Avatar użytkownika

BABSKA KORBA

16
patronów
510 
miesięcznie
20 120 
łącznie
16
patronów
510 zł 20 120 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dzięki za Twoje wsparcie!

Dzięki Tobie będziemy mogli rozwijać nasz program jazd grupowych i stypendium kolarskiego.

W podziękowaniu umieścimy Twoje nazwisko na liście patronów i z przyjemnością zbijemy z Tobą wirtualną piątkę!
20 zł miesięcznie
Dzięki za Twoje wsparcie!

Właśnie pomogłeś kolejnej dziewczynie wsiąść na rower i popedałować w kierunku swoich marzeń.

W podziękowaniu umieścimy Twoje nazwisko na liście patronów, a Ty będziesz mieć pierwszeństwo podczas rezerwacji miejsc na naszych wydarzeniach i darmowych zgrupowaniach kolarskich.
30 zł miesięcznie
Dzięki za Twoje wsparcie!

Właśnie pomogłeś kolejnej dziewczynie wsiąść na rower i popedałować w kierunku swoich marzeń.

W podziękowaniu umieścimy Twoje nazwisko na liście patronów, a Ty będziesz mieć pierwszeństwo podczas rezerwacji miejsc na naszych wydarzeniach i darmowych zgrupowaniach kolarskich. Dostaniesz od nas również naszywkę z logotypem Babskiej Korby.
50 zł miesięcznie
Wow! Taki poziom wsparcia zasługuje na prawdziwe wyróżnienie!

W podziękowaniu umieścimy Twoje nazwisko na liście patronów, będziesz mieć pierwszeństwo podczas rezerwacji miejsc na naszych wydarzeniach i zgrupowaniach kolarskich, a dodatkowo dostaniesz od nas różową czapeczkę kolarską w jednorożce, która doda Ci mocy na podjazdach.
100 zł miesięcznie
Z wrażenia chyba spadniemy z roweru! Dziękujemy! Taki poziom wsparcia pozwoli nam na ufundowanie kolejnego stypendium kolarskiego dla kobiet!

W podziękowaniu umieścimy Twoje nazwisko na liście patronów, będziesz mieć pierwszeństwo podczas rezerwacji miejsc na naszych wydarzeniach i zgrupowaniach kolarskich, a dodatkowo dostaniesz od nas nasz teamowy strój - różową czapeczkę kolarską i koszulkę w jednorożce, które sprawią, że podczas każdej jazdy poczujesz prawdziwą moc w nogach.
200 zł miesięcznie
Nie do wiary! Taka kwota pozwoli nam na sfinansowanie kolejnego stypendium i uruchomienie jazdy grupowej w kolejnej lokalizacji! To prawdziwy skok w promowaniu kolarstwa wśród kobiet w Polsce.

W podziękowaniu umieścimy Twoje nazwisko na liście patronów, będziesz mieć pierwszeństwo podczas rezerwacji miejsc na naszych wydarzeniach i zgrupowaniach kolarskich, dostaniesz od nas teamowy strój, a dodatkowo będziesz mógł skorzystać z jednej z trzech opcji:
- 4 godzinny trening kolarstwa 1:1 z naszym trenerem Radosławem Rogożem
- 4 godzinne szkolenie z przygotowania do wyścigu ultra z Aliną Kilian
- 4 godzinne szkolenie z bikepackingu z Marią Kostacińską

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora BABSKA KORBA w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Babska Korba i Fundacja Szprychówka powstały, by zmieniać kobiecy, kolarski świat.
Wspieramy kobiece kolarstwo w każdym wydaniu, zarówno to amatorskie jak i zawodowe.
Ty możesz zmieniać ten świat razem z nami!

Od 3 lat działamy na rzecz kobiet w polskim kolarstwie amatorskim. Dołącz do nas!

 

Co robimy?

Wprowadzamy kobiety w świat kolarstwa i pokazujemy, że wyścigi kolarskie są dla każdego. 

Nasz program przygotowany jest w taki sposób, że korzystać mogą z niego osoby o różnym poziomie zaawansowania. W jazdach Babskiej Korby mogą uczestniczyć zarówno kobiety, które rower traktują czysto rekreacyjnie, jak i zaawansowane zawodniczki w trakcie przygotowań treningowych.

Od 2018 roku roku zorganizowaliśmy 197 jazd grupowych, 8 zgrupowań i jedną edycję programu stypendium, w którym wesprzemy 6 kobiet w realizowaniu ich kolarskich marzeń! 

 

Uczestniczki Babskiej Korby na zgrupowaniu w 2019 roku


Akademia Babskiej Korby

Nasz program składa się z czterech elementów.

 • Jazdy grupowe latem - latem kobiety z całej Polski biorą udział w jazdach grupowych organizowanych w 8 miastach Polski, poznając techniki jazdy w grupie, szlifując swoją formę i przygotowując się do startów w pierwszych wyścigach. Jazdy odbywają się raz w tygodniu w Warszawie (2 lokalizacje), Bielsko-Białej, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście! 
 • Jazdy online zimą - Kiedy pogoda uniemożliwia jazdę na zewnątrz trenujemy dalej za pośrednictwem platformy Zoom. Nasze system treningów zaprojektowany jest w ten sposób, aby maksymalnie ułatwić udział uczestniczkom - trenujemy za pośrednictwem ogólnodostępnej i darmowej aplikacji. 
 • Program Stypendium - Dla najzdolniejszych dziewczyn, które chciałby spróbować swoich sił w wyścigach oferujemy program stypendium, który umożliwi im rywalizację na najwyższym poziomie sportowym. Stypendium obejmuje indywidualną opiekę trenera, dietetyka, konsultacje z fizjoterapeutą, strój teamowy i wsparcie merytoryczne oraz logistyczne podczas wyjazdów na zawody (wspólny transport, rezerwacje hoteli itp.) 
 • Zgrupowania - Kilka razy w roku organizujemy zgrupowania kolarskie, na których szlifujemy formę i technikę jazdy w gronie dziewczyn z całej Polski. Na zgrupowaniu trener ocenia technikę jazdy i udziela indywidualnych wskazówek dotyczących treningu. 


