W Patronite od 29.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1193

Liczba Patronów: 935

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
318 miesięcznie
2 913 łącznie
Chcę odzyskać swój księgozbiór liczący kilka tysięcy tytułów. I - pewnie - co śmieszne; NORMALNIE żyć dzięki czytaniu, pisaniu, propagowaniu SŁOWA!!!
A jeśli chcesz, bym pomógł zredagować Ci książkę, to pisz i dzwoń. Wszystkie inne pokrewne usługi także u mnie!

O Autorze

Rozporządzenie

Jarek Holden Gojtowski (1971)

Redaktor prasowy z niemal trzydziestoletnim stażem. Szef kliku redakcji lokalnych (Gazeta Poznańska, Wieczór Wybrzeża). Pracował też w Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Dzienniku.

Od sześciu lat redaktor literacki.

Sporo recenzji wewnętrznych. Kilkadziesiąt zredagowanych rękopisów. Oddycham słowem pisanym codziennie. Do tego MUZYKA i Obraz (fotografia). 

Bloger, recenzent, krytyk literacki. Autor trzech tomów poetyckich; Sztuka obsługi życia (Font, 2019), Mleczna droga (Nasz Głos, 1990), Sen szaleńca (Nasz Głos, 1989).

Moje recenzje to teksty nieoczywiste. Setki książek opisanych "od siebie". Nie męczę Czytelników streszczeniami i opisami: "ale fajne - wciągające - trzeba przeczytać". Nie tędy droga. Jestem szczery, subiektywnie obiektywny.

Mam swój patent na pisanie o literaturze. Od siebie, ale nie tylko dla siebie. Nie wszyscy wydawcy to kupują. Obrażają się i przestają nadsyłać książki, ale większość moje teksty promuje, pokazuje, chwali. To samo robią Czytelnicy. 

Ponadto od lat fotografuję. Uwielbiam kadry tradycyjne, analogowe. Przez kilka lat prowadziłem Warsztaty Fotograficzne Holdena. W sumie wzięło w nich udział ponad stu artystów i amatorów. 

W tle tych działań jest jazz. Byłem menadżerem zespołów. Organizatorem koncertów. Teraz - tak jak bez pisania i czytania - nie potrafię żyć bez muzyki. 

To się uzupełnia, spełnia, wypełnia. Chcę być dla Was. Bo piszę o Innych, czytam Innych, rozpoznaję i poznaje słowa, jako ślady. Idę drogą poezji i prozy, z fotografią i muzyką w tle! 

kolejnetlo

ijeszczeraz


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzysztof Majer
Krzysztof Majer
Próg: 21 zł
Paweł Contigo Biliński
Paweł Contigo Biliński
Próg: 32 zł
Anonimowy patron
Próg: 21 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Beata Paziewska
Beata Paziewska
Próg: 32 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł