Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów

W Patronite od 21.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 637

Liczba Patronów: 491

Zostań Patronem
Kup na prezent
40 patronów
860 miesięcznie
6 920 łącznie
Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.

O Autorze

Większość z blisko 200 Członków FMD to osoby posiadające już doświadczenie w działalności krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, pracownicy polskiej administracji publicznej lub instytucji Unii Europejskiej. FMD istnieje od 2002 roku oraz realizuje swoje cele i zadania poprzez Przedstawicielstwa Regionalne w Katowicach, Krakowie, Toruniu, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu. Poza realizacją stałych i cyklicznych projektów jak Młodzieżowy Delegat RP do NATO, Magazyn FMD, czy ogólnopolski tydzień dyplomacji tworzymy również mniejsze inicjatywy jak wizyty studyjne, publikacja artykułów naukowych czy organizacja konferencji miedzynarodowych.

Nasza Misja: 

„Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania
zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej".

FMD posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), jest członkiem Grupy Zagranica, Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Unia Europejska – Rosja oraz NGO-Network (IVF). FMD uczestniczy także w pracach Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego.


Młodzieżowy Delegat RP do NATO

 

Za nami już dwie edycje Młodzieżowego Delegata RP do NATO. Program ma na celu umożliwienie młodym liderom w wieku 19-29 lat poznania europejskiej klasy ekspertów, uczestnictwo w warsztatach i akademiach tematycznych oraz zapewnienie polskiej młodzieży reprezentacji na najważniejszych wydarzeniach dotyczących bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w Polsce i za granicą. 

Program wspierany jest m.in. przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Instytut Kościuszki, Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskową Akademię Techniczną i Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego SDirect24. Za granicą partnerem projektu jest m.in. Atlantic Forum.

Młodzieżowy Delegat RP do NATO może liczyć na wiele korzyści gwarantowanych przez naszych partnerów:

 • udział w Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego, Kongresie Azjatyckim, Kongresie Europeistyki, Zjeździe Geopolityków Polskich, CyberSec Global oraz Forum Ekonomicznym Młodych Liderów,
 • udział w roli obserwatora w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO,
 • miejsce na części lub całości warsztatów Akademii Kadr Europejskich, Europejskiej Akademii Dyplomacji i Akademii Euroatlantyckiej,
 • miejsce w publikacjach, m.in. w "Przeglądzie Geopolitycznym", "Scientific Journal Junior", "Cybersecurity Polish Journal" i publikacjach WAT,
 • wizyty w siedzibach instytucju NATO, Europejskiej Agencji Obrony, Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej i innych.

Wizyta przedstawicieli FMD wraz z Delegatką w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NATO w Brukseli we wrześniu 2022:


Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji (OTD)

Projekt realizowany regularnie pod koniec roku kalendarzowego. Ma na celu przybliżenie odbiorcom konkretnych zagadnień z zakresu stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej, w tym samej dyplomacji. Na każdy dzień przypada inny temat, wybrany przez Zarząd, po konsultacji z władzami każdego przedstawicielstwa regionalnego. Zwieńczeniem Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji jest konferencja naukowa, poprzedzona panelem eksperckim. W ubiegłych latach podejmowaliśmy takie tematyki jak dyplomacja kulturowa, paradyplomacja, czy Dyplomacja 2.0.


Inspiracje kawowe

Pod tą nazwą wpisujemy wszelkie wizyty studyjne w ambasadach, instytutach, organizacjach miedzynarodowych lub spotkania eksperckie. W ostatnim roku udało nam się odwiedzić ambasadę Wielkiej Brytanii, Belgii czy Luksemburga jak również przedstawicielstwo RP przy NATO w Brukseli lub w Regionalych Ośrodkach Debaty Międzynarodowej. Poza Warszawą Przedstawicielstwa Regionalne organizują wizyty do konsulatów. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie stoją i tekst „Ambasador Brytyjska Anna Clunes oraz czwórka dyplomatów: Nerys Jones, Stuart Taylor, Tom Young Andrew Heseltine odpowiadali na pytania związane ich doświadczeniami na temat pracy w lyplomacji oraz tworzenia stosunków polsko- brytyjskich.”


Konferencje

Jako młodzi dypomaci trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy co w naszej branży dzieje się w okolicy. Dlatego staramy się uczestniczyć, a tam gdzie to możliwe współtworzyć wydarzenia z zakresu polityki międzynardoowej w Polce. Są wśród nich Warsaw Security Forum, Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu.

 

Magazyn FMD

Magazyn to nasza gazetka publikowana cyklicznie, gdzie nasi członkowie mają możłiwość publikacji swoich artykułów w tematyce miedzynarodowej. Wszystkie teksty przechodzą przez recenzję edytorską i merytoryczną. Projekt służy szlifowaniu warsztatu pisania i tworzenia pierwszego portfolio tesktów analitycznych. 


Biuro Karier

Działające wewnątrz naszych struktur Biuro Karier agreguje spływajace oferty pracy, praktyk czy stypedniów związanymi z obszarami zainteresowań naszych członów. Średnio raz na dwa tygodnie członkowie dostają obszerny zbiór najnowszych propozycji, których mnijeszy fragment jest również publikowany na Facebook'u. https://www.facebook.com/BiuroKarierFMD/


Grupy Językowe

Jedną z najwazniejszych umiejętności w dyplomacji jest znajomość języków obcych. Dlatego w ramach naszej organizacji działaja wewnętrzne grupy, które razem wymieniają się materiałami i spotykają na wspólnej praktyce i rozmach. Są one przy tym również doskonałą okazją do uzyskania w prawy w dyskutowaniu o światowej polityce. Najprężniej działają grupy poświecone językowi rosyjskiemu, niemieckiemu, hiszpańskiemu, francuskiemu i chińskiemu, jednak mamy również te gdzie ćwiczyć można włoski, niderlandzki, ukraiński czy szwedzki.


Podcast

Najnowszy porjekt FMD, którego premiera nastąpi już w drugiej połowie września pod nazwą Rubieże Świata. Dostępny będzie na platformie Spotify i pozowli naszym członkom udoskonalać swoje zdolności oratorskie w ciekawy do sluchania sposób. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Konopelski
Bartosz Konopelski
Próg: 10 zł
Zbigniew Pisarski
Zbigniew Pisarski
Próg: 100 zł
Piotr Puzio
Piotr Puzio
Próg: 10 zł
Bartłomiej Małczyński
Bartłomiej Małczyński
Próg: 10 zł
Jarosław Walkowicz
Jarosław Walkowicz
Próg: 20 zł