Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

1135 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Centrum Dawnych Sztuk Walk - . Czyli to co stare w nowym wydaniu - honor, tradycja, sprawność fizyczna, dobra zabawa - Pomóż stworzyć centrum dla dzieci, młodzieży i dorosłych aby każdy mógł odnaleźć nową pasję!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1500 zł
Żeby nie było lodu na sali :)
W ciepłym wrześniu jeszcze o tym nie myślimy ale już zaraz wraz z październikiem a potem listopadem konieczne będzie ogrzewanie sali. Na dzień dzisiejszy chociaż mamy piec to jeszcze nie kupiliśmy i nie powiesiliśmy nagrzewnic a do tego czarnym widmem nad CDSW wisi koszt samego ogrzewania. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam opłacić prawdopodobne miesięczne koszty ogrzewania sali.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 9000 zł miesięcznie
brakuje 9000 zł
Działajmy bez strachu o przyszłosć
Osiągnięcie tego progu pozwoli zupełnie spokojnie i bez obaw rozwijać projekt a co najważniejsze będziemy mogli znacznie mocniej wejść w aspekt edukacyjno/społeczny poprzez uruchomienie zupełnie darmowych grup dla biednej młodzieży i dzieci.

O Autorze

Witajcie,

Nazywam się Robert Szatecki walkami rycerskimi zajmuję się od 2002 roku, przez wiele lat trenowałem i ćwiczyłem, aż w końcu w 2011 roku postanowiłem zająć się szkoleniem nowych osób w  tej zupełnie nowej dyscyplinie sportu.

 

Od tamtego czasu prowadziłem zajęcia najpierw w Warszawskiej Akademii Miecza – będącej skierowaną głównie do osób ze środowiska sportowo-rekonstrukcyjnego, a później w Szkole Gladiatorów gdzie postanowiłem skupić się na zupełnie nowych osobach, które jeszcze nigdy nie miały możliwości poznania walk rycerskich. Możliwe to było dzięki otworzeniu grup treningowych tzw. miecza sportowego gdzie za  wyposażenie wystarcza miękki otulinowy miecz, miękka tarcza i kask. Taki sprzęt doskonale pozwala rozpoczać szkolenie rycerkie a także co najważniejsze, umożliwił otwarcie na dzieci i młodzież. Wszak które dziecko nie chce być rycerzem, a te treningi  umożliwiają przekucie tego marzenia w rzeczywistość stanowiąc równocześnie świetną alternatywę dla siedzenia przed komputerem dla tych, do których nie przemawiały proponowane na szkolnych wf-ach zajęcia.

 

Dobre przyjęcie tej formuły, spowodowało że postanowiłem pójść jeszcze krok dalej. Muszę też przyznać, że duży wpływ miało to, że po rozpoczeciu prac wyburzaniowych budynku gdzie znajdowała się wcześniejsza szkoła nie mogliśmy już w niej kontynuowac treningów. Wynająłem magazyn na warszawskiej ochocie i postanowiłem przekształcić go w prawdziwe centrum gdzie będą mogli się spotykać, rozwiać pasje, wspólnie inspirować a  także po prostu ćwiczyć wszyscy ci nie tylko zainteresowani ściśle Sportowymi Walkami Rycerskimi ale także wczesnym średniowieczem, łucznictwem historycznym, sztuką kuglarską, historią, fantastyką. Pracy jest dużo, a nawet bardzo dużo – trzeba prawie wszystko zrobić od nowa - od hydrauliki, przez ogrzewanie, elektryczność, podłogę aż po samą aranżację wnętrza. A przy tym wszytskim największym problemem, szczególnie na początku, są gigantyczne koszty stałe. Niestety choć Warszawa z racji liczby mieszkańców  daje wielkie możliwości rozwoju takich inicjatyw to ceny w niej tłamszą je w zalążku. Ostrożnie licząc miesięczne koszty począwszy do wynajmu pomieszczenia, przez media a kończąc na ogrzewaniu wynoszą około 9000 PLN . Dlatego zwracam się o pomoc pomóżcie nam w tym pierwszym okresie przetrwać i sprawcie żeby Centrum Dawnych Sztuk Walk było też waszym sukcesem.

 

Zapraszam do krótkiego filmiku gdzie przedstawiamy w sposób iście amatorski, gdyż ani aktorami, ani filmowcami, ani montażystami filmów nie jesteśmy:)

 

O Sportowych Walkach Rycerskich

Choć rekonstrukcja historyczna narodziła się już w latach 80 tych to o Sportowych Walkach Rycerskich mówimy od 2010 roku kiedy to  na Ukrainie w Chocimiu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata Walk Rycerskich „Bitwa Narodów”. Wtenczas w zawodach wzięły udział zaledwie 4 kraje dzisiaj po 6 latach w mistrzostwach świata udział bierze ponad 30 krajów od takich mających bogatą historię średniowiecznego rycerstwa jak Anglia, Francja, Hiszpania aż do krajów, które w średniowieczu byłyby iście egzotyczne jak Nowa Zelandia czy USA. We wszystkich tych krajach ludzi odkryli jak wspaniała jest to dyscyplina sportowa a samych zawodników poczęto postrzegać właśnie jako sportowców. Jak dotąd Polska reprezentacja jest najsilniejszą zachodnią reprezentacją i co roku dzielnie walczy ze wschodnimi tuzami walk rycerskich czyli Ukrainą, Białorusią i jak dotąd niepokonaną Rosją. Mam nadzieje że także dzięki Centrum Dawnych Sztuk Walk znacznie wpłyniemy na siłę naszej reprezentacji dając nowych zawodników we wszystkich rycerskich dyscyplinach.

