Avatar użytkownika

Magdalena Cieśla Fundacja

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Prozdrowotny baton Bee strong z pyłkiem w podziękowaniu za Twoje wsparcie
50 zł miesięcznie
Prozdrowotny duet 2x prozdrowotne batony Bee Strong z pyłkiem pszczelim oraz bawełniana czarna TORBA na ramię Bee Strong - świadomy wybór
Dziękujemy za wsparcie
100 zł miesięcznie
Pudełko 20 szt prozdrowotnych batonów Bee Strong w podziękowaniu za Twoje wsparcie.
Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magdalena Cieśla Fundacja w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Przeciwdziałania Śmierci Pszczół Bee Helpy powstała z miłości do pszczół. Założyciele nie tylko prowadzą pasiekę w Bieszczadach (Miody Bieszczadzkie i Bieszczadzki Miś) ale także od ponad 10 lat zajmują się szerzeniem idei zdrowego stylu życia i edukacją prozdrowotną. Bee Helpy &Bee Strong

Fundacja Przeciwdziałania Śmierci Pszczół Bee Helpy powstała z miłości do pszczół. Założyciele nie tylko prowadzą pasiekę w Bieszczadach (Miody Bieszczadzkie i Bieszczadzki Miś) ale także od ponad 10 lat zajmują się szerzeniem idei zdrowego stylu życia i edukacją prozdrowotną.

Założeniem fundacji jest więc przede wszystkim edukacja w obszarze ratowania pszczół poprzez uświadamianie zarówno dorosłym jak i dzieciom, jak ogromną rolę odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie. Fundacja wspiera także edukację prozdrowotna – szerszy wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz wydaje czasopismo dla najmłodszych aby od początku uczyć ich zdrowych i proekologicznych nawyków.

Fundacja Bee Helpy to więc idea, która realizuje się na wielu płaszczyznach:

 • Edukacja dzieci w zakresie zdrowego i proekologicznego stylu życia
 • Program kreowania u najmłodszych dobrych- zdrowych nawyków – poprzez wydanie czasopisma dla dzieci o zdrowym stylu życia
 • Uświadamianie najmłodszych o szkodliwości cukru poprzez filmy edukacyjne oraz warsztaty w szkołach i przedszkolach
 • Edukowanie najmłodszych na temat roli pszczół w naszym ekosystemie oraz wartości prozdrowotnych miodów
 • Zakładanie naturalnych barci w lasach Bieszczadzkich.
 • Fundacja Bee Helpy poprzez towarzyszącą Fundacji markę Bee Strong prowadzi ogólnopolską akcję #BeeStrong_badz silna, która ma na celu wsparcie kobiet i przeciwdziałanie depresji. Cała koncepcja zarówno powstania marki jak i fundacji ukazuje jak uparte dążenie do celu, niepoddawanie się przeciwnościom i dobrze ukierunkowane działanie prowadzi do osiągnięcia celu!

 

Cele Autora

Ogólnopolska akcja przeciwdziałania depresji u kobiet Bee Strong - Bądź silna #BeeStrong_badzsilna
 • 20 000 zł
 • 20 000 zł brakuje
0%
Seria webinarów skierowanych do kobiet na temat technik radzenia sobie ze stresem chcemy utworzyć grupy wsparcia dla kobiet- cykl spotkań grupowych na których będziemy uczyć nawyków zdrowego myślenia i przeciwdziałania depresji. Bee Strong to bowiem siła uporu, niepoddawania się i umiejętności zmiany własnego myślenia: by traktować przeszkody jako wyzwania, problemy jako przygody, a trudne sytuacje jako wartościowe lekcje.
To siła do kontrolowania siebie i swoich myśli, dlatego też wspieramy kobiety w walce z depresją. Stało się to bowiem powszechnym problemem i dlatego chcemy je wspomóc by zrozumiały, że nie są same i że mogą nauczyć się sobie z nią radzić. Chcemy pokazać, że jest to umiejętność nowego myślenia, którą można nabyć.
To także siła akceptacji swoich słabości. To siła pokory wobec świata i świadomość, że jedyne na co mamy wpływ to nasza świadomość – sposób myślenia.
I wreszcie to też odkrywanie swojej wewnętrznej siły, która w każdej z nas gdzieś głęboko drzemie.

Ważne jest to, że cały program #BeeStrong_badz silna oparty jest na najnowszych odkryciach z zakresu neurobiologii (budowy mózgu), kognitywistki, jak również terapii poznawczo-behawioralnej w tym racjonalnej terapii zachowań (RTZ).

Prowadząca - prezes Fundacji Magdalena Cieśla - certyfikowany trener, coach, certyfikowany trener stylów myślenia FRIS i DISC, terapeuta RTZ oraz psychodietetyk. Autorka książek: „Filozofia Reklamy”, „Bądź szczęśliwa”” Żyj naturalnie, czyli dekalog zdrowego życia”. Redaktor naczelna ogólnopolskiego dwumiesięcznika Żyj naturalnie. Wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Stworzyła własny model RRSS (Rozwój i Realizacja Silnych Stron), w którym koncentruje się na odkrywaniu silnych stron, ukrytych zasobów i rozwiązywaniu problemów poprzez ich wzmacnianie.

Z góry dziękujemy za każde nawet najmniejsze wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli zrealizować naszą akcję

NAGRODY: czarne TORBY bawełniane na zakupy na ramię z logo Bee Strong Bądź silna i batony :)20.000 batonów Bee Strong Twoja porcja pierzgi i pyłku
 • 40 000 zł
 • 40 000 zł brakuje
0%
Zbieramy na utworzenie nowego smaku batonów Bee Strong - świadomy wybór połączenie pierzgi i pyłku pszczelego oraz stworzenie proedukacyjnego komiksu gdzie nasz bohater pszczółek Bienek, będzie walczył ze złym Sugerem i ukazywał szkodliwość spożywania cukru.

Bee Strong to prosty skład tylko 3 naturalne, składniki
Batony Bee Strong mają prosty skład i zawierają tylko 3 składniki:
pyłek pszczeli i pierzga z Miodów Bieszczadzkich.
Daktyle zmielone
słonecznik ziarno zmielone

Bez środków konserwujących tylko naturalne składniki.
Bee Strong – 3 składniki – 3 idee
Bee Strong odzwierciedla połączenie trzech idei –
natury, świadomości i siły uporu.
Świadomość, natura i siła te trzy składniki (jak pyłek/pierzga, daktyle i słonecznik) kumulują się w tym batonie
Idea Bee Strong
Od ponad 10 lat prowadzę czasopisma o zdrowym stylu życia (najpierw Harmonię, obecnie Żyj naturalnie) i żyję zdrowo, a dodatkowo od 4 lat mam męża pszczelarza , więc pyłek i pierzga to podstawa naszej suplementacji . Nie udało mi się jednak do niej przekonać córeczki, zresztą dla mnie samej o ile pierzgę mogę jeść garściami, to posmak pyłku jest trudny. No i na różnego rodzaju wyjazdach, czy w terenie ze słoikiem jest dość trudno, zwłaszcza, że pakując się każdy centymetr się liczy. Ale, że nie poddaję się łatwo a pomysł kiełkował to zaczęłam się zastanawiać nad tym co mogłoby złączyć ów pyłek i pierzgę. Brakowało mi takiej przekąski na rynku.
Przyznaję, że jako marketingowiec przedsiębiorca z urodzenia szukałam innowacyjnego zdrowego produktu, z miodem, który można by łatwo sprzedawać. I tak wszystko razem doprowadziło do batona. Początkowo chciałam połączyć pyłek i pierzgę miodem, jednak okazało się, że produkcyjnie jest to niewykonalne. Więc pojawiło się wyzwanie, jeśli nie miód to co? Zaczęłam testować różne prozdrowotne batony, czytać ich składy i tak wpadłam na daktyle i słonecznik. Kupiliśmy więc paczkę daktyli i słonecznika, namoczyliśmy w wodzie, zblendowaliśmy i wymieszaliśmy :)
Produkcja Batonów Bee Strong Twoja porcja pierzgi
 • 40 000 zł
 • 40 000 zł brakuje
0%
Zbieramy na produkcję 20.000 prozdrowotnych batonów Bee Strong z pierzgą pszczelą oraz stworzenie proedukacyjnego komiksu o losach naszego bohatera Bienka, który walczy z Sugerem - edukuje o szkodliwości spożywania cukru

Prosty skład, tylko 3 naturalne, składniki

Batony Bee Strong mają prosty skład i zawierają tylko 3 składniki:
pierzga pszczela z Miodów Bieszczadzkich.
Daktyle zmielone
słonecznik ziarno zmielone

Bez środków konserwujących tylko naturalne składniki.
W przygotowaniu batony: z pyłkiem i pierzgą

Bee Strong – 3 składniki – 3 idee
Bee Strong odzwierciedla połączenie trzech idei –
natury, świadomości i siły uporu.
Świadomość, natura i siła te trzy składniki (jak pierzga, daktyle i słonecznik) kumulują się w tym batonie.

Jak powstały Bee Strong?

