Dziedzictwo Torunia i regionu TorunTour.pl

W Patronite od 20.04.2020

TorunTour.pl - portal o dziedzictwie, kulturze, atrakcjach, architekturze, historii i ciekawostkach Torunia i regionu

O Autorze

TorunTour.pl to Toruński Portal Turystyczny, tworzony przez ludzi pełnych pasji i zaangażowania, a przede wszystkim - miłości do dziedzictwa, historii, architektury Torunia i regionu, czyli Ziemi Chełmińskiej. Osoba prowadzącą i inicjatorem jest Arkadiusz Skonieczny.

Jesteśmy grupą licencjonowanych i zawodowych przewodników, a ponadto każdy ma jakże niezbędne do tego wykształcenie w zakresie: historii, historii sztuki, geografii, turyzmu.

Od 2003 r. pokazujemy i opowiadamy turystom oraz internautom - czytelnikom naszych stron internetowych (turystyka.torun.pl, toruntour.pl)  - o toruńskości, znaczeniu, wyjątkowości, unikatowości dziedzictwa, ciekawostkach i tajemnicach Torunia i Ziemi Chełmińskiej w kontekście szerszym, jak powszechna historia, sztuka, architektura czy urbanistyka.

 

Nasze plany i cele:

Specjalnie dla naszych Odbiorców staramy się tworzyć jak najlepsze artykuły, opisy, zdjęcia, mapy, plany, grafiki, filmy, z jak największą dawką naszej wiedzy, pasji i zaangażowania.
W tej chwili obie nasze strony: TorunTour.pl (Toruński Portal Turystyczny) oraz turystyka.torun.pl (Toruński Serwis Turystyczny) stanowią najbogatszy, fachowy i profesjonalny zasób wiedzy nt. dziedzictwa Torunia i regionu, zawierający ponad 3000 podstron.
Jeżeli Ty też uważasz, że ta nasza działalność powinna trwać i rozwijać się dalej i że jest sens inwestować w to czas, energię i pieniądze to wystarczy, że zostaniesz naszym Partonem.

Z powodów oczywistych skupiamy się na Toruniu i jego historycznym regionie - Ziemi Chełmińskiej. Ma ona ogromne znaczenie dla historii i dziedzictwa kulturowego Polski i Europy Środkowej. 
Jest rdzennym terytorium początków państwa krzyżackiego, a jego stosunki z Polską przez trzy stulecia kształtowały historię naszej części Europy. Zachowane do dziś podstawowe elementy dziedzictwa kulturowego tego regionu powstały głównie właśnie w okresie krzyżackim.
Jednocześnie Ziemia Chełmińska jest najbogatszym w zabytki regionem województwa kujawsko-pomorskiego.

Właśnie obszar województwa kujawsko-pomorskiego jest naszym celem. To znaczy w pełni chcemy pokazać jego bardzo różnorodne i odmienne dziedzictwo, uwzględniając różne tematy i konteksty.

Dzięki Waszemu patronatowi nasze projekty będą mogły być szybciej rozwijane, rozbudowywane, aktualizowane, dostarczając Odbiorcom nowych treści i dobrych emocji. 
Poza sferą merytoryczną Twój patronat dotyczy także tak trywialnych kwestii jak koszty związane z hostingiem www, abonamentem domen, obsługą techniczną stron www, oprogramowaniem, sprzętem fotograficznym, wyjazdami i innymi kosztami bieżącej działalności, jak choćby energia elektryczna :-)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)