Avatar użytkownika

Basia Borowiecka

0
patronów
0 
miesięcznie
3 853 
łącznie
0
patronów
0 zł 3 853 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Jak ktoś komuś coś, to choć niewiele ale zawsze… a jak nikt nikomu nic, to stoisz jak ten goły na rogu stodoły 😉
25 zł miesięcznie
Każde wsparcie ma znaczenie 💪🏼
50 zł miesięcznie
Zakładam że wspierają mnie osoby, które mnie znają i po prostu chcą pomóc. Za wpłaty nie będzie żadnych gadżetów… Możecie mieć jednak satysfakcję, że każdy mój sukces jest Waszym sukcesem.
100 zł miesięcznie
😊😊💪🏼
200 zł miesięcznie
Możecie liczyć na moje wskazówki co do trenowania, diety, doboru sprzętu, miejsc do trenowania itd. W sumie to nie zależy od wpłacanej kwoty ale jakoś te pola muszę zapełnić 😉

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Basia Borowiecka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kolarstwo jest moją pasją i życiem. Po części można powiedzieć, że stało się moją pracą, biorąc pod uwagę czas jaki mu poświęcam i zaangażowanie. Jestem fizjoterapeutką i instruktorem kolarstwa. Walczę o to, żeby wejść poziom wyżej, dostać się do dobrego teamu i móc w 100% skupić się na sporcie

Jestem dwukrotną Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym (2019 i 2021), trzy razy stawałam na niższych stopniach podium w tej dyscyplinie (2018 – brązowy medal MP, 2020 – srebrny i brązowy w 2023). Trzy razy wygrałam też Mistrzostwa Polski w MTB XCM (2019, 2020 i 2023). W 2023 zostałam również pierwszą, historyczną Mistrzynią Polski w kolarstwie gravelowym i cross triathlonie. Moim celem średnioterminowym jest start na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Mimo, iż trenuję dopiero od 2016 r., moje wyniki udowadniają, że to, co robię, ma sens. Kolarstwo stało się moją pasją i życiem. Po części można powiedzieć, że stało się też moją pracą, biorąc pod uwagę czas, jaki mu poświęcam i zaangażowanie. Jednak z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, na co dzień pomagam w salonie rowerowym, a do kolarskiej pracy dokładam, zamiast na niej zarabiać. Choć mam wspaniałych partnerów sprzętowych, którzy wspierają mnie, wyposażając w niezbędne do ścigania i treningu wyposażenie, to jednak na co dzień, do realizacji treningów i przede wszystkim - startów w zawodach, potrzebna jest gotówka. Pomimo, że ścigam się w Elicie i jestem w reprezentacji Polski, to niestety – jak w wielu innych dyscyplinach – wsparcie systemowe ze strony państwa jest minimalne. Dlatego też wszelka pomoc finansowa, jaką udaje mi się pozyskać dzięki Patronite, jest dla mnie niezmiernie cenna i niezbędna do realizacji moich kolarskich planów.

A wydatki związane z profesjonalnym uprawianiem sportu (bo tak to traktuję) są niemałe… Piszę o nich więcej w zakładce ‘CELE’ – zajrzyj więc tam, aby dowiedzieć się więcej.

 

Moja historia 

Moja przygoda z rowerem zaczęła się od zwykłych wycieczek w 2014 roku. Często oglądałam w telewizji relacje z wyścigów i myślałam, że chciałabym robić to, co oni. Moją idolką była (i jest nią do tej pory) Maja Włoszczowska oraz Marianne Vos. Marzenia napędzają działanie. Teraz ścigam się z nimi i sama staję się motywacją dla innych. 

W 2015 r. za pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze kupiłam rower górski. We wrześniu tego samego roku wystartowałam w pierwszym wyścigu. Na mecie czułam zupełny brak sił i byłam obolała po upadku, ale szczęśliwa, że pokonałam swoją słabość i ukończyłam ten wyścig.
Tydzień później pojechałam kolejny maraton, który już wygrałam.

gdynia

W 2017 r. zaczęłam uprawiać kolarstwo przełajowe. Systematyczne treningi zaowocowały pierwszym medalem Mistrzostw Polski w kategorii Elita. W styczniu 2018 r. wywalczyłam brązowy medal w Koziegłowach. Rok później wywalczyłam tytuł Mistrzyni Polski CX w Strzelcach Krajeńskich.

W 2020 r. zdobyłam srebrny medal w Szczekocinach, ale w 2021 r. odzyskałam koszulkę Mistrzyni Polski CX we Włoszakowicach.

mp

We wrześniu 2019 r. zdobyłam Mistrzostwo Polski w MTB XCM w Gdyni, które obroniłam w 2020 r. W 2021 starciami tytuł ale odzyskałam go w 2022.

podium

W 2022 zdobyła Mistrzostwo Polski w kolarstwie gravelowym i triathlonie.

Kocham się dzielić moją kolarską pasją, dlatego pomagałam niewidomym i słabowidzącym jako pilot tandemu. Z partnerką Justyną Kiryła wywalczyłyśmy 7 m-ce na Mistrzostwach Świata w Maniago we Włoszech oraz 2 m-ce na Pucharze Świata w Corridonii we Włoszech w maju 2019 r.

tandem

Od grudnia pokazuję Wam moje kolarskie życie za pomocą filmów. Są to relacje z wyścigów oraz cała "procedura" przedstartowa.

Znajdziecie tam również opis mojego sprzętu oraz porady odnośnie dbania o swoje wyposażenie. 

W 2023 zdecydowałam się na powrót do para-kolarstwa. Wraz z Kasią Orzechowską walczymy o kwalifikację Olimpijską. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cele Autora

Droga do Paryża
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 4 000 zł brakuje
0%
Wszystko co zarabiam, inwestuję w swój sprzęt, paliwo, opłaty startowe, noclegi, bilety lotnicze, opiekę fizjoterapeuty lub sprzęt do szybszej regeneracji, sprzęt do ćwiczeń.
Nie oczekuje tylko wpłat gotówki... Równie chętnie przyjmę fizyczną formę tego co potrzebuję 😉

Poniżej kalendarz moich wyścigów w sezonie 2023
-20.05 XCO, Jelenia Góra
-2-4.06 MP XCO, Białka Tatrzańska
-8-11.06 MP Tor tandem, Pruszków
-19-24.06 MP szosa tandem, Ostrołęka
-1-2.07 Wyścig XCM w Bytowie
-8-9.07 MP gravel, Połczyn Zdrój
-14-16.07 Puchar Europy tandem, Słowacja
-21-22.07 Gravel Adventure, Świeradów Zdrój
-23.07-1.08 Tandem Camp
-3-13.08 Mistrzostwa Świata tandem, Glesgow
-14-20.08 Mistrzostwa Europy tandem, Rotterdam
-25-27.08 GMP, Łukowica
-1-2.09 GMP tandem, Leszczyna
-8-10.09 MP XCM, Wisła
-16-17.09 Gravel Szutry Śląskie

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Basia Borowiecka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Lowenhoff
Tomasz Lowenhoff
100 zł
Łukasz Derheld
Łukasz Derheld
32 zł
Cezary Szypowski
Cezary Szypowski
32 zł
Bartek Rymszewicz
Bartek Rymszewicz
48 zł
Paweł Frankowski
Paweł Frankowski
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.