Fotografia jest Fajna

W Patronite od 09.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 191

Liczba Patronów: 178

Zostań Patronem
100 patronów
2 425 miesięcznie
Fotografia jest Fajna to kanał dla wszystkich pasjonatów fotografii, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Bez znaczenia czy fotografujesz lustrzanką cyfrową, telefonem czy starym aparatem na film - tu znajdziesz sporo przydatnej wiedzy a nawet więcej. Serdecznie zapraszam!

O Autorze

Zawsze byłem i będę fotografem, fotografia to moja pasja i zawód. Kiedyś prowadziłem portal Fotomania, dzisiaj dzielę się swoją wiedzą i staram się zarażać pasją fotografii wszystkich poprzez kanał na YouTube.

To zapowiedź kanału:

Fotografią interesowałem się od małego, najpierw była Smena 8M i szkolne kółko fotograficzne. To wtedy odebrałem naukę, że zdjęcie musi być dobre techniczne - czyli ostre i dobrze naświetlone, pamiętam, że nosiłem w kieszeni sznurek z odmierzonymi odległościami by nauczyć się "na oko" określać ile to pięć a ile siedem metrów. Później praca, za pierwszą pensję kupiłem swój pierwszy, własny aparat - Zenita TTL. Własna ciemnia, noce zarwane na wykonywaniu odbitek, fascynacja kolażem, różnymi modyfikacjami zdjęć pod powiększalnikiem. To wtedy zrozumiałem, że naciśnięcie spustu aparatu to dopiero początek, to powiększalnik otwiera nowe możliwości.

W 1994 roku wszystko się zmieniło - stałem się (dumnym) posiadaczem komputera a na nim wczesnej wersji Photoshopa - to było 25 lat temu. Wtedy to była pasja, pasja która coraz bardziej dominowała moje życie.

W 2004 roku wstąpiłem do Związku Polskich Fotografów Przyrody, rok później założyłem portal Fotomania, przede wszystkim zamieszczając artykuły uczące fotografii. Portal się rozrastał, zainteresowanie było tak duże, że utrzymanie go na serwerach było coraz droższe, przychody z reklam marne. Wyjechałem na urlop a po powrocie okazało się, że w związku z cyberatakiem na portal wszystkie wyszukiwarki blokują stronę, dwa lata pracy, pozycjonowania, budowania marki, przestały istnieć. Pracowałem wtedy na cały etat, dojazdy do pracy zajmowały mi następne trzy godziny dziennie i z ciężkim sercem podjąłem decyzję o zamknięciu portalu. 

Wspólnie z Dorotą prowadziłem okazjonalnie różne warsztaty fotograficzne: podstawy fotografii, fotografia dla początkujących, makrofotografia, lampa błyskowa, podstawy fotografii dla dzieci, cyjanotypia.

W 2018 roku wspólnie z Dorotą i Danusią poprowadziłem warsztaty fotograficzne i dla tych warsztatów wymyśliłem tytuł "Fotografia? jest fajna!". Kiedy warsztaty się kończyły wpadłem na pomysł kanału na YouTube, kanału który miał mieć formę warsztatów. Odziedziczył po warsztatach tytuł "Fotografia jest Fajna". W ciągu roku forma się rozbudowała, doszły analogi, ludzie fotografii, doszli widzowie, po dwóch latach jest to siedemnaście tysięcy osób które chcą oglądać zamieszczane prze ze mnie filmy, do jest bardzo budujące.

Rok 2020 to był wspaniały rok, rok dalszego rozwoju kanału. Dziś kanał Fotografia jest Fajna jest jednym z najpopularniejszych kanałów o fotografii w Polsce, sukces ten zawdzięczam miedzy innymi Patronom.

Liczę, że rok 2021 będzie jeszcze lepszy, że dzięki Patronom będę mógł realizować filmy jeszcze ciekawsze i na jeszcze wyższym poziomie technicznym.

Dołącz do Patronów - dołóż swoją cegiełkę do rozwoju kanału Fotografia jest Fajna.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mirosław Augustynowicz
Mirosław Augustynowicz
Próg: 25 zł
Michał Stankiewicz
Michał Stankiewicz
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Michal Zelazko
Michal Zelazko
Próg: 25 zł
Włodek Konieczny
Włodek Konieczny
Próg: 10 zł
Stefan Dygdalowicz
Stefan Dygdalowicz
Próg: 25 zł