Frontem do Syrii

W Patronite od 06.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1703

Liczba Patronów: 1420

Zostań Patronem
6 patronów
85 miesięcznie
5 570 łącznie
W swojej pracy skupiam się na tematyce aktualnych oraz historycznych wydarzeń na całym obszarze Bliskiego Wschodu, a w szczególności Syrii. Na bieżąco przygotowuję sprawozdania, komentuję problemy polityczne, wojskowe i gospodarcze.

O Autorze

W swojej pracy skupiam się na tematyce aktualnych oraz historycznych wydarzeń na całym obszarze Bliskiego Wschodu, a w szczególności Syrii. Na bieżąco przygotowuję sprawozdania, komentuję  problemy polityczne, wojskowe i gospodarcze. Chciałbyś zrozumieć zawiłości obecnych konfliktów zarówno w Syrii, jak i na całym Bliskim Wschodzie? Czytaj "Frontem do Syrii"!


Kim jestem?


Mam na imię Michał. Pasjonuję się geopolityką oraz aktualną sytuacją w regionie Bliskiego Wschodu, szczególnie w Syrii - Ty zapewne też, skoro odwiedziłeś mój profil. Od 2012 roku komentowałem wydarzenia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej na Wykopie i Twitterze. W 2017 roku uruchomiłem i do dziś prowadzę stronę "Frontem do Syrii" na facebooku, gdzie zajmuję się publikacją artykułów i komentarzy dotyczących bieżących wydarzeń na obszarze Bliskiego Wschodu. W lipcu 2020 roku uruchomiłem portal www.frontemdosyrii.pl, gdzie trafiają wszystkie moje publikacje. 


Czym się zajmuję?

Od 2017 roku prowadzę na Facebooku stronę Frontem do Syrii. Znajdziesz ją pod tym adresem: https://www.facebook.com/FrontemDoSyrii/ 

Od lipca 2020 roku prowadzę również portal www.frontemdosyrii.pl, gdzie trafiają wszystkie moje publikacje. 

Obszar moich zainteresowań koncentruje się na Syrii,  Izraelu,  Iranie oraz Jemenie, ale poruszam się również wokół zagadnień związanych z innymi państwami regionu. Wszystko zaczęło się od około 2011 roku wraz z wybuchem tzw. Arabskiej Wiosny, kiedy to znaczną część wolnego czasu poświęciłem na samokształcenie w zakresie wskazanych wyżej zagadnień. Od tego czasu napisałem kilkanaście artykułów dotyczących problematyki bliskowschodniej. W obszarze moich zainteresowań naukowych znalazły się miedzy innymi ideologia syryjskiej partii odrodzenia arabskiego, geneza powstania Państwa Islamskiego, czy wykorzystywanie nowych mediów przez Państwo Islamskie. Swoje artykuły publikowałem w kwartalniku Polityka Narodowa. Ponadto napisałem pracę dyplomową dotyczącą wykorzystywania nowych mediów przez Państwo Islamskie. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju moich zainteresowań i wyjścia z nimi poza własne myśli było stworzenie strony na Facebooku dzięki której mógłbym komentować bieżące wydarzenia dotyczące konfliktu toczącego się w Syrii oraz innych wydarzeń z całego regionu.

Dzięki posiadanej wiedzy oraz ciągłemu jej poszerzaniu, a także dostępowi do rzetelnych, aktualnych informacji z regionu, przybliżam swoim odbiorcom prawdę o konflikcie w Syrii oraz komentuję bieżące wydarzenia mające miejsce na Bliskim Wschodzie. Jestem niezależny, dzięki czemu mogę przedstawiać fakty wraz ze swoim autorskim komentarzem - często różnym od tego, który serwują główne polskie i zagraniczne serwisy informacyjne. Dotychczasowe publikacje:

Napisałem kilka artykułów opublikowanych w ogólnopolskim kwartalniku drukowanym pt. "Polityka Narodowa".
Wśród nich: 

Kasem Sulejmani - architekt irańskiej polityki na bliskim Wschodzie, Polityka Narodowa, nr 23, s. 235-252.

