W Patronite od 29.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1017

Liczba Patronów: 825

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
370 miesięcznie
1 590 łącznie
Chcę odzyskać swój księgozbiór liczący kilka tysięcy tytułów. I - pewnie - co śmieszne; NORMALNIE żyć dzięki czytaniu, pisaniu, propagowaniu SŁOWA!!! A jeśli chcesz, bym pomógł zredagować Ci książkę, to pisz i dzwoń. Wszystkie inne pokrewne usługi także u mnie!

O Autorze

Rozporządzenie

Jarek Holden Gojtowski (1971)

Redaktor prasowy z niemal trzydziestoletnim stażem. Szef kliku redakcji lokalnych (Gazeta Poznańska, Wieczór Wybrzeża). Pracował też w Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Dzienniku.

Od sześciu lat redaktor literacki.

Sporo recenzji wewnętrznych. Kilkadziesiąt zredagowanych rękopisów. Oddycham słowem pisanym codziennie. Do tego MUZYKA i Obraz (fotografia). 

Bloger, recenzent, krytyk literacki. Autor trzech tomów poetyckich; Sztuka obsługi życia (Font, 2019), Mleczna droga (Nasz Głos, 1990), Sen szaleńca (Nasz Głos, 1989).

A ponadto

+Post z 23 października/ Facebook 

To moja prywatna wojna. Pokątna próba życia!
Trwa co najmniej od 56. miesięcy. I to nie jest wiersz, ani nawet jego próba (co mi się zdarza) 
To pewne wyjaśnienia. Bo mam już kurwa dość pewnych upokorzeń!
Gdy upadał "projekt" kolejnego małżeństwa, jakoś nie wytrzymałem. 
I żyłem na niby. Od samobójstwa do samobójstwa. Od śpiączki do śpiączki! W sumie szesnaście hospitalizacji. Potem 18 miesięcy zamkniętej terapii. W sierpniu była kolejna recenzja-rocznica abstynencji. Jestem w chuj trzeźwy, ale rozbity jak paczka dropsów, jak mówił mój przypadkowy ojciec.
Nie mogę pracować fizycznie. Nie dlatego, że mi się nie chce, ale jestem cały poskręcany na śruby. Spadłem z dachu; wyjątkowo nie skoczyłem. 
Moja deprecha nie jest wynikiem pory roku. I nie zaczęła się przedwczoraj !A moje borderline (nie jest) wymysłem głupca. 
Gdy jak żebrak wysyłam Wam linki do Zrzutki lub Patronite to nie zbieram na gram kokainy lub setkę wódki. Mi się wciąż chce czytać, pisać, słuchać, gadać, fotografować! 
I uważam, że w chuj potrafię To Robić. 
Za dwa dni wylecę  z pokoju fundacji, w którym mieszkam kątem... Takie to buty. Alimenty, komornicy, nieopłacony czynsz...
I dla jasności; do kasyna też nie chadzam od setek miesięcy. 
Biegam na fizjoterapię, psychoterapię i do psychiatry. 
Przestańcie mi współczuć. Śmiać się. Lekceważyć! 
Mam gdzieś co o Tym myślicie o tym wpisie, tak samo jak ignorujące odpowiedzi prywatne lewicowych literatów, którzy dużo pierdolą i działają pod publiczkę!
Mam książki. Mam muzykę. Mam Dzieci - Moje Wszystko.
Ale mam już kurwa dość !
Po co i dlaczego ten ekshibicjonizm?! Bo TAK!  

Moje recenzje to teksty nieoczywiste. Setki książek opisanych "od siebie". Nie męczę Czytelników streszczeniami i opisami: "ale fajne - wciągające - trzeba przeczytać". Nie tędy droga. Jestem szczery, subiektywnie obiektywny.

Mam swój patent na pisanie o literaturze. Od siebie, ale nie tylko dla siebie. Nie wszyscy wydawcy to kupują. Obrażają się i przestają nadsyłać książki, ale większość moje teksty promuje, pokazuje, chwali. To samo robią Czytelnicy. 

Ponadto od lat fotografuję. Uwielbiam kadry tradycyjne, analogowe. Przez kilka lat prowadziłem Warsztaty Fotograficzne Holdena. W sumie wzięło w nich udział ponad stu artystów i amatorów. 

W tle tych działań jest jazz. Byłem menadżerem zespołów. Organizatorem koncertów. Teraz - tak jak bez pisania i czytania - nie potrafię żyć bez muzyki. 

To się uzupełnia, spełnia, wypełnia. Chcę być dla Was. Bo piszę o Innych, czytam Innych, rozpoznaję i poznaje słowa, jako ślady. Idę drogą poezji i prozy, z fotografią i muzyką w tle! 

kolejnetlo

ijeszczeraz


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Rafał Różewicz
Rafał Różewicz
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Marta i Przemek Krajewscy
Marta i Przemek Krajewscy
Próg: 15 zł
Paweł Contigo Biliński
Paweł Contigo Biliński
Próg: 32 zł
Anonimowy patron
Próg: 21 zł