Fundacja Szopowisko

W Patronite od 28.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 108

Liczba Patronów: 227

Zostań Patronem
Kup na prezent
97 patronów
5 630 miesięcznie
47 655 łącznie
Celem Fundacji 'Szopowisko' jest ochrona przyrody i edukacja. Chcemy pokazać Wam, jak cudownie jest móc żyć w zgodzie i harmonii pośród zwierząt, również tych 'nieudomowionych'. Fundacja prowadzi azyl dla różnych gatunków zwierząt, a szczególnie skupia się na szopach praczach.

O Autorze

Cześć, mam na imię Grzesiek. Jestem lekarzem weterynarii, a także założycielem FUNDACJI SZOPOWISKO.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Pierwsze zauroczenie

Tak naprawdę przygoda zaczęła się dużo wcześniej. Zwierzęta od zawsze były priorytetem w moim życiu. Po ukończeniu studiów na kierunku medycyna weterynaryjna rozpocząłem pracę zawodową ze zwierzętami. Szybko nawiązałem współpracę z wrocławską Ekostrażą i to właśnie dzięki temu stowarzyszeniu mogłem dalej rozwijać się w ukochanym przez siebie kierunku - medycynie zwierząt nieudomowionych.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Kiedy w maju 2016 roku wolontariusze Ekostraży przywieźli na wizytę dwie szopie sierotki, od razu się zakochałem i zostałem totalnie zaszopowany! To Czarna (niestety już nie ma jej wśród nas) i Siwa były pierwszymi szopami, którymi się zaopiekowałem. Ekostraży udało się zebrać fundusze na budowę przestronnej szopiej woliery, gdzie zamieszkały szopice.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Praca oraz fundacja

Od roku 2017 mam przyjemność pracować w całodobowej klinice weterynaryjnej SKVet we Wrocławiu, która jest jednym z niewielu miejsc udzielających fachowej pomocy zwierzętom nieudomowionym. To właśnie tutaj poznałem wspaniałą kobietę – Sylwię Dobek z Fundacji Dzikie Zwierzęta w Potrzebie, za sprawą której w naszej wolierze mieszka już 10 szopów.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Fundacja Szopowisko prowadzi azyl nie tylko dla szopów, ale także dla wielu innych zwierząt (obecnie jest ich pod naszą opieką ponad 200). Uznaliśmy, że to właśnie szopom praczom poświęcimy główną część działalności Fundacji - nie tylko dlatego, że je kochamy, ale także dlatego, że jesteśmy im to winni!

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Powstała ustawa, która traktuje szopy i inne inwazyjne gatunki jako pasożyty. Są one gatunkiem nienaturalnym dla polskiego ekosystemu i nie mogą zostać wypuszczone na wolność... Nowa ustawa daje dwie opcje: eutanazja lub azyl.
Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do mojej akcji, której celem jest edukacja ludzi na temat zwierząt, szczególnie gatunków inwazyjnych. Chcę pokazać jak żyją zwierzaki w naszym Szopowisku, pod opieką Fundacji, która powstało po to, aby szopy oraz inne zwierzęta czuły się szczęśliwe i bezpieczne.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Fundacja Szopowisko ma już fanpejdż na Facebooku, a obecnie rozwijamy konto na Instagramie, aby edukować ludzi i pokazać im, że te zwierzęta również mają prawo do życia. Aktualnie pod opieką fundacji jest 12 dorosłych szopów i 32 szopiątka.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Jesteśmy na Patronite, dlatego, że Fundacja to także koszty utrzymania, wyżywienia oraz opieki medycznej nad zwierzętami. Na tym jednak nie koniec. Mamy przecież nasz priorytetowy projekt – budowa nowej woliery, wygodnej i bezpiecznej dla większej ilości zwierzaków.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Prowadzenie Fundacji generuje również wiele stałych kosztów administracyjnych. Tylko dzięki Waszemu wsparciu uda nam się działać efektywnie i chronić naszych małych Przyjaciół. Dziękujemy za każde udostępnienie naszych profili w mediach społecznościowych, za każdą wpłaconą nam złotówkę.

 

Dziękujemy wszystkim Patronkom i Patronom!

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
gosclu89
gosclu89
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Marzena Ramud
Marzena Ramud
Próg: 10 zł
Jakub Kukiel
Jakub Kukiel
Próg: 50 zł
Anna Brożyna
Anna Brożyna
Próg: 10 zł