Nowe media w użyciu Państwa Islamskiego. Geneza, metody i narzędzia, Polityka Narodowa, nr 22, s. 232-250.

Źródła i fundamenty syjonizmu, Polityka Narodowa, nr 21, s. 29-35

Izrael, a wojna w Syrii, Polityka Narodowa, nr 21, s. 79-89.

Geneza i zarys historii Państwa Islamskiego, Polityka Narodowa, nr 20, s. 225-241

Nacjonalizm, panarabizm i socjalizm. Ideologia syryjskiej partii al-Baas, Polityka Narodowa, nr 16, s. 167-176.

Przegląd publikacji o Państwie Islamskim, Polityka Narodowa, nr 15, s. 211-217. - Wspólnie z Witoldem Dobrowolskim.

Syria porażka strategii zachodu, Polityka Narodowa, nr 15, s. 218-220.

 

Udzieliłem trzech wywiadów w mediach:

Opublikowałem kilkadziesiąt komentarzy dotyczących sytuacji na Bliskim Wschodzie na stronie Frontem Do Syrii na Facebooku. Większość z nich znajdziecie również na stronie www.frontemdosyrii.pl

 


Dlaczego prowadzę stronę?

Stronę prowadzę całkowicie samodzielnie i cieszy mnie grono oddanych Czytelników.

Tworząc Frontem do Syrii  chciałem stworzyć źródło treści niedostępnych dla polskojęzycznych czytelników. Obserwując narrację w mediach głównego nurtu dotyczącą konfliktu w Syrii zauważyłem  jak nieprawdziwy i jednostronny jest to przekaz. Chciałem dać opór manipulacjom i umożliwić swoim odbiorcom dostęp do takich informacji, z którymi nie będą mogli spotkać się w prasie czy telewizji.  Przybliżam to, co najczęściej polskim czytelnikom jest nieznane.


Czemu proszę o pomoc?

Regularne i rzetelne prowadzenie strony na Facebooku wymaga czasu i nierzadko środków finansowych. Przygotowując opracowania, sprawozdania, czy raporty dotyczące wydarzeń z regionu zmuszony jestem często do korzystania z płatnych źródeł. Opublikowanie każdego przygotowanego przeze mnie wpisu poprzedzone jest sprawdzeniem danych i źródeł. Dzięki temu mogę utrzymywać merytoryczną wartość stworzonych przeze mnie treści. Niestety rozwój strony wiąże się z kolejnymi wydatkami, które przekraczają moje możliwości. Aby móc utrzymać stronę na obecnym poziomie, a tym bardziej aby ja dalej rozwijać niezbędne będzie wsparcie moich czytelników. Wykupienie dostępu do zagranicznych serwisów, subskrypcje, zakup książek (często sprowadzanych z zagranicy) - wszystko to ma jeden wspólny mianownik - pieniądze. Nie bez znaczenia jest także wykup reklam, co pozwala zwiększać zasięg postów i promować je wśród szerszego grona. Pisząc o świecie arabskim bardzo często muszę opierać się na  arabskojęzycznych źródłach. Dalsza nauka języka wymaga znacznych nakładów finansowych, nakładów których sam nie jestem w stanie ponieść. W dalszych planach mam także uruchomienie kanału na YouTube oraz podcastu, co generowałoby kolejne koszty.


Dlaczego Patronite?

W tym miejscu twórca treści i ich odbiorcy mogą się wzajemnie wspierać i doceniać.
 


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ziemowit Przebitkowski
Ziemowit Przebitkowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Dawid jaje
Dawid jaje
Próg: 15 zł
Aru Grey
Aru Grey
Próg: 10 zł
Jacek Brzuska
Jacek Brzuska
Próg: 20 zł
Hubert Steczko
Hubert Steczko
Próg: 10 zł