Kuszlewicz w imieniu

W Patronite od 15.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 113

Liczba Patronów: 215

Zostań Patronem
Kup na prezent
104 patronów
5 136 miesięcznie
13 346 łącznie
Moją super mocą jest wiedza o tym, jak stawać w obronie praw zwierząt i przyrody. Chcę stworzyć podcast i blog edukacyjny 'w imieniu', po to, by każda osoba w Polsce miała dostęp do bezpłatnej i wzmacniającej edukacji. Niech temat praw zwierząt i przyrody dotrze do każdego miejsca w Polsce!

O Autorze

Nadzieja to przekonanie,  że to, co robimy, ma znaczenie,
 nawet jeśli nie sposób z góry  przewidzieć, jakiego i kiedy  znaczenia nabierze,  
na kogo i na co może wpłynąć”
R. Solnit


Nazywam się Karolina Kuszlewicz - z zawodu jestem adwokatką, ale moja działalność społeczna wykracza poza te ramy i właśnie jej służy Patronite.

Mam marzenie, chcę, aby wiedza o tym, jak stawać w obronie zwierząt i przyrody rozprzestrzeniła się w całej Polsce i dotarła wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Ja potrafię przekazać tę wiedzę, są osoby, które jej potrzebują, a kto może składa się na to, by ten kanał komunikacji zadziałał - proste i skuteczne! Tworzymy sieć w imieniu. 

Od wielu lat działam na rzecz zwierząt i przyrody, część z Was zapewne zna mnie z profilu „W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokatki”. Dość wcześnie w karierze porzuciłam ścieżkę korporacyjną, żeby zająć się pracą w imieniu tych, którzy doświadczają wg mnie największej niesprawiedliwości.
 


Wszystkiego uczyłam się sama. Prowadziłam wiele pionierskich, trudnych spraw, początkowo na zasadzie pro bono – jak np. sprawa karpi, o które przez 10 lat, z wieloma kryzysami po drodze, walczyłam we wszystkich instancjach, łącznie z Sądem Najwyższym. Postanowiłam przy tym wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie z sal sądowych, nie tylko by wygrywać (ważne) pojedyncze sprawy, ale by wspierać zmianę społeczną i kulturową w traktowaniu zwierząt i przyrody. Po jakimś czasie mój głos stał się słyszalny publicznie i korzystam z tej unikatowej możliwości kształtowania zmiany na wielu poziomach: prawnym, językowym, kulturowym. 

W mojej pracy kieruję się wartościami troski, sprawiedliwości (także międzygatunkowej) i transparentności. Chcę podejmować tematy najtrudniejsze, konfrontujące nas z uprzedzeniami wobec zwierząt i realiami pracy na ich rzecz. Nie wierzę w pojedynczych bohaterów i bohaterki, lecz w moc społeczności, która tworząc sieć zdeterminowanych, wyedukowanych, wrażliwych, a zarazem profesjonalnych ludzi, dąży do zmian w obszarze najbardziej spektakularnej i masowej niegodziwości, jaką jest wyzysk zwierząt i przyrody. Wspierając mnie, opowiadasz się za tymi wartościami.

Staram się zmienić system, ale to nasze praktyczne żądania mają potencjał tej zmiany. Dlatego od lat działam edukacyjnie, pisząc możliwie przystępnym językiem książki o tym, jak zwykli ludzie mogą korzystać z prawa, by nieść pomoc zwierzętom, a także publikując specjalistyczne opracowania dla wymiaru sprawiedliwości. 

WESPRZYJ MÓJ GŁOS W IMIENIU ZWIERZĄT I PRZYRODY  

Mam ogromny przywilej (ale i odpowiedzialność) wynikający z tego, że jestem regularnie zapraszana do publicznego zabierania głosu ws. zwierząt i przyrody (2022 r.: Gazeta Wyborcza, Tygodnik PowszechnyWysokie Obcasy, oko.press, Radio Tok fm i inne). To jest okno możliwości, szansa dla tego, by zmieniać świadomość ludzi w tym obszarze, by wpływać na zmiany prawne, praktyki sądowe, ale i pokazywać, że my – osoby stojące po stronie praw zwierząt i przyrody – nie jesteśmy same. W każdym miesiącu udzielam kilku, a czasem kilkunastu komentarzy medialnych (w prasie, w telewizji, w radiu), które nie są odpłatne. Pochłania to wiele godzin mojej pracy i zaangażowania na rzecz wspólnej sprawy. Wypowiadam się na tematy trudne, często dla wielu osób niewygodne. 

Przez wiele lat udawało mi się godzić – choć czasem z trudem – pracę procesową z działalnością społeczną. Zarobkami ze swojej pracy de facto finansowałam swoją działalność społeczną. Teraz widzę, że nieuchronnie prowadzi to do przeciążenia i wypalenia. Nie chcę odpuszczać moich działań aktywistycznych, ale żeby móc je trwale i zdrowo kontynuować oraz rozwijać, potrzebuję Waszego wsparcia. Często podejmuję tematy trudne i niewygodne dla władzy oraz biznesu, więc niezależność jest kluczowym elementem mojej pracy w imieniu zwierząt i przyrody. 

STWÓRZ ZE MNĄ BEZPIECZNĄ, PRZYJAZNĄ I PROFESJONALNĄ PRZESTRZEŃ DO EDUKACJI, CZYLI PODCAST I BLOG W IMIENIU 

Wyobraź sobie Polskę, w której w każdej miejscowości są osoby posiadające wiedzę, co robić, by skutecznie nieść pomoc zwierzętom i przyrodzie. I te osoby nie dźwigają całego ciężaru na sobie, nie spędzają lat świetlnych w internetach, by znaleźć właściwe ustawy i przepisy, ale mają dostęp do bezpłatnego podcastu i bloga w imieniu, z których mogą czerpać wiedzę, co i jak robić. Wyobraź to sobie - to jest naprawdę dobre i realne! 

Od 2017 r. prowadzę profil na fb „W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokatki”. Publikuję tam treści edukacyjne, ważne wyroki sądów stojące po stronie zwierząt, opisuję swoje zmagania sądowe, pokazuję sposoby na robienie zmiany za pomocą prawa, a nade wszystko jako prawniczka buduję społeczność zaangażowanych ludzi z różnych środowisk. Przez 5 lat prowadziłam także blog tradycyjny, który jednak z uwagi na ogrom obowiązków zawodowych – odłożyłam na tzw. później.

Dziś chcę, by stworzenie podcastu Kuszlewicz w imieniu i bloga o tej samej nazwie było po prostu częścią mojej pracy dla zwierząt. To Wy jako społeczność w imieniu możecie to moje miejsce pracy powołać – będę pracowała dla Was, dla każdej osoby, której zależy, a przede wszystkim dla tych, którzy potrzebują reprezentacji w przestrzeni publicznej, czyli psów, kotów, świń, kur, wilków, niedźwiedzi, dzików, rzek, drzew i bagien💗  

Wierzę, że to, co zrobiłam do tej pory jest solidną gwarancją, że wsparcie mnie ma sens. Nie obiecam, że uzdrowię cały opresyjny system; ale mogę obiecać, że będę dalej robić, to co umiem najlepiej – czyli publicznie, odważnie i bezkompromisowo działać w imieniu zwierząt i przyrody.

Ps. Moja działalność stricte adwokacka, czyli praca związana z usługami prawnymi, rzecz jasna, nie jest objęta tym profilem, bowiem podlega sobie właściwym regulacjom prawnym :) 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monika Filipkowska
Monika Filipkowska
Próg: 25 zł
Mariusz Jańczak
Mariusz Jańczak
Próg: 16 zł
Monika Rosłońska
Monika Rosłońska
Próg: 25 zł
Piotr Więckowski
Piotr Więckowski
Próg: 37 zł
Anonimowy patron
Próg: 59 zł
Ewelina C
Ewelina C
Próg: 37 zł