Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Bartosz Kowal w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyPowiedzmy sobie szczerze, prowadzenie firmy w Polsce obecnie nie jest łatwe do tego przygotowania do walk i zawodów pochłaniają masę pieniędzy( np. Wyjazd do Stanów na miesiąc treningów to koszt ok 10 000 zł). Przede wszystkim zależy mi na rozwoju, zdobywania nowej wiedzy i też dzielenia się nią z innymi.
Nawet będąc zawodowym sportowcem przygotowania do walk nie są opłacane i nie zwracają się, więc aby móc uczyć się od najlepszych potrzebuje Twojej pomocy 🙌
Przygotowania do walk i udział w zawodach zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej to ogrooomny koszt sięgający od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Zarówno jako zawodnik i jako trener kładę nacisk na to, aby uczyć się od najlepszych, więc po raz kolejny planuje wybrać się do USA i przywieźć, ze sobą nowa dawkę wiedzy!
Zdjęcie z Craigiem Jonsem w B Team jiu jitsu
Swoim 10 letnim doświadczeniem dzielę się na co dzień jako trener w MMA Academy Kraków i na swoim Instagramie. Chciałbym jeszcze móc jeszcze więcej dzielić się z Wami nowymi technikami, nowinkami treningowymi od czołowych zawodników na świecie, vlogami z wyjazdów i innymi ciekawymi rzeczami nie tylko na Instagramie!
Dzięki Waszej pomocy miałem możliwość z zeszłym roku polecieć pierwszy raz do USA i przywieźć sporo cennej wiedzy, która wykorzystuje na co dzień prowadząc treningi. Koszty przygotowań do walk i zawodów sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, gdy wyliczymy to wszystkie wyjazdy.
Obóz WCA Fight Team
Na zdjęciu m.in Jan Błachowicz, Damian Janikowski, Marian Ziółkowski, Piotr Strus
Moim celem dodatkowo na ten rok jest jeszcze mocniej dzielić się z Wami tym wszystkim w internecie jednakże to wymaga sporych nakładów czasu i też pieniędzy w postaci programów do montażu, sprzętu do nagrań itp
Jeżeli zdecydujesz się żeby wesprzeć mnie z mojej strony mogę zagwarantować Ci sporo materiałów z wyjazdów, technik, ciekawostek i nowości ze świata sportów walki!
W 2012 roku poszedłem na swój pierwszy trening tradycyjnego jiujitsu i od tamtej pory sporty walki stały się nieodłączna częścią mojego życia.
W pierwszy zawodach klubowych wziąłem udział już po roku treningów, wygrywając złoty medal. Po tych zawodach wiedziałem, ze chce się dalej rozwijać i i 2014 zapisałem się na pierwszy trening MMA. Po niecałym roku treningów pojechałem na pierwsze zawody i od tamtej pory startuje regularnie. Pierwszy rok startów był słaby, dobra tragiczny. Wygrałem 3 walki przegrałem 9. Pomimo tego cały czas trenowałem i w kolejnym roku zostałem najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej i 2 w klasyfikacji ogólnej ALMMA na blisko 2000 zawodników. Przez cały okres moich amatorskich startów stoczyłem ponad 40 walk, zdobywając w tym tytuł Mistrza Polski.
Niżej zdjecie z pierwszych zawodów w MMA, rok 2015
W 2016 stoczyłem swoją pierwsza półzawodową walkę na gali TFL 10 w Lublinie wygrywając balacha w pierwszej rundzie. Kariera pół zawodowa przeplatana była zwycięstwami i porażkami. Łącznie stoczyłem 13 walk semi pro z bardzo mocnymi rywalami kończąc z rekordem 7:6 zdobywając ogromne doświadczenie, które zamierzam teraz wykorzystać!
Zdjęcie z gali TFL 10,rok 2016
W tym roku miałem swój debiut zawodowy na gali STRIFE 3, który wygrałem latającym kolanem, które zostało określone przez Dominika Durniata mianem kandydata do knockoutu roku!
https://www.youtube.com/shorts/CY23bZAcgq8
Poza startami w MMA od samego początku brałem udział w zawodach brazylijskiego jiu jitsu zdobywając wiele medali na najważniejszych imprezach w kraju takich jak Puchary Polski IBJJF, Mistrzostwach Polski IBJJF w purpurach później w brązach, mistrzostwach Polski w Grapplingu. Zza granicy przywiozłem dwa brązowe medale z ADCC Sweden(2022,2023) w kategorii PRO i wiele medali na mniejszych zawodach.
MMA Academy Kraków
W 2020 roku pojawiła się możliwość utworzenia MMA Academy Kraków w związku z powstaniem Hangaru Zabłocie. Pomimo zaostrzających się zakazów związanych z lockdownem, wszystkich logicznych argumentów mówiących o tym, że otwieranie klubu w czasach pandemii jest bardzo złym pomysłem, szczególnie w branży sportowej, która była ciągle obarczona nowymi restrykcjami uznałem, że to po prostu musi się udać.
Dlaczego tak uznałem?
Czułem, że skoro kierowaliśmy się od początku dobrymi intencjami to jakoś damy radę. Celem było stworzenie miejsca, gdzie każdy będzie czuł się dobrze. Zarówno osoby trenujące rekreacyjnie, jak i zawodnicy przygotowujący się do największych zawodów w kraju i na świecie. No i chyba się udało :)
W Akademii trenują medaliści Mistrzostw Świata i Europy, zawodnicy czołowych federacji na świecie w tym UFC, wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz masa ludzi trenujących rekreacyjnie :)
Grapple League
Wraz ze wzrostem zainteresowania wśród członków Akademii uznałem, że dobrze byłoby, gdyby w Krakowie odbywały się jakieś zawody, żeby ktoś nie musiał jeździć na drugi koniec Polski chcąc wystartować, szczególnie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze startami jest to fajna opcja. Edycje „zero” zorganizowaliśmy u nas w Akademii jako mniejsze zawody pod nazwa „MMA Academy CUP” dla lokalnych zawodników, na które przyjechało blisko 100 zawodników. W trakcie organizacji pierwszej edycji Grapple League, pojawiło się sporo problemów organizacyjnych niezależnych od nas, ale mimo to udało się. Do organizacji drugiej edycji dołączył Mateusz Flaga i Paweł Krajewski i razem postanowiliśmy, ze stworzymy zawody, na których nie tylko będzie można walczyć i wygrać medal, ale też i nagrody finansowe. Na drugiej edycji wystąpiło blisko 200 zawodników w tym czołowi zawodnicy, mający sukcesy na arenie międzynarodowej! Trzecia edycja już w październiku, my już nie możemy się doczekać!
Stwórzmy, więc razem kolejne fajne rzeczy!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.