WSZYSTKIE elementy naszego programu Akademii Babskiej Korby dostępne są ZA DARMO dla kobiet z całej Polski. Na co przeznaczone zostaną środki uzyskane przez Patronite?

Pieniądze uzyskane przez Patronite przeznaczymy na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania fundacji - organizację jazd grupowych oraz programu stypendium. Szczegółowe koszty to: 

 • szkolenia z zasad pierwszej pomocy dla prowadzących jazdy
 • wyposażenie apteczek dla prowadzących jazdy
 • koszulki i czapeczki dla stypendystek
 • opieka trenera, dietetyka i fizjoterapeuty dla stypendystek
 • rozwój Babskiej Korby - uruchomienie jazd w kolejnej lokalizacji oraz rozszerzenie programu stypednium na kolejne osobyZastanawiasz się pewnie, dlaczego skupiamy nasze działania na kobietach? Mimo, że jazda na rowerze jest jednym z najpopularniejszych sportów w Poslce (70% Polaków deklaruje, że jeździ na rowerze, a 22%, że robi to regularnie) to na zawodach kobiety nadal stanowią niewielki odsetek (27-32.1% uczestników). Skąd taka rozbierzność? Może kobiety po prostu nie lubią jeździć na rowerze? 

WCALE NIE! Kobiety uwielbiają aktywność fizyczną i chętnie jeżdżą na rowerach, jednak na drodze staje im kilka przeszkód: 

 • przeszkody finansowe - kolarstwo to bardzo drogi sport, Według statystyk, przeciętna Polka wydaje rocznie 418 zł na sport. To 10% ceny podstawowego roweru zawodniczego.
 • przeszkody czasowe - według danych GUS kobiety codziennie spędzają na pracach domowych dwa razy tyle co mężczyźni. To między innymi dlatego ciężko im znaleźć czas na trening.
 • przeszkody logistyczne - kobiety często nie mają z kim zostawić dzieci lub osób starszych znajdujących się pod ich opieką. Wyjazd na weekendowy wyścig to częto ogromny problem.
 • przeszkody komunikacyjne - według danych CEPiK 39% osób uprawnionych do prowadzenia pojazdów to kobiety. Jeśli w gospodarstwie domowym znajduje się samochód, najczęściej należy on do mężczyzny. Z tego powodu kobietom trudniej jest dotrzeć na wyścigi w odległych miejscach.
 • przeszkody psychologiczne - to jak wychowywane są dziewczynki przekłada się na postawy dotyczące sportu i rywalizacji sportowej u dorosłych kobiet. Strach i brak wiary we własne możliwości to jeden z czynników powstrzymującyh kobiety przed startami w zawodach.
 • przeszkody formalne - kultura kolarska to nadal męski świat. Organizatorzy niektórych zawodów nierówno rozdzielają narody między płcie lub uniemożliwiają kobietom start na dłuższych dystansach.

Wiemy, że nie jesteśmy w stanie pokonać wszystkich przeszkód jednak możemy zdecydowanie ułatwić kobietom wejście w świat kolarstwa i starty w pierwszych zawodach. Jak to robimy? 

 • aktywizujemy - poprzez program Akademii Babskiej Korby zapewniamy kobietom okazję do spróbowania kolarstwa w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. 
 • edukujemy - dzielimy się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, treningu, diety i serwizowania roweru. 
 • pomagamy - ogranizujemy wspólne wyjazdy na wyścigi, rezerwujemy hotele, negocjujemy zniżki przy zapisach aby maksymalnie ułatwić start w pierwszych wyścigach kolarskich. 


 

 

 

 

Cele Autora

Pokrycie kosztów prowadzenia jazd w 8 lokalizacjach w Polsce
 • 1 600 zł miesięcznie
 • 1 090 zł brakuje
31%
Osiągnięcie tej kwoty wsparcia pozwoli nam na pokrycie kosztów prowadzenia jazd w 8 lokalizacjach w Polsce. Nasze cotygodniowe jazdy zrzeszają ponad 160 uczestniczek miesięcznie, które dzięki Twojemu wsparciu mogą uczyć się zasad jazdy w grupie i stawiać kolejne kroki w świecie kolarstwa.
Dodatkowe 4 lokalizacje jazd grupowych w Polsce
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 1 990 zł brakuje
20%
Osiągnięcie tej kwoty wsparcia pozwoli nam na uruchomienie jazd grupowych w kolejnych 4 lokalizacjach w Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu możemy dotrzeć do jeszcze większej ilości kobiet, które nauczymy zasad jazdy w grupie, technik treningu i wszystkiego co potrzebne do wystartowania w pierwszym wyścigu kolarskim.
Darmowe zgrupowanie kolarskie
 • 3 200 zł miesięcznie
 • 2 690 zł brakuje
15%
Od 3 lat od roku organizujemy darmowe zgrupowania kolarskie otwarte zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Taki poziom wsparcia pozwoli nam na zorganizowanie DWÓCH darmowych zgrupowań rocznie, na które zaprosimy naszych patronów!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora BABSKA KORBA już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Sabina Damek
Sabina Damek
20 zł
Joanna Palowska
Joanna Palowska
30 zł
Ania Warzecha
Ania Warzecha
20 zł
Danusia Miczek
Danusia Miczek
100 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.