Jan Chojnacki

W Patronite od 02.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 96

liczba Patronów: 82

177 patronów
3 250 miesięcznie
28 470 łącznie
Od 2005 r. finansuję i prowadzę programowo internetowe RADIO BAOBAB. Nadaję muzykę około-rockowo-bluesową. W archiwalnych nagraniach można usłyszeć m.in. Wojciecha Manna, Krzysztofa Maternę, Chrisa Rea, Gregga Allmana. Planuję zwiększenie zasięgu i aktywizację programową. Sam nie dam rady.

O Autorze

Nazywam się Jan Chojnacki. Jestem dziennikarzem i prezenterem muzycznym, producentem płytowym i wydawcą. Bywałem didżejem w prosektorium, kierowcą Wojciecha Waglewskiego, opiekunem polskich artystów w czasie wypraw „za żelazną kurtynę”, prowadziłem wiele koncertów, współorganizuję festiwale bluesowe. Nawet książkę napisałem!

Jednak najważniejsze dla mnie jest, że przez 45 lat najpierw współtworzyłem (z Wojciechem Mannem), a potem samodzielnie tworzyłem audycję "Bielszy odcień bluesa" w Programie III Polskiego Radia. Te wieczorne spotkania, podczas których mogę dzielić się ze słuchaczami nagraniami wybranymi z moich przepastnych zasobów, to ogromna przyjemność. I okazuje się, że nie tylko moja – na co mam liczne dowody.

logo by Andrzej Pągowski
logo by Andrzej Pągowski

 

Żeby tej radości było jeszcze więcej, kilkanaście lat temu założyłem skromne internetowe RADIO BAOBAB – towarzyską przygodę dojrzałych miłośników nowoczesnych technologii i klasycznych brzmień bluesa i rocka.

logo by Katarzyna Gintowt

 

Rozgłośnia działa w ramach BAOBAB PRODUCTIONS – firmy założonej w 2001 r. dla urzeczywistnienia moich potrzeb duchowych i materialnych.

BAOBAB PRODUCTIONS wyprodukował kilka tysięcy audycji radiowych dla Programu III PR, w tym najbliższy mi “Bielszy odcień bluesa”. Ta jedyna ogólnopolska audycja radiowa poświęcona muzyce bluesowej istnieje od 1975 roku!

 

RADIO BAOBAB doznało nagłego przyspieszenia w marcu 2020 roku. W połowie miesiąca poinformowałem słuchaczy Trójki i cały świat, że po 45 latach kończę współpracę z tą anteną. Nie chcąc tracić kontaktu z wiernymi odbiorcami audycji "Bielszy odcień bluesa", przeniosłem ją właśnie do mojego radia internetowego.

Rezultat? Prawie trzydziestokrotny wzrost słuchalności stacji! Sukces został jednak okupiony przeciążeniem serwera i łamiącym się streamem oraz – co za tym idzie – niepokojem dotychczasowych i nowych słuchaczy. Żeby sprostać ich oczekiwaniom, trzeba zainwestować w NOWE: serwer, sprzęt emisyjny i licencje oprogramowania. To poważny wydatek, a czasy – jak każdy czuje – nielekkie.

 

RADIA BAOBAB można słuchać tu:

kanał stały – strumień w ogg

kanał stały – strumień w mp3

kanał „live” – strumień w ogg

kanał „live” – strumień w mp3

lub przez

Tuba.FM

Program kanału stałego jest ukryty w zakładce „Nasza ramówka”. Program kanału „live” jest regulowany moją nieposkromioną wyobraźnią.

 

Moi słuchacze tworzą całkiem pokaźną społeczność na Facebooku. Zapraszam do dołączenia:

oficjalna strona RADIA BAOBAB

oficjalna grupa fanów audycji „Bielszy odcień bluesa”

 

Przez 15 lat istnienia Radia Baobab nigdy nie korzystałem z zewnętrznego finansowania. Teraz, choć ZUS regularnie przysyła emeryturę, zbliżam się do ściany. Zachęcony przez słuchaczy szukam wsparcia poprzez Patronite. I może wreszcie moi antenowi przyjaciele mogliby liczyć na materialne honorowanie ich udziału w baobabowym szaleństwie. Uda się?

Jan Chojnacki

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem