Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów

36
patronów
410 
miesięcznie
15 400 
łącznie
36
patronów
410 zł 15 400 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Przysłowiowa dyszka na miesiąc to podobna stawka jaką w ramach składki płacą nasi członkowie. Jeżeli podoba Ci się nasza działalność i możesz nas bez zobowiązań wesprzeć małą comiesięczną kwotą to jest to próg dla Ciebie.
20 zł miesięcznie
Taką kwotę poświęcasz prawdopodobnie na rozrywkę w ramach jednej z platform muzycznych lub serwisów streamingowych. Dzięki takiemu wsparciu możemy zapewniać naszym członkom i swoim odbiorcom rozrywkę intelektualną w postaci wydarzeń oraz spotkań dyskusyjnych. Nie wahaj się do nas napisać jeśli chcesz wziąć w jednym z nich udział!
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
49 dostępnych miejsc
Za taką cegiełkę można Ciebie nazwać częścią społeczności. Uwzględnimy Cię w listach mailngowych nt. zakupu naszych gadżetów oraz wartych podzielenia się z szerszym gronem ogłoszeń.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
24 dostępne miejsca
Musisz naprawdę wierzyć w naszą misję. Wymienimy Cię jako naszego patrona na dedykowanej zakładce naszej nowej strony internetowej.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
Stówa czyni Cię niemal naszym ambasadorem. Dlatego będziesz mieć wpływ na kwestie programowe. Z chęcią odbędziemy z Tobą regularne spotkania konsultacyjne i wysłuchamy Twoich sugestii.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.

Większość z blisko 200 Członków FMD to osoby posiadające już doświadczenie w działalności krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, pracownicy polskiej administracji publicznej lub instytucji Unii Europejskiej. FMD istnieje od 2002 roku oraz realizuje swoje cele i zadania poprzez Przedstawicielstwa Regionalne FMD w Katowicach, Krakowie, Lublinie Toruniu, Poznaniu, Pomorzu, Warszawie i we Wrocławiu.

Nasza Misja: 

„Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej".

Pragniemy stwarzać młodym osobom warunki do poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności. Chcemy by nasi członkowie zdobywali unikatowe doświadczenie, które pozwoli im w przyszłości rozwijać kariery, a także jak najlepiej pracować na rzecz Polski, a także Unii Europejskiej, Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz innych organizacji międzyrządowych i prywatnych. Wierzymy, że jako młodzi ludzie możemy mieć wpływ na kształtowanie relacji międzynarodowych, poprzez budowanie przyjaznych relacji z państwami trzecimi i ich obywatelami. W swojej działalności promujemy wartości demokratyczne, dialog międzynarodowy oraz integrację europejską i współpracę euroatlantycką. Uważamy, że promując wiedzę o świecie, dyplomacji, stosunkach międzynarodowych oraz polityce zagranicznej Polski, jesteśmy w stanie pozytywnie działać na rzecz zwiększania świadomości społecznej wydarzeń i procesów zachodzących zagranicą.

 


Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji (OTD)

Projekt realizowany regularnie pod koniec roku kalendarzowego. Ma na celu przybliżenie odbiorcom konkretnych zagadnień z zakresu stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej, w tym samej dyplomacji. Na każdy dzień przypada inny temat, wybrany przez Zarząd, po konsultacji z władzami każdego przedstawicielstwa regionalnego. Zwieńczeniem Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji jest konferencja naukowa, poprzedzona panelem eksperckim. W ubiegłych latach podejmowaliśmy takie tematyki jak dyplomacja kulturowa, paradyplomacja, czy Dyplomacja 2.0.


Inspiracje kawowe

Pod tą nazwą wpisujemy wszelkie wizyty studyjne w ambasadach, instytutach, organizacjach miedzynarodowych lub spotkania eksperckie. W ostatnim roku udało nam się odwiedzić ambasadę Wielkiej Brytanii, Belgii czy Luksemburga jak również przedstawicielstwo RP przy NATO w Brukseli lub w Regionalych Ośrodkach Debaty Międzynarodowej. Poza Warszawą Przedstawicielstwa Regionalne organizują wizyty do konsulatów. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie stoją i tekst „Ambasador Brytyjska Anna Clunes oraz czwórka dyplomatów: Nerys Jones, Stuart Taylor, Tom Young Andrew Heseltine odpowiadali na pytania związane ich doświadczeniami na temat pracy w lyplomacji oraz tworzenia stosunków polsko- brytyjskich.”


Konferencje

Jako młodzi dypomaci trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy co w naszej branży dzieje się w okolicy. Dlatego staramy się uczestniczyć, a tam gdzie to możliwe współtworzyć wydarzenia z zakresu polityki międzynardoowej w Polce. Są wśród nich Warsaw Security Forum, Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu.

 

Magazyn FMD

Magazyn to nasza gazetka publikowana cyklicznie, gdzie nasi członkowie mają możłiwość publikacji swoich artykułów w tematyce miedzynarodowej. Wszystkie teksty przechodzą przez recenzję edytorską i merytoryczną. Projekt służy szlifowaniu warsztatu pisania i tworzenia pierwszego portfolio tesktów analitycznych. 


Biuro Karier

Działające wewnątrz naszych struktur Biuro Karier agreguje spływajace oferty pracy, praktyk czy stypedniów związanymi z obszarami zainteresowań naszych członów. Średnio raz na dwa tygodnie członkowie dostają obszerny zbiór najnowszych propozycji, których mnijeszy fragment jest również publikowany na Facebook'u. https://www.facebook.com/BiuroKarierFMD/


Grupy Językowe

Jedną z najwazniejszych umiejętności w dyplomacji jest znajomość języków obcych. Dlatego w ramach naszej organizacji działaja wewnętrzne grupy, które razem wymieniają się materiałami i spotykają na wspólnej praktyce i rozmach. Są one przy tym również doskonałą okazją do uzyskania w prawy w dyskutowaniu o światowej polityce. Najprężniej działają grupy poświecone językowi rosyjskiemu, niemieckiemu, hiszpańskiemu, francuskiemu i chińskiemu, jednak mamy również te gdzie ćwiczyć można włoski, niderlandzki, ukraiński czy szwedzki.

 

Cele Autora

Działania administracyjne
  • 500 zł miesięcznie
  • 90 zł brakuje
82%
Przy częstej rotacji władz niezbędna jest stały i specjalistyczny monitoring prawno-finansowy. Taka kwota umożliwi nam sprawną obsługę w tym zakresie i pozwoli skupić się na naszej działalności statutowej
Profesjonalizacja Forum
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 590 zł brakuje
41%
Przy produkcji blogów, strony internetowej, szat graficznych, czy podcastów, potrzebne są stałe szkolenia, wykupywanie subskrypcji czy długoterminowe współprace. Dzięki takiej kwocie będziemy mogli opłacić wszystkie rachunki za profesjonalizację naszych działań i nabywać najnowszy sprzęt do produkcji naszych materiałów.
Mobilne FMD
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 090 zł brakuje
27%
Taka kwota pozwoli nam wesprzeć naszych członków w podróżach na konferencje, panele i delegacje związane z działalnością Stowarzyszenia. Bariera finansowa związana z kosztami dojazdu czy uczestnictwa, jest często jedną z przyczyn braku aktywności naukowej młodych badaczy. Jako Forum, chcielibyśmy móc wesprzeć najzdolniejszych członków w tym zakresie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Dyński
Jakub Dyński
10 zł
Lalita Kulishova
Lalita Kulishova
10 zł
Jan Normann
Jan Normann
10 zł
Volha Dvaretskaya
Volha Dvaretskaya
10 zł
Mikita Semianenka
Mikita Semianenka
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.