Fundacja Małgosi Braunek "Bądź"

W Patronite od 01.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1778

Liczba Patronów: 1784

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
120 miesięcznie
670 łącznie
Zachęcamy do aktywnej postawy wobec własnego zdrowia. Jesteśmy HUBEM WIEDZY o kompleksowym podejściu do zdrowia; udzielamy informacji na podstawie budowanej przez nas BAZY DANYCH dotyczącej metod, klinik, lekarzy, terapeutów oraz instytucji zajmujących się różnymi sposobami prewencji i leczenia.

O Autorze

Jesteśmy największym i najbardziej RZETELNYM ŹRÓDŁEM informacji na temat medycyny integralnej, komplementarnego podejścia do leczenia zwłaszcza do chorób onkologicznych i przewlekłych oraz holistycznego dbania o swoje zdrowie.

W naszym HUBIE WIEDZY udzielamy informacji w zakresie metod, klinik, lekarzy, terapeutów oraz instytucji zajmujących się różnymi sposobami profilaktyki i leczenia oraz cyklicznie organizujemy KONGRES MEDYCYNY INTEGRALNEJ, WYKŁADY, WARSZTATY, LIVE’Y I KURSY poświęcone edukacji prozdrowotnej i well-being’owi.

Dodatkowo, od początku wojny w Ukrainie AKTYWNIE odpowiadamy na potrzeby osób, które ucierpiały w jej wyniku. Wraz z kolektywem Blyzkist przy wsparciu wielu przyjaciół, od marca systematycznie organizowaliśmy pomoc humanitarną dla ukraińskich szpitali. 

OBECNIE koncentrujemy się na działaniach integracyjnych i pomocy psychologicznej dla wszystkich uchodźców i uchodźczyń, którzy obecnie przebywają w Polsce. Działamy w Warszawie, w czerwcu uruchomiliśmy wakacyjny program integrujący osoby i środowiska uchodźcze z nami, Polakami i Polakami  - Bądźmy Blisko I Будьм близько

W ramach tego przedsięwzięcia do końca sierpnia zapewniamy:

 • raz w tygodniu bezpłatne zajęcia ruchowe i plastyczne dla dzieci od 3 do 12 lat z Polski i Ukrainy (z tłumaczem języka ukraińskiego);
 • przez cały okres wakacji bezpłatne konsultacje psychologiczne online w języku ukraińskim;
 • integracyjne, cykliczne gotowanie połączone z poznawaniem innych, różnorodnych kultur i tradycji - Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй, їж, знайо!

Obecnie z ogromnym zaangażowaniem i nadzieją pracujemy nad POZYSKANIEM ŚRODKÓW na wspieranie działań na miejscu. Użyczona nam przestrzeń w ogrodzie warszawskiego Jazdowa ma charakter jedynie tymczasowy. Dlatego, musimy wynająć miejsce w Warszawie, w którym zajęcia i spotkania będą wspierały poczucie bezpieczeństwa i solidarności. 

PROSIMY WAS O POMOC! Każda wykupiona subskrypcja jest dla nas na wagę złota! Chcemy, by statutowe działania Fundacji związane z poprawą stanu zdrowia i edukacją łączyły się z działaniami na rzecz osób w potrzebie, które ucierpiały w wyniku wojny.

Już planujemy kontynuowanie projektu - Bądźmy Blisko I Будьм близько jesienią. Jednak bez FINANSOWEGO WSPARCIA pokrywającego: koszty wynajmu miejsca, pracę animatorów, tłumaczy, psychologów i koordynatorów nie będzie to możliwe. Organizacja takiego projektu bez zewnętrznych dotacji i darowizn jest poza możliwościami naszej Fundacji.

Dlatego z serca i niezmiennie prosimy Was o pomoc i wsparcie finansowe. Nigdy się na was nie zawiedliśmy, wiemy że i tym razem będzie podobnie!

I NA KONIEC PODSUMOWANIE, obszarów i działań Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, które rozwiniemy dzięki Twojemu wsparciu:

 • wynajem własnej PRZESTRZENI w Warszawie, która pozwoli jeszcze sprawniej działać, organizować warsztaty, być miejscem spotkań i potrzebnej pomocy;
 • organizacja KONGRESU MEDYCYNY INTEGRALNEJ w 2023 roku, oraz cały czas WYKŁADÓW, WARSZTATÓW, LIVE’ÓW I KURSÓW poświęconych edukacji prozdrowotnej i well-being’owi;
 • prowadzenie bezpłatnej, cyklicznej, otwartej GRUPY WSPARCIA #BądźMy i KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH dla pacjentów onkologicznych, chorych przewlekle oraz ich przyjaciół i rodzin;
 • prowadzenie warsztatów BĄDŹ OD MAŁEGO dla przedszkolaków i opiekunów, których celem jest kompleksowa prozdrowotna edukacja najmłodszych;
 • kontynuacja programu BĄDŹMY BLISKO, dedykowanego dzieciom i osobom dorosłym w kryzysie uchodźczym: zajęć ruchowych i edukacyjnych dla dzieci, konsultacji psychologicznych;
 • rozwijanie BAZY DANYCH dotyczącej metod, klinik, lekarzy, terapeutów oraz instytucji zajmujących się komplementarnymi sposobami prewencji i leczenia;
 • prowadzenie FUNDACYJNEJ INFOLINII dla wszystkich w nagłej potrzebie kontaktu oraz cykliczny dyżur #łączynaspacjent w infolinii Rzecznika Praw Pacjenta.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika