Fundacja Dr Clown

W Patronite od 14.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2948

Liczba Patronów: 3375

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
19 miesięcznie
224 łącznie
Fundacja Dr Clown wykorzystuje dobroczynne właściwości uśmiechu, aby wspierać pacjentów w szybszym powrocie do zdrowia. Wizyty Doktorów Clownów na szpitalnych oddziałach sprawiają, że zmniejsza się strach i ból chorego.

Pomóż nam zarażać świat uśmiechem :)

O Autorze

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!


Nasza organizacja w 1999 roku, jako pierwsza w Polsce, rozpoczęła unikalny program terapii śmiechem wspierający procesy leczenia i rehabilitacji. Od początku działalności naszym celem jest niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych dzieci, dorosłych, seniorów w szpitalach i placówkach specjalnych. 

Dla każdego dziecka szpital to obce miejsce i obcy ludzie. To złowrogi i pozbawiony kolorów świat, w którym czuje się ono zagrożone i przestraszone. Doktorzy Clowni nawiązują przyjacielski kontakt z pacjentem i poprzez zabawę starają się odwrócić jego uwagę od szpitalnej rzeczywistości. Wykorzystują do tego elementy klaunady, iluzji i żonglerki. W ten sposób chociaż na chwilę zwracają dziecku zabrane przez szpital i chorobę dzieciństwo. 

 

Jak działa terapia śmiechem? Tutaj dowiesz się tego ze szczegółami :)

 

Badania naukowe wykazały, że człowiek śmiejąc się:

 • lepiej dotlenia organizm,
 • wspiera swój układ odpornościowy, ponieważ produkuje więcej limfocytów T, które są odpowiedzialne za niszczenie wirusów
 • rozładowuje napięcie mięśni, odczuwa rozluźnienie i odprężenie
 • uwalnia endorfiny, przez co poprawia sobie nastrój
 • wzbudza sympatię, zaufanie i szybciej zjednuje sobie ludzi.

 

W jaki sposób uśmiech pomaga nam w życiu? Zobacz :)

 

Działamy aktualnie w ponad 100 szpitalach w całej Polsce. Twoje wsparcie zapewni chorym dzieciom regularne wizyty Doktorów Clownów wyposażonych w niezbędne narzędzia do terapii śmiechem, czyli kolorowe stroje, noski i balony.

Pomóż nam zmienić szpitalną rzeczywistość chorych dzieci. Naprawdę masz na to wpływ!

Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam dotrzeć do dzieciaków, które nas potrzebują.  Razem zanieśmy im uśmiech :)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sławek Grabiński
Sławek Grabiński
Próg: 19 zł
Sara Gawlik
Sara Gawlik
Próg: 10 zł
Angelika Okamfer
Angelika Okamfer
Próg: 10 zł