Everyday Hero

W Patronite od 07.09.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 92

Liczba Patronów: 109

Zostań Patronem
160 patronów
Cześć, mam na imię Orestes i prowadzę kanał na YouTube Everyday Hero. Mówię o prawach zwierząt, diecie roślinnej, efektywnym altruizmie, dobroczynności i wielu innych pokrewnych tematach. Wszystko okraszone dużą dawka humoru i dystansu do własnej osoby :)

O AutorzeCześć!


Mam na imię Orestes i od wielu lat aktywnie działam na rzecz praw zwierząt. Dwa lata temu założyłem kanał na YouTube: Everyday Hero, którego celem jest promocja diety roślinnej i edukacja z zakresu sytuacji zwierząt hodowlanych. Od niedawna zacząłem poszerzać tematykę kanału o kwestię efektywnego altruizmuekologię i ogólnie pojęte działania charytatywne, gdyż uważam, że są to rzeczy, których brakuje na YouTube. 

Na wegetarianizm przeszedłem w wieku 15 lat, a mając 23 lata przeszedłem na weganizm i zacząłem działać w organizacjach prozwierzęcych, najpierw w: Ekostraży, a potem w Otwartych Klatkach (w których działam do dzisiaj). Od wielu lat zajmuję się amatorsko kręceniem i montowaniem prostych, krótkich filmów, co sprawiło, że zdecydowałem się na powstanie projektu Everyday Hero. 

Stworzyłem projekt #DobryNawyk, którego celem jest praca nad nawykami, których efekty powinny okazać się wartościowe nie tylko dla nas, ale także - a może przede wszystkim - dla innych. Projekt obejmuje 12 tematów (na 12 miesięcy) i skupia się w okół uważności, higieny psychicznej, efektywnego altruizmu i wdzięczności. 

Prowadzę podcast: Dobry Podcast, w którym rozmawiam z osobami, których doświadczenia i wiedza mogą okazać się przydatne w zrozumieniu potrzeby pomagania innym.

Co chciałbym osiągnąć?
YouTube jest idealnym miejscem do przekazywania wielu różnych informacji i wartości, ale nadal wiele z nich nie ma swojej reprezentacji i ginie w natłoku niezbyt wartościowych materiałów. Zależy mi, żeby tematyka praw zwierząt, diety roślinnej, efektywnego altruizmu, charytatywności i ekologii była przedstawiana w sposób racjonalny, z humorem, ale przede wszystkim - na dużą skalę.

Jak chciałbym to osiągnąć?

 • Poszerzyć liczbę tematów, o których będę mówił .
 • Zwiększyć liczbę i regularność ukazywania się odcinków.
 • Podnieść umiejętności techniczne i autoprezentacji .
 • Tworzyć wartościowe projekty z zakresu praw zwierząt, efektywnego altruizmu i nawyków.
 • Zwiększyć liczbę wykładów i wystąpień na przestrzeni jednego roku.
 • Współpracować z innymi YouTuberami w celach charytatywnych.
 • Opowiadać żarty.


Wszystkie tematy staram się przedstawiać w sposób jak najbardziej racjonalny, a dodatkowo zależy mi, by wszystkie materiały przepełnione były specyficznym poczuciem humoru i oryginalnym montażem :). 

 


 

Jeśli popierasz to, co robię, to zostać moim Patronem i pomóż mi być  bohaterem na co dzień :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ewa Jentys
Ewa Jentys
60 zł jednorazowo
Marek Elis
Marek Elis
25 zł miesięcznie
Andrzej Chwierot
Andrzej Chwierot
25 zł miesięcznie
Chris Trześniewski
Chris Trześniewski
50 zł miesięcznie
Lidia Marciniak
Lidia Marciniak
5 zł miesięcznie
Olga Wozniacka
Olga Wozniacka
10 zł miesięcznie