Avatar użytkownika

Łukasz Kielban

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Walczę z bylejakością.

Twoje wsparcie ma znaczenie!

Nazywam się Łukasz Kielban. Od ponad 11 lat walczę z bylejakością tworząc edukacyjne i inspiracyjne filmy oraz artykuły w moich miejscach w sieci.

Moją misją jest zmienianie świata na lepsze. Staram się promować nieco już zapomniane wartości, tradycje i praktyki, które uważam za cenne. Wierzę, że powinniśmy budować pozytywne relacje międzyludzkie oparte o wzajemny szacunek, uwagę i empatię. Sam mocno pracuję nad sobą, świadomie kształtując swój charakter i zachęcam do tego moich odbiorców.

Wypełnianie tej misji to sporo pracy. Przygotowanie jednego filmu trwa często kilka dni, nie wspominając o czasie potrzebnym na zbieranie odpowiedniej wiedzy. Łączą się z tym też niemałe koszty. Sprzęt do nagrań i montażu, oprogramowanie i muzyka nie są tanie. Niekiedy sporym wydatkiem są wynagrodzenia dla operatora/fotografa, bez którego nie zdołałbym zrealizować bardziej ambitnych projektów.

Możesz mi pomóc wspierając moją pracę i tym samym przyczynić się do powstawania coraz lepszych materiałów. Pozwalasz w ten sposób by idee dobrego stylu, klasycznych manier i kultury osobistej nie zaginęły w morzu niedbalstwa i obojętności. Dzięki Tobie te wartości mogą wrócić na należne im miejsce.

Pomóż mi choć odrobinę zmienić świat na lepsze na przekór trendom bylejakości w zachowaniu i wyglądzie.


Co już osiągnęliśmy

W ramach budżetu powstało już wiele produkcji popularyzujących dobre idee.

Stworzyliśmy razem między innymi:

Niestety nie są to proste, ani tanie produkcje. Twoje wsparcie pomoże mi pokryć ich koszty oraz przygotowywać je regularnie i na najwyższym poziomie.

Dla Patronów

Dla samych Patronów natomiast tworzę serię pogłębionego czytania i analizy ważnych książek. Aktualnie są to "Rozmyślania" Marka Aureliusza, czyli jednej z najważniejszych książek w historii. Pomaga ona ustalać swoje wartości i pracować nad sobą. Patroni mają dostęp do kolejnych docinków w formie video i podcastu po zalogowaniu się na Patronite.

Patroni są zaproszeni do dyskusji i mają wpływ na wybór kolejnych tytułów.


Plan

Z uwagi na niedawną zmianę z Czasu Gentlemanów na tworzenie pod własnym imieniem i nazwiskiem muszę jeszcze przemyśleć jak dokładnie będą wyglądały plany na przyszłość. Niemniej ostatnie materiały wyznaczają już kierunek, w którym podążę dalej.

 

Progi i nagrody

Bardzo doceniam wsparcie Patronów i staram się jak najlepiej za nie odwdzięczać. Głównym sposobem jest tworzenie lepszych materiałów i promowanie dobrych praktyk i wartości

Oferuję jednak wiele więcej. Staram się przygotowywać też materiały specjalnie przeznaczone dla Patronów. Obecnie jest to seria, w której czytamy i analizujemy ważne książki.

Ponadto ułatwiony kontakt mailowy i dyskusje na grupie na Facebooku pozwalają w szybszy sposób uzyskać ode mnie opinie i rady na różne tematy. Każdego dnia otrzymuję sporo pytań i niekiedy nie znajduję czasu by na wszystkie odpowiedzieć, ale sprawy Patronów traktuję priorytetowo.

Nie waham się też pytać Patronów o zdanie. Zwłaszcza przy ważnych zmianach liczę się z ich opiniami.

W końcu wpis na liście Patronów (pozostaje tam nawet po wygaśnięciu subskrypcji) to coś w rodzaju świadectwa zostania mecenasem inicjatywy mającej zmienić świat na lepsze.

Niezależnie od progu, który wybierzesz pamiętaj, że jesteś takim Mecenasem!

Jak więc widzisz nie oferuję kubeczków, czapeczek i koszulek, bo ten profil w istocie nie jest sklepem z gadżetami. Dlatego też pozwoliłem sobie stworzyć trzy progi z identycznymi formami podziękowań: Czas Przygotowań, Czas Wyruszenia i Czas Drogi. Różnorodność kwot jest odpowiedzią na prośby Patronów, a "nagrody" są identyczne, bo wiem, że nie dla nich wspieracie Czas Gentlemanów. Wprowadzanie wymyślnych "nagród" byłoby sztuką dla sztuki. Sam zatem oceń jakie środki możesz i chcesz przeznaczyć na wsparcie naszej misji.