Fundacja Filmowa Powołany

W Patronite od 17.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 348

Liczba Patronów: 396

Zostań Patronem
Kup na prezent
44 patronów
1 550 miesięcznie
9 375 łącznie
Fundacja Filmowa Powołany powstała jako efekt doświadczeń podczas realizowania filmu “Powołany”. Zdecydowaliśmy się dalej zmieniać świat poprzez kolejne, atrakcyjne formy wideo. Zapraszamy Cię do współpracy i wsparcia w tworzeniu kolejnych projektów, które będą przemieniać ludzkie serca.

O Autorze

Fundacja Filmowa Powołany powstała jako efekt doświadczeń podczas realizowania filmu “Powołany”. Zdecydowaliśmy się dalej zmieniać świat poprzez kolejne, atrakcyjne formy wideo.
 

Do tej pory udało nam się wyprodukować setki filmów, w tym oglądany na całym świecie dokument fabularyzowany pt. Powołany, na który otrzymaliśmy honorowy patronat Konferencji Episkopatu Polski.


Zachęcamy Cię do współpracy i wsparcia naszych działań statutowych. Zostań naszym patronem lub darczyńcą. Przed nami kolejne wymagające projekty, które będą przemieniać ludzkie serca.

Fundatorzy
 

Janek Sobierajski i Andrzej Kocuba - jesteśmy filmowcami, którzy głoszą Dobrą Nowinę za pomocą różnych form video. Od kliku lat wspólnie realizujemy produkcje, które niosą wartości chrześcijańskie. Warsztat filmowy zdobywaliśmy na planach filmowych, w telewizji oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na co dzień pracujemy w branży filmowo-telewizyjnej. Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy zapraszani do współtworzenia największych Polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak:

 • „Miłość i miłosierdzie” reż. Michał Kondrat,
 • „Proroctwo” prod. Fundacja Św. Filomeny,
 • „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat,
 • „Kim jest dla mnie Maryja” reż. Piotr Śliżewski,
 • „Matteo” reż. Michał Kondrat.
 • „Czyściec” reż. Michał Kondrat.

Zrealizowaliśmy setki form video promujących wartości, w tym kampanie ogólnopolskie jak np. "Mama po wielokroć" dla Fundacji Jednym Sercem, czy „Małżeństwo – droga naszego życia” dla Fundacji Mamy i Taty.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
esla
esla
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Kasia Szczygielska
Kasia Szczygielska
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Jarosław Nachurny
Jarosław Nachurny
Próg: 10 zł