Avatar użytkownika

Azjatycka Karczma

19
patronów
380 
miesięcznie
1 180 
łącznie
19
patronów
380 zł 1 180 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Wielkie dzięki za wsparcie!

W ramach podziękowania pojawisz się na każdym materiale na planszy z podziękowaniami dla patronów. W dodatku uzyskasz dostęp do zamkniętego discorda wyłącznie dla patronów. Poza możliwością rozmowy będą tam pojawiać się informacje odnośnie kolejnych materiałów, a czasami może i materiały zakulisowe.
Obrazek progu
15 zł miesięcznie
Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie mnie większą kwotą!

W ramach podziękowania otrzymujesz wszystkie benefity z poprzedniego progu, a do tego, gdy uda mi się ukończyć film szybciej to otrzymasz możliwość obejrzenia go przedpremierowo!
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję za wsparcie mnie jeszcze większą kwotą!

W ramach podziękowania otrzymujesz wszystkie benefity z poprzednich progów. W dodatku otrzymasz dostęp do kanału na discordzie, na którym od czasu do czasu pojawiać się będą głosowania odnośnie tematów, o których najbardziej chcielibyście posłuchać na streamach (dla nieużywających discorda będą one dostępne na Patronite).
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Jestem niezmiernie wdzięczny za okazanie mi wsparcia taką kwotą!

W ramach podziękowania otrzymujesz wszystkie benefity z poprzednich progów. Do tego dostęp do kanału na discordzie, gdzie raz na jakiś czas odbywać się będą głosowania dotyczące tematu kolejnego materiału (dla nieużywających discorda będą one dostępne na Patronite).
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Z całego serca dziękuję za docenienie mojej twórczości tak dużą kwotą!

W ramach podziękowania otrzymasz wszystkie benefity z poprzednich progów oraz możliwość wyboru tematu (w granicach rozsądku) jednego ze streamów. W dodatku wspierający minimum 3 miesiące otrzymają dedykowaną pocztówkę z podziękowaniami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Azjatycka Karczma w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Azjatycka Karczma to kanał, na którym przedstawiam w obszerny i jak najciekawszy sposób to, co interesuje mnie najbardziej - różnorodny świat anime od kuchni, czyli to co kryje się za kulisami japońskiej animacji i ich twórcami.

Hej! 

Jestem Karczma i uwielbiam opowiadać o azjatyckich animacjach (głównie anime). Skupiam się na kulisach ich powstawania i historiach konkretnych tytułów. Zagłębiam się w to, jak przebiegał proces ich narodzin, od pierwszych pomysłów poprzez etap animacji aż po tworzenie muzyki. W dodatku przyglądam się sylwetkom osób, które je tworzą takim jak animatorzy czy reżyserzy, mówiąc o ich wpływie na produkcje, cechach charakterystycznych i historii.

Dlaczego Patronite? 

Przygotowanie obszernych i dogłębnych materiałów o tej tematyce wymaga nie tylko dużych nakładów czasowych, ale i finansowych. W celu pozyskania jak największej ilości informacji zakupuję różnego rodzaju książki i magazyny zza granicy co potrafi kosztować spore ilości pieniędzy. Z tej racji postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc, dzięki czemu nie będę musiał obawiać się o to, że nie będzie mnie stać na zrealizowanie niektórych materiałów, a do tego będę mógł ruszyć z projektami, które kwitły w mojej głowie od dawna. Przy okazji środki przysłużą się również rozwojowi kanału pod względem sprzętu oraz strony graficznej.

No dobrze, ale co tak właściwie można znaleźć na moim kanale? 

  • Mini-dokumenty (czasami nawet nie mini) Gdzie i w jaki sposób narodził się pomysł na powstanie anime? Kim jest jego reżyser? W jaki sposób przebiegał proces animacji i kto nad nim pracował? Co szczególnego i odmiennego jest w tym anime? Jaki wpływ miało na widzów, jak i jego twórców? Na te i znacznie więcej pytań odpowiedzi znajdują się w najczęściej pojawiających się na kanale filmach. Są to obszerne materiały zagłębiające się we wszelkie szczegóły produkcyjne dotyczące omawianego dzieła (zazwyczaj bez większych spoilerów dotyczących fabuły). 

 

 

  •  Polecenia animacji - przy obecnym zalewie całej masy produkcji bardzo łatwo przeoczyć ukryte perełki. Z tego powodu na kanale co jakiś czas pojawiają się polecenia ciekawych, często nieoczywistych animacji, na które udało mi się trafić.

 

  • Materiały live - Odbywające się średnio raz na miesiąc streamy, gdzie w luźniejszej formie rozmawiamy o różnych tematach związanych z anime. Czasami jest to omówienie ostatnich newsów, innym razem rozmowa o sezonowych produkcjach, a jeszcze innym bardziej konkretne tematy jak definiowanie anime czy rozmowa o animacjach konkretnego reżysera/studia. 

 

Co planuję?

- Historia anime - Seria materiałów, w których omawiałbym każdą dekadę anime przedstawiając jej rozwój, wpływy i najważniejszych twórców wraz z cechami charakterystycznymi.

- Filmy o twórcach - Filmy o twórcach - Materiały skupione nie tylko na jednym konkretnym tytule czy procesie, a przedstawieniu całej twórczości, kariery i wpływu zarówno reżyserów, jak i animatorów.

- Podcast o popkulturze - Podcastów o popkulturze jest mnóstwo, jednak takich, które skupiałaby się zarówno na filmach aktorskich, jak i tak samo mocno, o ile nie mocniej, na anime nie ma szczególnie wiele. Moim planem jest stworzenie miejsca, w którym osoby chcące posłuchać dłuższych form wypowiedzi o filmach aktorskich i anime z różnych perspektyw i na różne tematy będą mogły znaleźć coś dla siebie.

 

 

Cele Autora

Start projektu "Historia anime"
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 620 zł brakuje
38%
Stworzenie cyklu materiałów, które przedstawiałyby historię japońskiej animacji dekada po dekadzie od paru lat siedzi mi w głowie. Ukazanie jak wszystko powstawało, rozkwitało i wpływało na siebie nawzajem, aby stać się tym, co znamy dziś. Zebranie tej kwoty pozwoliłoby mi na rozpoczęcie prac nad tym projektem na pełnych obrotach, ponieważ nie musiałbym się obawiać o zbyt duże koszta materiałów, z których czerpałbym informacje.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Azjatycka Karczma już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Winged Hussar Pikachu
Winged Hussar Pikachu
20 zł
Łukasz Sytniewski
Łukasz Sytniewski
10 zł
Mateusz Sroczyk
Mateusz Sroczyk
10 zł
Sebastian Trzeszczyński
Sebastian Trzeszczyński
15 zł
DiDen
DiDen
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.