 

O Naszym zespole:

Robert Szatecki – Główny założyciel CDSW. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Sportowych Walk Rycerskich  w Polsce. Wielokrotny reprezentant Polski w kategorii pojedynków na Mistrzostwach Świata Walk Rycerskich, jeden z dwóch Polskich zawodników walczący w lidze WMFC. Członek Dies Irae pięciokrotnych mistrzów polski 5vs5 Polskiej Ligi Walk Rycerskich.

 

Krzysztof Szatecki – Drugi trener CDSW. Także jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Sportowych Walk Rycerskich  w Polsce. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w tym zdobywca w brązowego medalu w pojedynkach w 2014 roku na Mistrzostwach Świata Walk Rycerskich federacji HMB „Bitwa Narodów” oraz kilkukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata federacji IMCF. Zwycięzca wszystkich swoich walk w profesjonalnej rosyjskiej lidze WMFC gdzie jako jedyny zawodnik ze świata zachodniego wygrał z zawodnikami Rosyjskimi. Główny filar drużyny Dies Irae.

 

Joanna Prus – W rekonstrukcji od 2000 roku, pierwsza trenująca kobieta w Szkole Gladiatorów, specjalistka od załatwiania rzeczy niemożliwych, bez której nic by się nie rozpoczęło.

 

 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o walkach rycerskich:

www.CDSW.pl – Strona internetowa Centrum Dawnych Sztuk Walk

www.BrothersofSteel.pl  - Projekt Braci Szateckich popularyzujący walki rycerskie (https://www.facebook.com/pl.brothers.of.steel)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Bardzo dziękujemy za wsparcie. Dla nas liczy się każda złotówka a Ty zdecydowałeś się przekazać ich aż pięć. Twoje wsparcie pomoże nam w działaniu.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuje my za tak wyraźne wsparcie. Wykorzystamy je najlepiej jak potrafimy. W tym progu oferujemy już nie tylko samą wdzięczność ale także zamian oferujemy nie wpis do księgi darczyńców na stronie www.CDSW.pl.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
25 PLN to już naprawdę spora kwota, W zamian oferujemy nie tylko to co było we wcześniejszych progach ale także przyślemy naklejkę na samochód Centrum Dawnych Sztuk Walk.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy za te pieniądze. W zamian przyślemy smycz na klucze Centrum Dawnych Sztuk Walk - dokładnie taką samą jaką sami na co dzień nosimy. Oczywiście smycz będzie dodatkiem do pozostałych wcześniejszych nagród.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Niezmiernie wdzięczni jesteśmy za Twoje wsparcie. Do wszystkich wcześniejszych upominków dołączymy dyplom dziękujący za wsparcie podpisany przez cała trójkę organizacyjną - może on zawisnąć w Twojej firmie lub w domu:)
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Oczywiście poza naszym podziękowaniem i wcześniejszymi upominkami zapraszamy na specjalny indywidualny trening w szkole. W ciągu tych 1,5 godziny poczujesz jak to być wojownikiem szkolącym się w CDSW w grupie miecza sportowego - udostępnimy Tobie oczywiście cały sprzęt i dostosujemy się w miarę harmonogramu zajęć zorganizowanych do Twojego wolnego czasu.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Wraz z tą wpłatą stajesz się oficjalnym patronem Centrum Danych Sztuk Walk dodajemy Twoje logo na stronie CDSW a bezpośredni link będzie prowadził do twojej witryny internetowe j(kolejność umieszczania partnerów zależna będzie od wysokości i długości trwania współpracy. Otrzymujesz także wszystkie wcześniejsze upominki oraz indywidualny trening w zapewnionej przez nas zbroi i dodatkowo limitowaną koszulkę Partnera CDSW w wybranym rozmiarze.
Zostań patronem
1500 zł / miesiąc
patroni: 0
Poza nasza wdzięcznością i wszystkimi wcześniejszymi upominkami Twoje logo dodatkowo zawiśnie na tablicy partnerskiej w siedzibie CDSW i do tego w formie upominku otrzymasz miecz na drewnianym wieszaku i tabliczką dziękującą za wsparcie. A chcielibyśmy zauważyć, że miecz to nie będzie byle jaki gdyż od tego samego producenta co sami używamy w trakcie turniejów rycerskich. Poza tym oczywiście jesteśmy w pełni otwarci na jakieś większe wspólne działania marketingowe:)
Zostań patronem

Polecani Autorzy