Avatar użytkownika

Fundacja Szopowisko

152
patronów
10 265 
miesięcznie
150 930 
łącznie
152
patronów
10 265 zł 150 930 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Próg "Kumpel"

Dziękujemy Ci za to, że z nami jesteś:)

Dzięki Twojej wpłacie, pyszniutka, wielka (800g) pucha pełnowartościowej mokrej karmy zostanie rozdysponowana w trakcie jednego z posiłków.

W dowód wdzięczności naszym Kumplom udostępnimy newsletter – filmy, zdjęcia, newsy tylko dla Patronów na naszym profilu Patronite.
25 zł miesięcznie
Próg "Przyjaciel"

Dziękujemy w imieniu własnym i Szopów:)

Dzięki Twojej wpłacie do puchy (800g) dodajemy warzywa, owoce, bakalie, orzechy i jogurt, który dopełni menu :) A im więcej Przyjaciół, tym więcej szczęśliwych i pełnych brzuchów!

W podziękowaniu, raz w miesiącu, nowych Przyjaciół wymienimy w poście na FB.

Oczywiście Przyjaciele są też Kumplami, więc przysługują im nagrody z poprzedniego progu.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
49 dostępnych miejsc
Próg "Opiekun"

Nasza wdzięczność jest ogromna!

Dzięki Twojej wpłacie będziemy jeszcze bezpieczniejsi - nie będzie zmartwień o nagłe przypadki, choroby lub awarie.

Naszym Opiekunom będziemy wdzięczni na zawsze.
Patroni-Opiekunowie zostaną dodani do listy „Nasi Patroni” na stronie internetowej Fundacji (lista aktualizowana raz w miesiącu).

Opiekunowie są naszymi Przyjaciółmi, więc przysługują im nagrody z poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
16 dostępnych miejsc
Próg "Wirtualny Rodzic"

Wdzięczność rośnie do rozmiarów gigantycznych :)))

W ramach podziękowania oferujemy Wirtualną Adopcję jednego (1) wybranego zwierzaka wraz możliwością 'wirtualnej wizyty' u podopiecznego (w najkrótszym możliwym terminie, nie częściej niż (1) raz na trzy (3) miesiące).

Ponadto:
🔸Informacja w social mediach – zdjęcie zwierzaka i imię i nazwisko, bądź pseudonim Patrona (za zgodą Patrona).
🔸Wirtualny rodzic ma prawo wyboru imienia (w przypadku adopcji wirtualnej nowych podopiecznych).

Wirtualnym Rodzicom przysługują nagrody z poprzednich progów.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
2 dostępne miejsca
Próg "Dobroczyńca"

Szopy szaleją z radości, my dziękujemy z całego serca!

Odwdzięczymy się zaproszeniem na wizytę w siedzibie Fundacji, z 1 osobą towarzyszącą, w terminie zbliżonym do Dnia Szopa, który wypada 1go października.

Bardziej szczegółowo:
🔸Nagroda przysługuje po czterech (4) miesiącach wsparcia, (1) raz w roku.
🔸Na miejscu poznasz nasze zwierzaki i otrzymasz w prezencie fundacyjne gadżety.
🔸Skontaktuj się z nami wcześniej - ustalimy wszystkie niezbędne szczegóły wizyty.

Dobroczyńcom przysługują nagrody z poprzednich progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
Próg "Mecenas"

Wdzięczność nasza i zwierzaków nie ma granic! 🧡

Patronko, Patronie!
Zanim wybierzesz ten próg, napisz albo zadzwoń do nas, omówimy wszystkie szczegóły naszej współpracy.
Porozmawiamy o tym, jak możemy odwdzięczyć się za tak hojne wsparcie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Szopowisko w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Celem Fundacji 'Szopowisko' jest ochrona przyrody i edukacja. Chcemy pokazać Wam, jak cudownie jest móc żyć w zgodzie i harmonii pośród zwierząt, również tych 'nieudomowionych'. Fundacja prowadzi azyl dla różnych gatunków zwierząt, a szczególnie skupia się na szopach praczach.

Cześć, mam na imię Grzesiek. Jestem lekarzem weterynarii, a także założycielem FUNDACJI SZOPOWISKO.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Pierwsze zauroczenie

Tak naprawdę przygoda zaczęła się dużo wcześniej. Zwierzęta od zawsze były priorytetem w moim życiu. Po ukończeniu studiów na kierunku medycyna weterynaryjna rozpocząłem pracę zawodową ze zwierzętami. Szybko nawiązałem współpracę z wrocławską Ekostrażą i to właśnie dzięki temu stowarzyszeniu mogłem dalej rozwijać się w ukochanym przez siebie kierunku - medycynie zwierząt nieudomowionych.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Kiedy w maju 2016 roku wolontariusze Ekostraży przywieźli na wizytę dwie szopie sierotki, od razu się zakochałem i zostałem totalnie zaszopowany! To Czarna (niestety już nie ma jej wśród nas) i Siwa były pierwszymi szopami, którymi się zaopiekowałem. Ekostraży udało się zebrać fundusze na budowę przestronnej szopiej woliery, gdzie zamieszkały szopice.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Praca oraz fundacja

