Ciekawe Historie

W Patronite od 12.03.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 58

liczba Patronów: 38

221 patronów
3 557 zł miesięcznie
49 609 zł łącznie
Vlog o tematyce historycznej. Przedstawiamy na nim zarówno odcinki dot historycznych wydarzeń jak i nieznane w polskim YouTube tłumaczenia materiałów źródłowych .

O Autorze

Na moim kanale YouTube reklamy są wyłączone ponieważ jest to kanał edukacyjny. Jeśli postanowisz wesprzeć moją pracę będzie mi bardzo miło a zarazem będę mógł zrobić więcej i lepiej.

Zajmuję  się prowadzeniem YouTube'owego  kanału „Ciekawe Historie”.  Research, montaż, nagranie głosu - wszystko robię jako jednoosobowy zespół.

Praca nad jednym kilkuminutowym materiałem to najpierw godziny researchu - sprawdzanie czy każda informacja posiada wiarygodne źródło. Sprawdzam materiały w czterech językach - angielskim, rosyjskim, niemieckim i polskim. Wiele rzeczy jest  ukrytych na dnie internetu a rosyjskie, niemieckie czy anglojęzyczne archiwa są przebogate. Następnie zdobyte treści należy przetłumaczyć - w taki sposób by nie przekłamać. Potem naczytanie mojego głosu montaż a podczas niego kolejna weryfikacja podawanych informacji. 

To wszystko sprawia, że co tydzień mogą powstać materiały takie jak ten poniżej (o Stalingradzie) , które zawierają wiele faktów nieznanych polskiemu widzowi

Na portalu YouTube postanowiłem wyłączyć reklamy ponieważ nie czuję się komfortowo nie wiedząc kto i jakie treści reklamuje w powiązaniu z moja twórczością.

EDIT:  Dla wyjaśnienia. Przed niektórymi z moich materiałów pojawiają się reklamy. Wynika to z faktu, że YouTube włącza je sam by dać zarobić twórcom materiałów, które wykorzystuję w swoich odcinkach. Nie mam na to wpływu. 

Założyłem Patronite głównie po to by pokryć koszty zakupu praw autorskich do materiałów filmowych. Dzięki  temu chciałbym móc zrobić więcej lepszych odcinków. Przybliżyć więcej ciekawych historii

 

 

Jednocześnie chciałbym zacząć produkować własne filmy dokumentalne i reportaże. Wymaga to odpowiedniej jakości sprzętu.

Mam tu na myśli materiały takie jak np. ten o Wenezueli, który zrobił razem z moim bratem na jego vlogu "Bez Planu":

 

 

Dziękuję Ci za Twoje wsparcie. Jeśli nie znasz mojego kanału zachęcam bardzo serdecznie do odwiedzenia. Jest to kanał historyczny ale staram się nie przynudzać ;)

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem