Frontem do Syrii

W Patronite od 06.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1709

Liczba Patronów: 1384

Zostań Patronem
6 patronów
85 miesięcznie
5 570 łącznie

Stabilność pracy

350 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

265 zł

brakuje

Ta kwota umożliwi mi regularne publikowanie na stronie oraz utrzymanie nowych cykli, które zostaną uruchomione - "Zadaj Pytanie" oraz "Przegląd Wydarzeń"*.
Wraz z osiągnięciem tego progu uruchomię stronę internetową na własnej domenie.
Osiągniecie minimalnego progu pozwoli mi wykupić dostęp do zagranicznych serwisów informacyjnych. Ponadto będę mógł regularnie wykupywać reklamy, które pozwolą mi dotrzeć do nowych odbiorców. Innymi słowy osiągniecie pierwszego progu pozwoli utrzymać Frontem do Syrii na obecnym poziomie regularności wpisów, a nawet pójść o kilka kroków dalej.

Wraz z przekroczeniem progu na stronie pojawią się minimum jeden dłuższy tekst w miesiącu i to patroni będą mieli wpływ na ich tematykę. Bez zmian pozostanie regularność publikowanych sprawozdań, a więc regularnych krótkich analiz i sprawozdań publikowanych w cyklu "Depesze". Do tego w każdym miesiąca pojawi się przynajmniej jedna analiza sytuacji w wybranym rejonie Bliskiego Wschodu lub Maghrebu.

* "Przeglądy Wydarzeń", czyli cotygodniowa prasówka - wybór najważniejszych wydarzeń z państw Bliskiego Wschodu oraz Maghrebu. Dostępna będzie dla Patronów za pośrednictwem strony internetowej.

Nacieramy

600 zł

miesięcznie

14%

osiągnięto

515 zł

brakuje

Wraz z uzyskaniem tej kwoty będę w stanie publikować przynajmniej jedną (minimim) szeroką analizę wraz ze zdjęciami, mapami, rysunkami lub dołączonymi nagraniami oraz pełną bazą źródłową. Jako pierwsi będą do niej mieli dostęp Patroni.

Uruchomiony zostanie cykl "Dzieje Frontu" ". Będę w nim szczegółowo opisywał wydarzenia minione, zarówno te dotyczące działań wojennych jak i dyplomacji, czy działań zakulisowych. Skupimy się w cyklu na wydarzeniach z XXI wieku. W drugim cyklu będę

Ponadto w miesiącu będą publikowane dwa inne dłuższe teksty i to Patroni będą mieli wpływ na ich tematykę. Bez zmian pozostanie regularność publikowanych sprawozdań.

Przełamanie

850 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

765 zł

brakuje

Wraz z przekroczeniem tego progu chciałbym uruchomić podcast, gdzie trafiałyby publikowane wpisy. Teraz nie będzie musieli mnie czytać, ale będziecie mogli również słuchać :)

Ponadto uruchomię lub rozwinę cykl "Dzienniki Wojenne", gdzie będę opisywał aktualne wydarzenia na różnych frontach wojennych z państw Bliskiego Wschodu i Maghrebu. Wojny asymetryczne, walki z terroryzmem, działania wojenne.

Jakakolwiek próba opisywania zjawisk bliskowschodnich wymaga doskonałej znajomości języka arabskiego. Do tej pory uczyłem się go samodzielnie, chciałbym jednak rozpocząć profesjonalną naukę - jest to jednak koszt, który przekracza mój budżet. Dzięki znajomości języka będę w stanie dotrzeć do pierwotnych źródeł informacji i jeszcze szybciej informować was o tym co dzieje się na Bliskim Wschodzie.

Zwycięstwo

2 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

1 915 zł

brakuje

Cel ostateczny i moje marzenie - napisanie książki, w której opiąłbym historię syryjskiego konfliktu, jego genezę i przebieg. Przeliczając czas potrzebny na jej napisanie na roboczogodziny potrzebowałbym minimum 2000 złotych miesięcznie, aby rzetelnie podejść do tego tematu.
Na polskim rynku wydawniczym brakuje zwartych publikacji opisujących konflikt w Syrii. Zainteresowanie wyrażają zarówno przyszli czytelnicy jak i wydawcy.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ziemowit Przebitkowski
Ziemowit Przebitkowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Dawid jaje
Dawid jaje
Próg: 15 zł
Aru Grey
Aru Grey
Próg: 10 zł
Jacek Brzuska
Jacek Brzuska
Próg: 20 zł
Hubert Steczko
Hubert Steczko
Próg: 10 zł