Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów

37
patronów
590 
miesięcznie
11 310 
łącznie
37
patronów
590 zł 11 310 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Przysłowiowa dyszka na miesiąc to podobna stawka jaką w ramach składki płacą nasi członkowie. Jeżeli podoba Ci się nasza działalność i możesz nas bez zobowiązań wesprzeć małą comiesięczną kwotą to jest to próg dla Ciebie.
20 zł miesięcznie
Taką kwotę poświęcasz prawdopodobnie na rozrywkę w ramach jednej z platform muzycznych lub serwisów streamingowych. Dzięki takiemu wsparciu możemy zapewniać naszym członkom i swoim odbiorcom rozrywkę intelektualną w postaci wydarzeń oraz spotkań dyskusyjnych. Nie wahaj się do nas napisać jeśli chcesz wziąć w jednym z nich udział!
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
48 dostępnych miejsc
Za taką cegiełkę można Ciebie nazwać częścią społeczności. Uwzględnimy Cię w listach mailngowych nt. zakupu naszych gadżetów oraz wartych podzielenia się z szerszym gronem ogłoszeń.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
23 dostępne miejsca
Musisz naprawdę wierzyć w naszą misję. Wymienimy Cię jako naszego patrona na dedykowanej zakładce naszej nowej strony internetowej.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
9 dostępnych miejsc
Stówa czyni Cię niemal naszym ambasadorem. Dlatego będziesz mieć wpływ na kwestie programowe. Z chęcią odbędziemy z Tobą regularne spotkania konsultacyjne i wysłuchamy Twoich sugestii.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.

Większość z blisko 200 Członków FMD to osoby posiadające już doświadczenie w działalności krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, pracownicy polskiej administracji publicznej lub instytucji Unii Europejskiej. FMD istnieje od 2002 roku oraz realizuje swoje cele i zadania poprzez Przedstawicielstwa Regionalne w Katowicach, Krakowie, Toruniu, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu. Poza realizacją stałych i cyklicznych projektów jak Młodzieżowy Delegat RP do NATO, Magazyn FMD, czy ogólnopolski tydzień dyplomacji tworzymy również mniejsze inicjatywy jak wizyty studyjne, publikacja artykułów naukowych czy organizacja konferencji miedzynarodowych.

Nasza Misja: 

„Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania
zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej".

FMD posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), jest członkiem Grupy Zagranica, Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Unia Europejska – Rosja oraz NGO-Network (IVF). FMD uczestniczy także w pracach Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego.


Młodzieżowy Delegat RP do NATO

 

Za nami już dwie edycje Młodzieżowego Delegata RP do NATO. Program ma na celu umożliwienie młodym liderom w wieku 19-29 lat poznania europejskiej klasy ekspertów, uczestnictwo w warsztatach i akademiach tematycznych oraz zapewnienie polskiej młodzieży reprezentacji na najważniejszych wydarzeniach dotyczących bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w Polsce i za granicą. 

Program wspierany jest m.in. przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Instytut Kościuszki, Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskową Akademię Techniczną i Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego SDirect24. Za granicą partnerem projektu jest m.in. Atlantic Forum.

Młodzieżowy Delegat RP do NATO może liczyć na wiele korzyści gwarantowanych przez naszych partnerów:

 • udział w Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego, Kongresie Azjatyckim, Kongresie Europeistyki, Zjeździe Geopolityków Polskich, CyberSec Global oraz Forum Ekonomicznym Młodych Liderów,
 • udział w roli obserwatora w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO,
 • miejsce na części lub całości warsztatów Akademii Kadr Europejskich, Europejskiej Akademii Dyplomacji i Akademii Euroatlantyckiej,
 • miejsce w publikacjach, m.in. w "Przeglądzie Geopolitycznym", "Scientific Journal Junior", "Cybersecurity Polish Journal" i publikacjach WAT,
 • wizyty w siedzibach instytucju NATO, Europejskiej Agencji Obrony, Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej i innych.

Wizyta przedstawicieli FMD wraz z Delegatką w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NATO w Brukseli we wrześniu 2022:


Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji (OTD)

Projekt realizowany regularnie pod koniec roku kalendarzowego. Ma na celu przybliżenie odbiorcom konkretnych zagadnień z zakresu stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej, w tym samej dyplomacji. Na każdy dzień przypada inny temat, wybrany przez Zarząd, po konsultacji z władzami każdego przedstawicielstwa regionalnego. Zwieńczeniem Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji jest konferencja naukowa, poprzedzona panelem eksperckim. W ubiegłych latach podejmowaliśmy takie tematyki jak dyplomacja kulturowa, paradyplomacja, czy Dyplomacja 2.0.


Inspiracje kawowe

Pod tą nazwą wpisujemy wszelkie wizyty studyjne w ambasadach, instytutach, organizacjach miedzynarodowych lub spotkania eksperckie. W ostatnim roku udało nam się odwiedzić ambasadę Wielkiej Brytanii, Belgii czy Luksemburga jak również przedstawicielstwo RP przy NATO w Brukseli lub w Regionalych Ośrodkach Debaty Międzynarodowej. Poza Warszawą Przedstawicielstwa Regionalne organizują wizyty do konsulatów. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie stoją i tekst „Ambasador Brytyjska Anna Clunes oraz czwórka dyplomatów: Nerys Jones, Stuart Taylor, Tom Young Andrew Heseltine odpowiadali na pytania związane ich doświadczeniami na temat pracy w lyplomacji oraz tworzenia stosunków polsko- brytyjskich.”


Konferencje

Jako młodzi dypomaci trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy co w naszej branży dzieje się w okolicy. Dlatego staramy się uczestniczyć, a tam gdzie to możliwe współtworzyć wydarzenia z zakresu polityki międzynardoowej w Polce. Są wśród nich Warsaw Security Forum, Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu.

 

Magazyn FMD

Magazyn to nasza gazetka publikowana cyklicznie, gdzie nasi członkowie mają możłiwość publikacji swoich artykułów w tematyce miedzynarodowej. Wszystkie teksty przechodzą przez recenzję edytorską i merytoryczną. Projekt służy szlifowaniu warsztatu pisania i tworzenia pierwszego portfolio tesktów analitycznych. 


Biuro Karier

Działające wewnątrz naszych struktur Biuro Karier agreguje spływajace oferty pracy, praktyk czy stypedniów związanymi z obszarami zainteresowań naszych członów. Średnio raz na dwa tygodnie członkowie dostają obszerny zbiór najnowszych propozycji, których mnijeszy fragment jest również publikowany na Facebook'u. https://www.facebook.com/BiuroKarierFMD/


Grupy Językowe

Jedną z najwazniejszych umiejętności w dyplomacji jest znajomość języków obcych. Dlatego w ramach naszej organizacji działaja wewnętrzne grupy, które razem wymieniają się materiałami i spotykają na wspólnej praktyce i rozmach. Są one przy tym również doskonałą okazją do uzyskania w prawy w dyskutowaniu o światowej polityce. Najprężniej działają grupy poświecone językowi rosyjskiemu, niemieckiemu, hiszpańskiemu, francuskiemu i chińskiemu, jednak mamy również te gdzie ćwiczyć można włoski, niderlandzki, ukraiński czy szwedzki.


Podcast

Najnowszy porjekt FMD, którego premiera nastąpi już w drugiej połowie września pod nazwą Rubieże Świata. Dostępny będzie na platformie Spotify i pozowli naszym członkom udoskonalać swoje zdolności oratorskie w ciekawy do sluchania sposób. 

 

Cele Autora

Profesjonalizacja Forum
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 410 zł brakuje
59%
Przy produkcji blogów, strony internetowej, szat graficznych, czy podcastów, potrzebne są stałe szkolenia, wykupywanie subskrypcji czy długoterminowe współprace. Dzięki takiej kwocie będziemy mogli opłacić wszystkie rachunki za profesjonalizację naszych działań i nabywać najnowszy sprzęt do produkcji naszych materiałów.
Mobilne FMD
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 910 zł brakuje
39%
Taka kwota pozwoli nam wesprzeć naszych członków w podróżach na konferencje, panele i delegacje związane z działalnością Stowarzyszenia. Bariera finansowa związana z kosztami dojazdu czy uczestnictwa, jest często jedną z przyczyn braku aktywności naukowej młodych badaczy. Jako Forum, chcielibyśmy móc wesprzeć najzdolniejszych członków w tym zakresie.
Działania administracyjne
 • 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Przy częstej rotacji władz niezbędna jest stały i specjalistyczny monitoring prawno-finansowy. Taka kwota umożliwi nam sprawną obsługę w tym zakresie i pozwoli skupić się na naszej działalności statutowej

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Obremski
Tomasz Obremski
30 zł
Łukasz Bejma
Łukasz Bejma
10 zł
Marta Obremska
Marta Obremska
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Mateusz Alduin Sztajn Jedliński
Mateusz Alduin Sztajn Jedliński
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.