Dalekowschodnie Refleksje

W Patronite od 06.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 944

Liczba Patronów: 832

Zostań Patronem
Kup na prezent
20 patronów
490 miesięcznie
1 530 łącznie
Nazywam się Jacek Wachowiak. Od 2002 roku mieszkam w Seulu. Jestem psychologiem społecznym z wykształcenia, kulturowym z zamiłowania. Przyglądam się zachowaniom i zwyczajom Japończyków i Koreańczyków z perspektywy psychologii, a z moimi obserwacjami dzielę się z polskimi czytelnikami i słuchaczami.

O Autorze

Na co dzień zajmuję się głównie komunikacją międzykulturową i niewerbalną, zachowaniami ludzi, psychologią negocjacji i perswazji, historią kulturową Japonii, Korei i Singapuru. Interesuję się również wojną na Pacyfiku, zwłaszcza od strony społecznej i psychologicznej oraz fotografią uliczną.


Od 13 roku życia uprawiam wschodnie sztuki walki i to od nich właśnie rozpoczęła się moja przygoda z Azją Wschodnią. Na poświęconym kulturze, społeczeństwu, historii i tradycji Korei Południowej i Japonii kanale YouTube oraz na Twitterze przyglądam się zachowaniom i zwyczajom Koreańczyków i Japończyków.

Omawiam często tematy i sprawy dotychczas nie poruszane, a także rozprawiam się z licznymi i popularnymi mitami i stereotypami na temat obu nacji. Wiele z nich od dziesięcioleci krąży w przestrzeni publicznej i medialnej.
Pragnę przybliżyć polskim czytelnikom i słuchaczom różnorodność zjawisk kulturowych i społecznych Japonii i Korei wraz z ich interpretacją i z wykorzystaniem własnego, niemałego doświadczenia w kontaktach z Azjatami oraz narzędzi naukowych. 

Dlaczego jestem na Patronite?

Popularność mojego profilu Dalekowschodnie Refleksje na Twitterze przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów i tysiące komentarzy w zaledwie 2 i pół roku.
Kilka miesięcy temu otworzyłem kanał na YouTube, aby tematy powierzchownie poruszane na Twitterze poddać bardziej gruntownej analizie w dłuższych materiałach filmowych. Praca ta wymaga jednak sporego nakładu czasu, filmy więc nie pojawiają się jeszcze z regularną częstotliwością.
Moim pragnieniem jest publikować je każdego tygodnia, szerzyć wiedzę o Korei i Japonii, a także stworzyć kanał, który stałby się dla polskich odbiorców wyjątkowym źródłem informacji o obu krajach, a zwłaszcza jego mieszkańcach.
Moje materiały i tematy w nich poruszane są odważne, bezstronne, nieszablonowe, często nowatorskie, a to wymaga ode mnie pewnej niezależności twórczej i finansowej, do której mogę dojść wyłącznie z pomocą ludzi dobrej woli chętnych wspierać działanie i rozwój tego projektu.


Od czasu do czasu pojawiały się również na moim profilu na Twitterze analizy sygnałów niewerbalnych Azjatów, a ponieważ zacząłem otrzymywać prośby o analizę mowy ciała osób pojawiających się w polskich mediach, powstał na Twitterze kolejny projekt, zwany Niewerbalne Refleksje, na którym przyglądam się zachowaniom pozawerbalnym znanych nam ludzi. 
https://twitter.com/niewref/status/1605528026938150912?s=61&t=n8V20H-vhOIh8PxIsF-v9w 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Seweryn Masalski
Seweryn Masalski
Próg: 10 zł
Maciej Cieślak
Maciej Cieślak
Próg: 50 zł
katarzyna bujno
katarzyna bujno
Próg: 10 zł
Jacob
Jacob
Próg: 10 zł
Łukasz Biegański
Łukasz Biegański
Próg: 20 zł