Od ponad 10 lat prowadzę czasopisma o zdrowym stylu życia (najpierw Harmonię, obecnie Żyj naturalnie) i żyję zdrowo, a dodatkowo od 4 lat mam męża pszczelarza , więc pyłek i pierzga to podstawa naszej suplementacji  Nie udało mi się jednak do niej przekonać córeczki, zresztą dla mnie samej o ile pierzgę mogę jeść garściami, to posmak pyłku jest trudny. No i na różnego rodzaju wyjazdach, czy w terenie ze słoikiem jest dość trudno, zwłaszcza, że pakując się każdy centymetr się liczy  Ale, że nie poddaję się łatwo a pomysł kiełkował to zaczęłam się zastanawiać nad tym co mogłoby złączyć ów pyłek i pierzgę. Brakowało mi takiej przekąski na rynku.
Przyznaję, że jako marketingowiec przedsiębiorca z urodzenia szukałam innowacyjnego zdrowego produktu, z miodem, który można by łatwo sprzedawać. I tak wszystko razem doprowadziło do batona  Początkowo chciałam połączyć pyłek i pierzgę miodem, jednak okazało się, że produkcyjnie jest to niewykonalne. Więc pojawiło się wyzwanie, jeśli nie miód to co? Zaczęłam testować różne prozdrowotne batony, czytać ich składy i tak wpadłam na daktyle. Kupiliśmy więc paczkę daktyli i słonecznika, namoczyliśmy w wodzie, zblendowaliśmy i wymieszaliśmy z pyłkiem...
Czasopismo proedukacyjne dla dzieci Binek i Binia
 • 50 000 zł
 • 50 000 zł brakuje
0%
Na rynku czasopism edukacyjnych jest spora luka, dlatego też chcemy utworzyć i prowadzić czasopismo dla dzieci mające za zadanie nie tylko edukować poprzez zabawę, ale także wyrabiać u najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Stawianie na naukę poprzez edukację - styl Montessorri i pedagogiki przygody.
Główni bohaterowie Binek i Binia poprzez swoje przygody uczą najmłodszych w różnych obszarach. Znajdą się w nim treści edukacyjne dla dzieci (rozwijające inteligencję emocjonalną opowiadania): opowiadania o przygodach głównych bohaterów, komiksy, nauka liczenia, nauka języka angielskiego, prozdrowotne łamigłówki, encyklopedia zwierząt, strefa pupila, jak również ekologia , zero waste – 4R(przykłady jak dać produktom drugie życie) i dbałość o środowisko, zdrowe nawyki żywieniowe (liczne ciekawostki na temat owoców i warzyw zachęcające je do zdrowych nawyków).
Prowadzone przez osoby zajmujące się nie tylko dietetyką, ale również pedagogiką, psychologią oraz neurobiologią. Zakres merytoryczny dobrany ma zostać zgodnie z neurodydaktycznymi zasadami tak by kształtować u najmłodszych właściwe nawyki i efektywnie uczyć. Będzie więc element zaciekawienia, odniesienia do dziecięcej rzeczywistości oraz element nowości i atrakcyjności - zgodnie z odkryciami na temat mózgu to fundamenty skutecznego przykuwania uwagi i uczenia.

czasopismo ma trafić nie tylko do standardowej sieci dystrybucji, ale także do szkół

Z góry dziękujemy za każde wsparcie, które umożliwi nam realizację tego nietuzinkowego i innowacyjnego pomysłu. Jeżeli masz dzieci to wiesz dobrze jak bardzo brakuje takiego wartościowego czasopisma - wesprzyj wiec nas choćby złotówką. jeśli masz pomysły na rubryki - skontaktuj się z nami.

NAGRODY - koszulki, kubki, batony Bee StrongProedukacyjne filmy dla dzieci na temat zdrowego stylu życia i pszczół
 • 65 000 zł
 • 65 000 zł brakuje
0%
Niestety w szkolnym programie nauczania brakuje miejsca na kształtowanie prozdrowotnych nawyków. Chcemy więc przygotować serię proedukacyjnych filmów dla szkół, które będą mogły uczyć dzieci zdrowych nawyków.

Poprzez neurodydaktyczne metody takie jak zaciekawienie oraz odniesienie do codzienności dzieci, jak również prezentację szkodliwych konsekwencji spożywania cukru chcemy wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki. Jednym filmem nie zrealizujemy tego, ale serią, której dodatkowo towarzyszyć będą czasopisma i losy bohaterskich Binka i Bini walczących ze złym Sugerem jesteśmy w stanie to osiągnąć. Pomóż nam w tym. Zadbaj o przyszłość swoich dzieci. Zadbaj o to co najważniejsze dla nich - o ich zdrowie. By jako dorośli ludzie wiedzieli jak zdrowo żyć, nas nikt niestety tego nie uczył w szkole...

Filmy zostaną opracowane przez dietetyków, psychodietetyków oraz pedagogów i dietcoachów.

Tematyka filmów:
- dlaczego cukier jest zły
- dlaczego pszczoły są takie ważne
- poznaj pszczoły nasze przyjaciółki
- witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - jak zdrowo jeść
- kierunek zdrowie - co robić by nie chorować
- Wolę jabłuszko niż lizaka

Z góry dziękujemy za każde nawet najmniejsze wsparcie, które przyblizy nas do realizacji tych wartościowych filmów!
Zadbaj o przyszłość nie tylko swoich dzieci!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magdalena Cieśla Fundacja już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.