Fundacja Małgosi Braunek "Bądź"

W Patronite od 01.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2390

Liczba Patronów: 2573

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
30 miesięcznie
60 łącznie
Zachęcamy do aktywnej postawy wobec własnego zdrowia. Jesteśmy HUBEM WIEDZY o kompleksowym podejściu do zdrowia; udzielamy informacji na podstawie budowanej przez nas BAZY DANYCH dotyczącej metod, klinik, lekarzy, terapeutów oraz instytucji zajmujących się różnymi sposobami prewencji i leczenia.

O Autorze

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”, promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Jesteśmy organizacją działającą od 2015 roku czynnie zajmującą się edukacją zdrowotną.

Inicjujemy współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i integralnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka. Jesteśmy największym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat medycyny integralnej, komplementarnego podejścia do leczenia zwłaszcza do chorób onkologicznych i przewlekłych oraz holistycznego dbania o swoje zdrowie.

Dzisiejszy, wysoce niezadowalający stan medycyny onkologicznej i leczenia chorób przewlekłych wynika z braku takiej wiedzy. Podnosimy więc świadomość ludzi chorych, a także środowiska medycznego, na temat profilaktyki chorób onkologicznych i przewlekłych oraz możliwości ich nietoksycznego, holistycznego leczenia.

Główną gałęzią działalności fundacji jest edukacja zdrowotna, z zakresu psychologii, duchowości i ciała, rzetelnych, wspierających metod komplementarnych. Są to organizowane przez nas warsztaty, wykłady, akcje edukacyjne. Druga gałąź to wiara – zmiana przekonań i podnoszenie świadomości społecznej o zasadności integralnego podejścia do zdrowia.

Czas jest dla nas bardzo gorący, mamy poczucie że działamy na wszystkich możliwych frontach. W statucie mamy zapisaną działalność na rzecz dobroczynności. Na co dzień działamy w długoterminowej perspektywie, jednak od początku wojny w Ukrainie aktywnie odpowiadamy też na palące, bieżące potrzeby. Czujemy, że nie możemy postąpić inaczej. Czas w fundacji jest bardzo wymagający i intensywny, ale mamy nadzieję, że damy radę.

Od początku wojny wraz z artystycznym kolektywem Blyzkist oraz przy wsparciu przyjaciół fundacji, korzystając z przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzimy akcję pomocową. W tym momencie koncentrujemy się na wysyłaniu pomocy humanitarnej do dwóch szpitali w Ukrainie - szpitala weteranów wojny Veterans Base Home w Kijowie i szpitala wojskowego w Czerniowcach. Działamy na podstawie przesyłanej nam bezpośrednio listy potrzeb ze szpitala oraz oficjalnej prośby od dowódcy z Chernivtsi. Każdorazowo po przekazanym transporcie otrzymujemy potwierdzenie odbioru towaru, co daje nam gwarancję, że leki trafiają wprost do potrzebujących.

Najważniejsze obszary działania Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, które będziemy rozwijać dzięki Twojemu wsparciu to:

 • organizacja KONGRESU MEDYCYNY INTEGRALNEJ, WYKŁADÓW, WARSZTATÓW, LIVE’ÓW I KURSÓW poświęconych edukacji prozdrowotnej i well-being’owi;
 • prowadzenie cyklicznej, otwartej GRUPY WSPARCIA #BądźMy i KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH dla pacjentów onkologicznych, chorych przewlekle oraz ich przyjaciół i rodzin. Planujemy także stworzenie GRUPY WSPARCIA dedykowanej osobom, które są w kryzysie uchodźczym;
 • prowadzenie warsztatów BĄDŹ OD MAŁEGO dla przedszkolaków i opiekunów, których celem jest kompleksowa prozdrowotna edukacja najmłodszych. Jeśli pozwolą nam na to środki finansowe, chcemy niebawem uruchomić warsztaty w języku ukraińskim dla dzieci, które uciekły przed wojną i przebywają teraz w Polsce;
 • jesteśmy HUBEM WIEDZY o kompleksowym podejściu do zdrowia; udzielamy informacji na podstawie budowanej przez nas BAZY DANYCH dotyczącej metod, klinik, lekarzy, terapeutów oraz instytucji zajmujących się różnymi sposobami prewencji i leczenia;
 • prowadzimy FUNDACYJNĄ INFOLINIĘ dla wszystkich w nagłej potrzebie kontaktu oraz cykliczny dyżur #łączynaspacjent w infolinii Rzecznika Praw Pacjenta;
 • chcielibyśmy jak najszybciej wynająć PRZESTRZEŃ w Warszawie, która pozwoli nam jeszcze sprawniej działać, organizować warsztaty, być miejscem spotkań i potrzebnej pomocy. 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika