Biznes Bez Stresu

W Patronite od 27.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1489

Liczba Patronów: 921

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
170 miesięcznie
4 692 łącznie
Blog Biznes Bez Stresu powstał w 2006 roku i od tego czasu konsekwentnie inspiruje, edukuje i motywuje do skutecznego, bezstresowego działania. Dzięki niemu setki czytelników pozostały przy zdrowych zmysłach i zachowały życiową równowagę. Dołącz do grona Patronów Biznesu Bez Stresu!

O Autorze

Niewiele jest na świecie osób takich jak Krzysztof. Od wielu lat konsekwentnie bada i stosuje zasady skutecznego działania, które sprawdzają się w praktyce i umożliwiają dokonywanie rzeczy ważnych i znaczących. Jego praca zasługuje na uwagę każdego, kto chce ulepszyć otaczający go świat.
David Allen, twórca metody Getting Things Done

Twoje wpisy to takie piguły wiedzy.
Michał Szafrański, bloger, autor książki "Finansowy Ninja"


Ahoj! To ja, Krzysztof Wysocki. Jestem twórcą Biznesu Bez Stresu. Osobiście odpowiadam za to, co publikuję, i nie chodzę na reklamowym pasku wielkich korporacji. Nigdy nie zamieściłem żadnej płatnej reklamy i jeśli o czymś piszę, to tylko dlatego, że według mnie jest to warte opisania, a nie dlatego, że ktoś mi za to zapłacił.

O czym piszę? O biznesie i życiu, ale przede wszystkim o skutecznym, bezstresowym działaniu. Na własnej skórze sprawdziłem, że głównymi źródłami stresu są nierealne cele i daremny trud. Metoda Getting Things Done Davida Allena pomogła mi wyprostować moje podejście do spraw, które chcę załatwić. Celowo piszę "chcę", a nie "muszę", bo nikt tak naprawdę nic nie musi. W odpowiednim momencie zrozumiałem, że łapiąc zbyt wiele srok za ogon, sam sobie zakładałem na szyję chomąto zobowiązań i potem musiałem "musieć", zamiast "chcieć". Teraz już tego nie robię.

Dlaczego piszę? Ponieważ chciałbym, żebyś i Ty pozbył się swojego chomąta zbędnych zobowiązań i niepotrzebnego stresu. Oprócz tego pragnę dzielić się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, które zdobyłem w organizacjach różnej wielkości - od jednoosobowej działalności gospodarczej, przez współtworzenie małych startupów (10+ osób) i średnich spółek (100+ osób), aż po pracę w jednym z największych polskich banków (1000+ osób).

Jak piszę? Michał Szafrański powiedział, że moje artykuły to "takie piguły wiedzy". Piszę zwięźle i do rzeczy, nie przeklinając i nikogo nie obrażając. Najwyraźniej brakuje mi genów chamstwa, wulgarności i agresji albo moi rodzice popełnili błąd wychowawczy, nie ucząc mnie złego zachowania i brzydkich wyrazów. ;-)

Co robię, kiedy nie piszę? Jestem zapalonym biegaczem, maratończykiem i windsurferem. Do niedawna nie lubiłem kotów, ale zmieniłem zdanie, kiedy w naszym domu pojawiła się Xenia.

Xenia

Wesprzyj Biznes Bez Stresu i przyłącz się do krucjaty przeciwko powszechnemu chamstwu, wulgarności i agresji, które tak naprawdę są oznaką strachu i bezradności, a nie skutecznej przebojowości.

