Ciekawi Krakowa

W Patronite od 04.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1592

liczba Patronów: 1379

2 patronów
24 zł miesięcznie
307 zł łącznie
Dzielimy się wiedzą o Krakowie. Piszemy o historii, skarbach i ciekawostkach tego najpiękniejszego polskiego miasta. Pomagamy odkrywać jego piękno.

O Autorze

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników Krakowa, młodych przewodników po królewskim grodzie. Miasto, w którym żyjemy jest naszą pasją i dlatego postanowiliśmy zarażać nią innych!

Jesteśmy CIEKAWI KRAKOWA – to nasze motto. Pragniemy cały czas odkrywać piękno i tajemnice tego najpiękniejszego miasta w Polsce.

Na blogu i w social mediach dzielimy się wiedzą na temat Krakowa. Dajemy również praktyczne wskazówki innym ciekawym Krakowa.

Wspierając nas otrzymasz dostęp do dodatkowych materiałów.

A oto nasz skład:

Klaudia Ziobro

Licencjonowany przewodnik po Krakowie i mieszkanka tego miasta od pokoleń.
Historia Krakowa jest historią jej rodziny.
Pradziadek miał zakład jubilerski w ścisłym centrum miasta.
Dziadek w czasie II wojny światowej był oficerem i prawie całą wojnę spędził w obozie dla oficerów.
Babcia w latach 60. XX wieku pracowała w fabryce odbiorników radiowych Unitra Telpod, która znajduje się 200 metrów od fabryki Schindlera.
Tata prowadził firmę w komunie, gdy nic nie dało się kupić, ale wszystko dało się “załatwić”.

Ja żyję tu od 30 lat, wśród starych murów, nowych biurowców, knajpek, barów i kościołów.

Maciej Poradziński

Licencjonowany przewodnik po Krakowie.   
Historyk z wykształcenia i zamiłowania. Miłośnik zabytków (nie tylko krakowskich), pasjonat podróży i szeroko rozumianej turystyki. W wolnych chwilach zajmuje się gromadzeniem książek, których i tak nie ma czasu czytać. Interesuje się również motoryzacją i fotografią. 

Paulina Kaczmarczyk

Przewodnik po Krakowie, licencjonowany przewodnik po Podziemiach Rynku Głównego, pilot oraz rezydent. Przyjechała do Krakowa jesienią 2013 r. aby zacząć tu studia i… przepadła! Zakochała się w tym mieście pełnym magicznych miejsc, burzliwej historii i kilkusetletniej tradycji. Postanowiła rozwijać się w branży turystycznej, aby pokazywać wszystkim piękno dawnej stolicy Polski. Miłośniczka kryminałów, psychologii, podróży oraz dobrego jedzenia.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni