Avatar użytkownika

DomNadziei

1
patron
20 
miesięcznie
520 
łącznie
1
patron
20 zł 520 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
I od razu strzał w dziesiątkę! Super, że wspierasz naszą Fundację za dwa hot dogi z colą. Twoja pomoc pozwoli nam sfinansować dwa śniadania dla naszych podopiecznych w ośrodku, aby mieli siłę do zmiany siebie. Za okazane wsparcie wyślemy Ci podziękowanie na maila.
20 zł miesięcznie
O, jest coraz lepiej. To już dwie dychy. Prawdziwa radość z dzielenia! Cieszymy się, że nam pomagasz tak bardzo konkretnie. Bo Twoja pomoc dla nas jest również bardzo wymierna i pozwoli nam kupić paczkę proszku do prania, którego nasza młodzież używa w dużych ilościach. Raz w oku wyślemy Ci 25 szt. naszych niesamowitych wlepek: Mam siłę zmieniać świat! Otrzymasz również podziękowanie z poprzedniego progu.
50 zł miesięcznie
Zaczyna robić się ciekawie. Bo to już całkiem spora kwota na rzecz naszej Fundacji. Mogłeś pójść na dobry film do kina, i to aż dwa razy. Dziękujemy Ci! Kiedy ma się świadomość, że obok są ludzie, tacy jak Ty, to wtedy z każdym małym lub większym kłopotem łatwiej sobie można poradzić. Po prostu nie jesteśmy sami! Chcemy, żebyś wiedział, że Twoja pomoc pozwoli nam sfinansować godzinną terapię grupową. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny certyfikat honorowego patrona naszej Fundacji, który otrzymasz mailem. Otrzymasz również dostęp do bonusów z poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
To już bardzo konkretna pomoc. Trudno jest nawet pomyśleć, ile rzeczy mógłbyś kupić za taką kasę. Sam to najlepiej wiesz. I dlatego nasza wdzięczność dla Ciebie jest bezgraniczna. Trudno ją nawet opisać słowami. I jak tutaj nie być człowiekiem nadziei skoro wokół tylu dobrych i pomocnych ludzi, takich jak Ty! I może niech to 100 zł, które pozwoli nam sfinansować jedną sesję terapii indywidualnej pomoże naszym młodym wychowankom odnaleźć sens i cel swojego trzeźwego życia. Raz w miesiącu opublikujemy post na naszych mediach społecznościowych ze specjalnym podziękowaniem dla Ciebie. Oczywiście, jeśli wyrazisz na to zgodę. Otrzymasz również dostęp do bonusów z poprzednich progów.
200 zł miesięcznie
Po raz kolejny zaskoczyłeś nas! To już ogromne wsparcie dla naszej Fundacji. Bardzo dziękujemy! Podjąłeś poważną decyzję, aby zainwestować w naszą młodzież. Twoje obecność dla nich jest bardzo ważna. Pamiętam, kiedy kilka lat temu przyjechali do naszej Fundacji wolontariusze z USA, aby pomóc nam przy remoncie naszej nowej placówki, nasza młodzież nie mogła uwierzyć, że ktoś dla nich przyjeżdża taki szmat drogi, w ramach swojego urlopu i całkiem za darmo remontuje jakiś ośrodek! Chcemy, abyś dołączył do grona naszych darczyńców, na naszej stronie internetowej. Oczywiście, pod jednym warunkiem, że wyrazisz na to zgodę. Otrzymasz również dostęp do bonusów z poprzednich progów.
500 zł miesięcznie
Chcemy w sposób szczególny okazać Ci naszą wdzięczność i zaprosić Ciebie do naszej Fundacji, aby wspólnie dzielić radość ze spotkania. Zapraszamy więc we wrześniu na kolejną rocznicę naszego ośrodka. Jest to szczególny dzień, w którym spotykamy się ze wszystkimi, którym udało nam się pomóc oraz ze wszystkimi Przyjaciółmi Fundacji. I jeszcze jedno zaproszenie pod koniec roku na Galę Honorowych Dawców Nadziei, w czasie której dziękujemy za wiele dobra, którym zostaliśmy obdarowani. Zaproszenie prześlemy drogą mailową. Oczywiście otrzymasz dostęp do bonusów z poprzednich progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora DomNadziei w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pomagamy dzieciom i młodzieży zażywającej substancje psychoaktywne w wychodzeniu z uzależnienia. Prowadzimy terapię młodzieży borykającej się z problemem zaburzeń psychicznych (depresje, nerwice, uzależnienia od telefonu itp. ). Rozwijamy w nich pasje, zaangażowanie oraz wiarę we własne możliwości.

FUNDACJA „DOM NADZIEI” DZIAŁA OD 27 LAT

Fundacja "Dom Nadziei" od 27 lat pomaga dzieciom i młodzieży przeżywających różnego rodzaju problemy: od uzależnień od alkoholu i narkotyków, poprzez problemy zaburzeń psychicznych takich jak depresje, nerwice, zaburzenia odżywiania, a po obecna uzależnienia od nowych technologii - gry komputerowe, telefon i inne. Przez 26 lat siedziba Dom Nadziei znajdowała się w Bytomiu. Natomiast od września 2021 przeprowadziliśmy się od Gliwic.

Siedziba Fundacji "Dom Nadziei" w Gliwicach

Obecnie w Gliwicach prowadzimy:

1. Katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży "Dom Nadziei" - stacjonarny i całodobowy ośrodek terapeutyczne 

2. Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień

3. Poradnie Zdrowia Psychicznego 

https://youtu.be/NMFwpKEgesw

 

KATOLICKI OŚRODEK „DOM NADZIEI” 

jest stacjonarnym i całodobowym oddziałem terapii i rehabilitacji dla młodzieży (14 - 21 lat) uzależnionej od substancji psychoaktywnych, w tym z podwójną diagnozą (zaburzenia typu schizofrenii, zaburzenia afektywne, zaburzenia nerwicowe oraz inne). Pomagamy młodzieży uzależnionej zerwać z nałogiem, odnaleźć pasję, poczucie własnej wartości i uwierzyć w siebie.

Tutaj odkrywają swój potencjał i talenty, które pozwolą rozwinąć im skrzydła w nowym trzeźwym życiu. Jak piękny motyl uwalnia się z mrocznego kokonu, tak nasi wychowankowie ulatują ku wolności.

Rocznie z naszej pomocy korzysta około 100 osób. W ciągu 27 lat działalności z pomocy ośrodka skorzystało około 3000 młodych osób. Obecnie może przebywać w ośrodku jednocześnie 30 pacjentów. Placówka jest koedukacyjna.

https://youtu.be/s17M1lHrcns

 

PORADNIA PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ

to miejsce, które również prowadzimy i oferujemy pomoc psychoterapeutyczną dla osób:

  • z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych,
  • z uzależnieniem od alkoholu,
  • z uzależnieniami behawioralnymi
  • dla osób eksperymentujących ze środkami psychoaktywnymi
  • innego typu trudnościami natury emocjonalnej

W ramach poradni można również skorzystać  z terapii małżeńskiej oraz terapii rodziny.

Rocznie z poradni korzysta około 600 osób łącznie z konsultacjami telefonicznymi około 1000 osób. Ogólnie można zauważyć tendencję wzrostową, gdyż ilość osób korzystających z pomocy poradni wzrosła o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W 2022 roku w naszej poradni realizujemy program "Zielony Parasol", który jest programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz ich rodzin.

Więcej o projekcie na naszej stronie: https://www.domnadziei.pl/program-zielony-parasol/

https://youtu.be/KlDZpHek3RU

Dla niektórych naszych wychowanków  to jedyny ciepły rodzinny dom jaki mieli w życiu.

Czujemy się tutaj jak w prawdziwej rodzinie i jak prawdziwi rodzice chcemy dla naszej młodzieży najlepszych warunków. Wiemy, że naprawdę warto dać im drugą szansę. Dzięki nadziei jaką w sobie mamy i Fundacji, która tak prężnie działa wiele osób, które do nas trafiają, na nowo układa swoje życie.

Jedną z taki osób jest Rafał Franz. Reprezentant i mistrz Polski w futsalu, który w wieku 14 lat trafił  na ulicę a jego szansą na zmianę okazał się dom nadziei. Rafał dzisiaj o swoim pobycie w domu mówi tak:

„Czułem się w tym miejscu jak w prawdziwym domu. Widziałem nadzieję, że to moje życie może wyglądać zupełnie inaczej. Ktoś mi pokazał, że można żyć inaczej. " Widziałem światełko, że to co jest przede mną może być zupełnie nowe i inne. Myślę, że nazwa “Dom Nadziei” to nie jest przypadek.”

https://www.domnadziei.pl/rafal-franz-repezentant-i-mistrz-polski-w-futsalu/

Misją Fundacji "Dom Nadziei" jest dbać o rozwój i wzrost człowieka:

Wiemy, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niezwykły, należy więc dbać o jego wzrost i rozwój. Chcemy rozwijać w tych młodych ludziach pasję, zaangażowanie i potencjał oraz wiarę we własne możliwości. Dlatego w naszym ośrodku pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów i instruktorów terapii uzależnień, psychologów, psychoterapeutów i terapeutów zajęciowych. 

Sami posłuchajcie co myślą o Domu Nadziei nasi podopieczni:

https://youtu.be/LC8LOwQbotE

 

Cele Autora

Spokojna głowa
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 24 980 zł brakuje
0%
Dzięki tej kwocie będziemy mogli utrzymać nasz ośrodek bez lęku, że zabraknie nam na zapłacenia rachunków na media, zakup wyżywienia dla naszych podopiecznych, czy też wynagrodzenia dla pracowników Fundacji. A wtedy nasza głowa będzie spokojna i w pełni skupiona na pomocy naszym wychowankom.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora DomNadziei już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Zuzanna Gluch
Zuzanna Gluch
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.