Czas Gentlemanów

W Patronite od 28.04.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 439

Liczba Patronów: 324

Zostań Patronem
51 patronów
938 miesięcznie
Walczę z bylejakością. Staram się stworzyć nowoczesny model gentlemana - bez zadęcia, ale z klasą.

O Autorze

Twoje wsparcie ma znaczenie!

Nazywam się Łukasz Kielban. Od niemal 9 lat walczę z bylejakością tworząc edukacyjne i inspiracyjne filmy oraz artykuły na Czasie Gentlemanów.

Moją misją jest zmienianie świata na lepsze. Staram się promować nieco już zapomniane wartości, tradycje i praktyki, które uważam za cenne. Wierzę, że powinniśmy budować pozytywne relacje międzyludzkie oparte o wzajemny szacunek, uwagę i empatię. Sam mocno pracuję nad sobą, świadomie kształtując swój charakter i zachęcam do tego moich odbiorców.

Wypełnianie tej misji to sporo pracy. Przygotowanie jednego filmu trwa często kilka dni, nie wspominając o czasie potrzebnym na zbieranie odpowiedniej wiedzy. Łączą się z tym też niemałe koszty. Sprzęt do nagrań i montażu, oprogramowanie i muzyka nie są tanie. Jednak największym stałym wydatkiem są wynagrodzenia dla operatora/fotografa, bez którego nie zdołałbym zrealizować większości projektów.

Możesz mi pomóc wspierając moją pracę i tym samym przyczynić się do powstawania coraz lepszych materiałów, które dotrą do szerokiego grona odbiorców. Pozwalasz w ten sposób by idee dobrego stylu, klasycznych manier i kultury osobistej nie zaginęły w morzu niedbalstwa i obojętności. Dzięki Tobie te wartości mogą wrócić na należne im miejsce.

Pomóż mi choć odrobinę zmienić świat na lepsze na przekór trendom bylejakości w zachowaniu i wyglądzie.


Co już osiągnęliśmy

Dzięki dotychczasowemu wsparciu Patronów mogliśmy zobaczyć jak wielki potencjał drzemie w Czasie Gentlemanów. W ramach budżetu powstało już wiele produkcji, które zyskały ogromne zasięgi, popularyzując dobre idee.

Stworzyliśmy razem kilka poradników dobrych manier. Między innymi:

A także o męskiej elegancji:

Okazuje się, że sposób prezentacji ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy, by ta wiedza trafiła do szerszego grona. Niestety nie są to proste, ani tanie produkcje. Twoje wsparcie pomoże mi pokryć ich koszty oraz przygotowywać je regularnie i na najwyższym poziomie.


Plan

Bez względu na powodzenie mojego projektu, Czas Gentlemanów będzie dalej tworzony, choćby jednoosobowo w domowych warunkach.

Jednak najważniejszym celem jest regularne przygotowywanie kolejnych, wysokiej jakości materiałów promujących dobre zachowania w różnych sytuacjach, miejscach i krajach.

Tematykę przygotowywanych publikacji ustalam wspólnie z Patronami za pomocą ankiet i w dyskusjach.

Męska elegancja

Mogą to być filmy z zakresu męskiej elegancji: poradniki noszenia i wyboru kamizelek, kapeluszy czy marynarek dwurzędowych.

Dobre maniery

Zapewne częściej będą to treści związane z dobrymi manierami oraz zwyczajami panującymi w różnych środowiskach. Może to być temat płacenia napiwków, zachowania w teatrze czy operze, czy też etykieta na basenie (a przydałoby się!).

Gentleman w świątyni

Jednym z większych projektów jest plan przygotowania serii Gentleman w Świątyni, opowiadający o zachowaniu różnych rodzajach świątyń: kościele, cerkwi, meczecie itp. Można to rozszerzyć o pozaświątynne zwyczaje panujące wśród wyznawców znanych religii. Temat ten wiąże się mocno z naszymi turystycznymi wyprawami, a stąd już krok do kolejnego projektu.

Gentleman w podróży

Jest nim przygotowanie materiałów pokazujących jak podróżować z klasą i nie popełnić niepotrzebnej gafy za granicą. Chciałbym dzięki niemu zadbać o wizerunek podróżujących Polaków!

W tym wypadku zgromadzone środki będę przeznaczał na koszty podróży i noclegów w krajach, o których chciałbym Wam opowiedzieć. W planach mam przygotowywanie materiałów mających ułatwić życie turystom, ale też biznesmenom. Chciałbym także sprawdzić czy wszędzie można odnaleźć analogię do europejskiego ideału gentlemana.

Historia

Jako historyk od dawna marzę też o przygotowaniu serii filmów o dawnych gentlemanach i ich zwyczajach. Na przykład o pojedynkach. 

 

Im bardziej skomplikowana produkcja, tym większa jest szansa, że będę mógł przy okazji przygotować liczne materiały wyłącznie dla Patronów. W zależności od możliwości będą to vlogi, podcasty, zdjęcia, a może też live'y czy making off'y. Tworzone filmy i artykuły będą udostępniane Patronom w pierwszej kolejności na jakiś czas przed właściwą premierą.

 

W każdym wypadku najpierw Patroni zostaną zapytani o to jaki temat realizujemy.

Progi i nagrody

Bardzo doceniam wsparcie Patronów i staram się jak najlepiej za nie odwdzięczać. Głównym sposobem jest tworzenie lepszych materiałów i docieranie do nich do szerszego grona odbiorców by promować dobre praktyki i wartości

Oferuję jednak wiele więcej. Staram się co miesiąc przygotować coś wyjątkowego dla Patronów. Czasem jest to podcast, czasem specjalny odcinek Pytań do Kielban. Również staram się udostępniać Patronom przedpremierowo filmy powstające z tego budżetu. 

Ponadto ułatwiony kontakt mailowy i dyskusje na grupie na Facebooku pozwalają w szybszy sposób uzyskać ode mnie opinie i rady na różne tematy. Każdego dnia otrzymuję sporo pytań i niekiedy nie znajduję czasu by na wszystkie odpowiedzieć, ale sprawy Patronów traktuję priorytetowo.

Ponadto, jeśli uda mi się zrealizować odcinek serii Gentleman w Podróży, chciałbym odwdzięczyć się czymś tak symbolicznym jak kartka z podróży i listowne podziękowanie. Może nie mają wielkiej wartości, ale będą fizyczną pamiątką udziału w naszej misji, a to już ma znaczenie.

W końcu wpis na liście Patronów (pozostaje tam nawet po wygaśnięciu subskrypcji) to coś w rodzaju świadectwa zostania mecenasem inicjatywy mającej zmienić świat na lepsze.

Niezależnie od progu, który wybierzesz pamiętaj, że jesteś takim Mecenasem!

Jak więc widzisz nie oferuję kubeczków, czapeczek i koszulek, bo ten profil w istocie nie jest sklepem z gadżetami. Dlatego też pozwoliłem sobie stworzyć trzy progi z identycznymi formami podziękowań: Czas Przygotowań, Czas Wyruszenia i Czas Drogi. Różnorodność kwot jest odpowiedzią na prośby Patronów, a "nagrody" są identyczne, bo wiem, że nie dla nich wspieracie Czas Gentlemanów. Wprowadzanie wymyślnych "nagród" byłoby sztuką dla sztuki. Sam zatem oceń jakie środki możesz i chcesz przeznaczyć na wsparcie naszej misji.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mateusz S
Mateusz S
Próg: 20 zł
Daniel Kożuszek
Daniel Kożuszek
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł
Ireneusz Ziobro
Ireneusz Ziobro
Próg: 12 zł
Miłosz Jończy
Miłosz Jończy
Próg: 12 zł
Rafał Jóźwik
Rafał Jóźwik
Próg: 6 zł