Avatar użytkownika

Dwie Lewe Ręce

1085
patronów
47 050 
miesięcznie
418 350 
łącznie
1085
patronów
47 050 zł 418 350 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Czerwony jak cegła

Dziękujemy za Twoje wsparcie, witaj na pokładzie! Cieszy nas Twoje zaangażowanie, dlatego chcemy dać Ci dostęp do unikalnych treści:

👈 cykliczny newsletter
👈 zaproszenie do grupy na Discordzie
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Karmazynowy przypływ

Masz gest! Dziękujemy, że wspierasz nasz rozwój i pomagasz uczynić nasz podcast lepszym i pełniejszym doświadczeniem dla wszystkich. W rewanżu chcemy zaoferować Ci wszystko, co w poprzednich progach, ale także:

👈 Nagramy dla Ciebie spersonalizowane podziękowanie, taki mały dziękczynny #LEWYPROSTY i wyślemy je do Ciebie mailowo
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Czerwone i Czarne

Próg wycofywany
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Szkarłatna litera

Dziękujemy, Twoje wsparcie naprawdę robi wielką różnicę! Skoro tak wspaniałomyślnie opodatkowałeś się na naszą rzecz, zwrócimy Ci to w usługach, a zatem: dostajesz wszystko, co w poprzednim progu, a PONADTO:

👈 Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim operacyjny) pojawi się na planszy kończącej każdy odcinek
Obrazek progu
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
3 dostępne miejsca
Czerwona gorączka

Naprawdę nas zaskoczyłeś/aś. Jesteśmy Ci dozgonnie wdzięczni za to wsparcie. Oczywiście otrzymasz od nas wszystko, co w powyższych progach, ale chcemy się z Tobą spotkać, postawić Ci obiad i porozmawiać szerzej o współpracy tworząc pakiet nagrodowy specjalnie dla Ciebie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dwie Lewe Ręce w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dwie Lewe Ręce to podcast, newsletter i żywa, zaangażowana społeczność, do której możesz dołączyć jeśli szukasz rzetelnego, niezależnego dziennikarska połączonego z prospołecznym zaangażowaniem. Chcemy zbudować najbardziej opiniotwórcze polskie medium na lewo od centrum.

Panie i Panowie, Bracia i Siostry, Towarzysze i Przyjaciele!

Meldujemy wykonanie zdania - pierwszego z wielu. Dzięki Waszemu wsparciu spełniliśmy nasze marzenie o stworzeniu programu, który łączyłby dziennikarską sumienność z lewicowym zaangażowaniem. “Dwie Lewe Ręce” już są projektem prawdziwie społecznościowym i interaktywnym, a ponadto dostępnym w wielu różnych formatach, tak aby każdy mógł nas zarówno słuchać, jak i czytać oraz oglądać. Obecnie oferujemy Wam:

 • cotygodniowy ponad dwugodzinny odcinek
 • Lewy Prosty, czyli jeden temat w 30 minut
 • odcinek specjalny, kiedy potrzeba dziennikarskiej interwencji
 • Q&A na żywo
 • serwer dla naszej społeczności na Discord
 • Kawa z DLR, czyli format wydarzeniowy i afterparty w różnych polskich miastach

Na tym nasze ambicje się nie kończą. Chcemy zbudować portal, redakcję i środowisko, dzięki którym staniemy się najbardziej opiniotwórczym głosem w Polsce na lewo od centrum. Zgromadzimy wokół nas ekspertów od polityki mieszkaniowej i edukacyjnej, od transportu i ochrony zdrowia, od spraw międzynarodowych i kultury. Zmierzamy do tego, bo zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasze “dwie lewe ręce” to za mało, aby zaoferować Wam wiedzę i informacje, których potrzebujecie jako świadomi obywatele. Teraz mówimy: “wszystkie ręce na pokład!”.

Trzeba budować, oddolnie, media niezależne, jakościowe i zaangażowane. Takie, które będą pracować dla Was, nie zaś dla polityków czy reklamodawców. Bliska jest nam lewica, ale bliższa jeszcze jest nam dziennikarska rzetelność, która każe być wymagająca wobec siebie i rozmówców. Właśnie dlatego jako kolejny krok widzimy budowę i rozbudowę:

 • naszego własnego portalu
 • pracującej nad nim każdego dnia redakcji
 • zaangażowanej i mającej wpływ na rozwój projektu społeczności. 

Ten ostatni element jest i zawsze będzie dla nas arcyważny. DLR same w sobie są społecznością: liczną, różnorodną, zaangażowaną, twórczą. Dołączając do niej możecie poznać niezwykłych ludzi na naszym Discordzie i w toku naszych spotkań przy kawie. Spotkacie tam wszystkie odcienie lewicy, ale także całkiem licznych konserwatystów, liberałów i co najważniejsze: ludzi różnych dróg, którzy zwyczajnie chcą rozmawiać sprawach publicznych uczciwie i rzetelnie, a jednocześnie: bez przynudzania; ludzi, którzy mają już dość sposobu uprawiania debaty, do jakiego przyzwyczaiły nas dominujące partie i głównonurtowe media. Poza tym, jako nasi Patroni będziecie mieć wpływ na to, jakie tematy będziemy podejmować i w jakim kierunku nasze przedsięwzięcie będzie zmierzać. Mamy nadzieję, że dołączycie do społeczności naszego podcastu i powstającego portalu.

Z góry dziękujemy za Twoje zaufanie i wsparcie!

Cześć pracy!

Dwie Lewe Ręce, czyli Jakub i Marcin

🛑 PS Zajrzyj do zakładki "Posty". Regularnie umieszczamy tam dodatkowe materiały będące podziękowaniem za Wasze wsparcie. Nowi Patroni znajdą tam również zarchiwizowane newslettery, a Patroni od 2. progu wszystkie dotychczasowe Dogrywki! Zamieścimy tam też informacje o trasie szykowanej przez nas trasy “Kawa z DLR” w czasie której będziemy mieli okazję poznać się osobiście!

 

Jak nasz podcast wygląda w akcji? Zobaczcie:

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Dwie Lewe Ręce w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Więcej niż podcast!
 • 52 000 zł miesięcznie
 • 4 950 zł brakuje
90%
WIĘCEJ NIŻ PODCAST! Chcemy zbudować redakcję, portal i społeczność, dzięki którym staniemy się najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce na lewo od centrum. Pomóż nam spełnić łączące nas wszystkich marzenie o dziennikarstwie jakościowym, niezależnym, a jednocześnie zaangażowanym.
Nowe formaty
 • 1 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Będziemy nagrywać więcej odcinków w nowych formatach m.in. live, ask-me-anything, przegląd prasy, recenzje książek i będą one nagrywane na lepszym sprzęcie ;)
Nowe media
 • 4 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Profesjonalny, regularny i rozbudowany newsletter, z którego zrobimy cykliczny magazyn "Dwóch Lewych Rąk", dla tych, którzy wolą słowo pisane i szybkie komunikaty raczej niż dwugodzinne rozmowy ;)
Trzecia ręka (z pistoletem)
 • 7 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Zatrudnimy Community Managera/kę, który/a zadba o to, aby silniej angażować społeczność w naszej działania i oferować jej więcej leworęcznych doświadczeń via Discord, Twitter, Facebook, szersza oferta mailingowa czy nasz własny merchandise. Chcemy też sprofesjonalizować nasze marketing, tak aby samemu skupić się w 100% na tworzeniu nowych treści.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dwie Lewe Ręce już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mat Mat
Mat Mat
25 zł
ANDRZEJ JABŁOŃSKI
ANDRZEJ JABŁOŃSKI
25 zł
Anonimowy patron
50 zł
Kacper Lebiedziński
Kacper Lebiedziński
25 zł
Karol Piasecki
Karol Piasecki
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.