Patronaty i nagrody

Czym jest Esencja Biznesu Bez Stresu? To seria ebooków tematycznych, które udostępnię nieodpłatnie Patronom Esencji Biznesu Bez Stresu, Biblioteki Biznesu Bez Stresu i Głosu Biznesu Bez Stresu. Każdy z tych ebooków będzie starannie dobranym i uaktualnionym wyborem tekstów, które wcześniej ukazały się w Biznesie Bez Stresu. A jest z czego wybierać. Blog zawiera już ponad 2400 artykułów z mnóstwem ciekawych spostrzeżeń i wskazówek, jak bezstresowo żyć, pracować i prowadzić biznes. Jednak chronologiczne ułożenie treści utrudnia korzystanie z tej skarbnicy. Dlatego postanowiłem całość przejrzeć, wyselekcjonować to, co najlepsze, i zaprezentować w postaci ebooków poświęconych konkretnym zagadnieniom - na przykład negocjacjom, podejmowaniu decyzji, marketingowi, zarządzaniu zespołami ludzkimi itp. Posiadając te ebooki szybko znajdziesz to, czego szukasz.

Czym jest Biblioteka Biznesu Bez Stresu? Oprócz artykułów zamieszczanych w Biznesie Bez Stresu piszę również książki o skutecznym, bezstresowym działaniu. Pierwszą z nich "Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?" opublikowało wydawnictwo Helion. Ebook z treścią tej książki oraz moje następne dzieła udostępnię nieodpłatnie Patronom Biblioteki Biznesu Bez Stresu i Głosu Biznesu Bez Stresu. Robocze tytuły kolejnych pozycji to:

  • "Konstrukcja cepa, czyli jak skutecznie młócić rzeczywistość ku własnemu pożytkowi?"
  • "Ja! Najpierw ja! Zadbaj o siebie, żeby móc lepiej dbać o innych!"

O co chodzi z tym Głosem Biznesu Bez Stresu (opis dotyczy wycofanego progu wsparcia)? Gorąco pragnę nadal publikować podcasty Biznesu Bez Stresu i spotykać się z moimi czytelnikami. Jednak od pewnego czasu mój głos zaczął szwankować. W 2019 roku było jeszcze całkiem nieźle i udało mi się bez chrypki wystąpić w ramach APPendiksu - cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Akademię Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego.

 

Obecnie nie jestem w stanie za jednym podejściem nagrać nawet krótkiej, trzyminutowej wypowiedzi. Dlatego od początku września 2021 roku słuchacze podcastu Biznesu Bez Stresu nie słyszą już mnie, ale Syntetycznego Krzysztofa wbudowanego w sprzęt Apple.

Lekarze sugerują trzy możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy: refluks, zatoki i długotrwałą, niewłaściwą pracę aparatu mowy po porażeniu nerwów podczas operacji tarczycy. Leczę zatem refluks i zatoki oraz chodzę do wybitnych foniatrów (koszt wizyty 270 zł) i logopedów (koszt wizyty 170 zł). Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się efekty tych starań. Patronom Głosu Biznesu Bez Stresu udostępnię nieodpłatnie wszystkie ebooki, które opublikuję w okresie ich subskrypcji, oraz będę przekazywał raporty na temat postępów w leczeniu mojego głosu.

Co to jest Kostka GoNo? To gadżet, który swego czasu zaprojektowałem, żeby pomagał mi w podejmowaniu ważnych decyzji. Kiedy jestem w kropce, rzucam kostką i to ona decyduje, co powinienem zrobić. To dziwne, ale nigdy się nie myli! Więcej o Kostce GoNo przeczytasz tu: https://biznesbezstresu.pl/kostkagono/.

Jeśli chcesz ją otrzymać w prezencie, podaj mi adres, na który mam ją wysłać. Liczba kostek jest ograniczona, więc nie gwarantuję, że dla wszystkich starczy. Kto pierwszy, ten lepszy!

PS. Ustaliłem następujący harmonogram komunikacji z Patronami (próg wsparcia Patron Głosu Biznesu Bez Stresu został wycofany w dniu 2022-06-25):

PATRONOGRAM

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Szafrański
Michał Szafrański
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Michał Śliwiński Nozbe
Michał Śliwiński Nozbe
Próg: 16 zł
Mateusz Banaszczyk
Mateusz Banaszczyk
Próg: 16 zł
Arkadiusz Hajduk
Arkadiusz Hajduk
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 16 zł