagrywanie oraz wszystkie inne czynności związane z podcastem są bardzo czasochłonne. Za dostępnym w sieci odcinku kryje się bardzo wiele pracy, począwszy od scenariusza, nagranie, obróbka dźwięku, po wrzucenie na odpowiednie serwisy hostingowe, które, swoją drogą, kosztują, na koniec wszelkie czynności związane poinformowaniem świata o nowym odcinku, czyli marketing (pisanie postów w mediach społecznościowych, uzupełnianie stron internetowych, konwersja audio do plików video i wysłanie na YouTube etc) Chcielibyśmy dla Was nagrywać częściej i w dobrej jakości, a to wymaga albo większej ilości czasu albo posiadania odpowiedniej ilości gotówki. W niektórych odcinkach pojawiają się goście, co powoduje dodatkowe obciążenie czasowe, bo nie dysponujemy mikserem, nie mamy także większej ilości mikrofonów, aby nagrać to profesjonalnie, co powoduje większą ilość pracy przy montażu i obróbce. Dzielenie czasu między rodziną, zarobkową działalności w automatyce, podcasting oraz inne przyjemności jest bardzo trudne i zawsze coś na tym cierpi. Dlatego padł pomysł, aby założyć profil na PROTRONITE i dzięki temu uzbierać kilka groszy, które pozwolą część czynności delegować innym, finansować hosting plików na dedykowanych serwisach, a także pozwolić sobie na lepszy sprzęt.

Plany i marzenia

 • Recenzje książek branżowych w podcaście i rozlosowywanie ich w śród naszych słuchaczy,
 • Recenzje wydarzeń ze świata automatyki (targów, konferencji, seminariów),
 • Zintensyfikowanie działań związanych z marketingiem (tworzenie treści i grafiki o nowym odcinku w mediach społecznościowych etc), aby dotrzeć do większej ilości osób, które mogą skorzystać na słuchaniu Automatycznego Podcastu,
 • Transmisje live na fb, czy YouTube,
 • Rozkręcenie grupy słuchaczy Automatynczego Podcastu na fb - na chwilę obecną grupa jest martwa mimo posiadania kilkuset członków,
 • Zakup rejestratora mobilnego, do którego można podłączyć mikrofony dynamiczne ze złączem XLR oraz dodatkowy mikrofon dla gościa,
 • Korzystanie z profesjonalnej obróbki dźwięku i przygotowanie plików do publikacji,
 • Rozwinięcie kanału na YouTube i przekazywanie Wam wiedzy także w formie wideo, co byłoby uzupełnieniem formy audio. Do tego jednak daleko droga, bo zupełnie nie mamy, ani sprzętu ani umiejętności w tworzeniu tego typu treści. 

Najpopularniejsze odcinki

 1. Odcinek nr 2 - Rozmowa kwalifikacyjna automatyka
 2. Odcinek nr 3 - Diagnostyka PROFIBUS
 3. Odcinek nr 15 - Wszystko co musisz wiedzieć aby dostać podwyżkę

   

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Automatyczny Podcast w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Zlecenie obróbki odcinków na zewnątrz
 • 750 zł miesięcznie
 • 750 zł brakuje
0%
Jak myślisz ile czasu zajmuje wyprodukowanie jednego odcinka podcastu? Podobno wszystkiego można się nauczyć, ja jednak wolałbym zajmować tym, co lubię - wyszukiwanie tematów oraz rozmowy z interesującymi gośćmi na tematy, które Ciebie najbardziej zainteresują i przyczynią do rozwoju osobistego i zawodowego. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.
Dzięki tej kwocie będziemy mogli zrezygnować z prac chałupniczych i zlecić to zawodowcom, a skupić się na tym co dla Ciebie najważniejsze - interesujące treści, większa częstotliwość publikacji odcinków oraz rozdawać książki, jako nagrody w konkursach dla słuchaczy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Automatyczny Podcast już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojtek Rudnicki
Wojtek Rudnicki
25 zł
Mateusz Żurawski
Mateusz Żurawski
15 zł
Maciej Kowalczyk
Maciej Kowalczyk
25 zł
Mateusz Drozd
Mateusz Drozd
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.