Od roku 2017 mam przyjemność pracować w całodobowej klinice weterynaryjnej SKVet we Wrocławiu, która jest jednym z niewielu miejsc udzielających fachowej pomocy zwierzętom nieudomowionym. To właśnie tutaj poznałem wspaniałą kobietę – Sylwię Dobek z Fundacji Dzikie Zwierzęta w Potrzebie, za sprawą której w naszej wolierze mieszka już 10 szopów.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Fundacja Szopowisko prowadzi azyl nie tylko dla szopów, ale także dla wielu innych zwierząt (obecnie jest ich pod naszą opieką ponad 200). Uznaliśmy, że to właśnie szopom praczom poświęcimy główną część działalności Fundacji - nie tylko dlatego, że je kochamy, ale także dlatego, że jesteśmy im to winni!

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Powstała ustawa, która traktuje szopy i inne inwazyjne gatunki jako pasożyty. Są one gatunkiem nienaturalnym dla polskiego ekosystemu i nie mogą zostać wypuszczone na wolność... Nowa ustawa daje dwie opcje: eutanazja lub azyl.
Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do mojej akcji, której celem jest edukacja ludzi na temat zwierząt, szczególnie gatunków inwazyjnych. Chcę pokazać jak żyją zwierzaki w naszym Szopowisku, pod opieką Fundacji, która powstało po to, aby szopy oraz inne zwierzęta czuły się szczęśliwe i bezpieczne.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Fundacja Szopowisko ma już fanpejdż na Facebooku, a obecnie rozwijamy konto na Instagramie, aby edukować ludzi i pokazać im, że te zwierzęta również mają prawo do życia. Aktualnie pod opieką fundacji jest 12 dorosłych szopów i 32 szopiątka.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Jesteśmy na Patronite, dlatego, że Fundacja to także koszty utrzymania, wyżywienia oraz opieki medycznej nad zwierzętami. Na tym jednak nie koniec. Mamy przecież nasz priorytetowy projekt – budowa nowej woliery, wygodnej i bezpiecznej dla większej ilości zwierzaków.

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Prowadzenie Fundacji generuje również wiele stałych kosztów administracyjnych. Tylko dzięki Waszemu wsparciu uda nam się działać efektywnie i chronić naszych małych Przyjaciół. Dziękujemy za każde udostępnienie naszych profili w mediach społecznościowych, za każdą wpłaconą nam złotówkę.

 

Dziękujemy wszystkim Patronkom i Patronom!

fot. Andrzej Skowron fot. Andrzej Skowron

 

Cele Autora

Baza kaloryczna
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Wsparcie na tym poziomie zapewnia naszym szopom podstawowe wyżywienie - pokryte są miesięczne koszty suchej karmy dla wszystkich podopiecznych, dzięki czemu mamy poczucie bezpieczeństwa.
Pełne brzuchy, dobre zdrowie
  • 7 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Miesięczne utrzymanie jednego (1) szopa pracza to koszt około 150pln. Wsparcie na tym poziomie pozwoli Fundacji na bezproblemowe działanie i opiekę nad obecnym stadem. Możemy też pomyśleć o zakupie ulubionych smakołyków dla naszych małych łasuchów (poza bazą kaloryczną, szopy wymagają znacznego urozmaicenia diety).
Podstawowa opieka weterynaryjna, wykonywana głównie własnymi siłami, będzie zapewniona bezproblemowo (leki i niezbędne materiały medyczne). Trudniejsze przypadki będą wymagały finansowania indywidualnego lub osiągnięcia wyższej kwoty wsparcia.
Trudniejsze przypadki medyczne i ciekawe woliery!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Takie wsparcie to na razie marzenie, ale dawałoby nam możliwość przeprowadzania bardziej skomplikowanych zabiegów, zwłaszcza chirurgicznych. To także zapewnienie wymaganej opieki weterynaryjnej lub specjalistycznych karm dla naszych seniorów.
Mając do dyspozycji naszą wymarzoną kwotę miesięcznego wsparcia, możemy wyposażyć woliery w odpowiednią rozrywkę, zabawki, kryjówki i łamigłówki. Remonty, naprawy, nagłe przypadki nie spędzałyby nam snu z powiek!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Szopowisko już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michał Folwarczny
Michał Folwarczny
50 zł
A.HBr
A.HBr
50 zł
Anonimowy patron
10 zł
Mateusz Rybczyński
Mateusz Rybczyński
25 zł
Nadia Jadach
Nadia Jadach
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.