Avatar użytkownika

Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja"

0
patronów
0 
miesięcznie
6 500 
łącznie
0
patronów
0 zł 6 500 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
100 dostępnych miejsc
„Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu zostało”. H. Jackson Brown Jr

Droga Patronko, Drogi Patronie Nadziei,

Twoja wpłata właśnie pomogła rozpalić ledwo tlącą się nadzieję w czyimś Sercu.

Dziękujemy za Twoją decyzję!

Dla naszych Mam czy dzieciaków, świadomość, że na świecie są Osoby, dla których ich los nie jest obojętnym, podnosi i zachęca ich do powstania i walki! Dziękujemy!

30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
100 dostępnych miejsc
"Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promyk słońca w mrok niepogody" Maria Józefacka

Droga Patronko, Drogi Patronie Nadziei,

Czy wiesz, że Twoja wpłata może spełnić marzenie np. 9-letniego Mateusza, który marzy o korkowej tablicy, do której będzie mógł przypinać "różne przypominajki".

Takich dzieci jest u nas więcej, które marzą o bardzo zwykłych rzeczach. I właśnie Ty możesz podarować uśmiech, decydując się na zostanie naszym Patronem.

Za Twoją decyzję - dziękujemy w imieniu wszystkich Maluchów.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
100 dostępnych miejsc
"Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty." Stefan Żeromski

Droga Patronko, Drogi Patronie Nadziei,

Im większa kwota, tym zapewne coraz większa walka. Ogromnie to doceniamy.

Bez Waszej decyzji o wsparciu, walka naszych Podopiecznych byłaby trudniejsza. I nie chodzi tylko o materialną sferę, ale o świadomość, że GDZIEŚ TAM jest KTOS, kto walczy ze mną - samotną matką, opuszczonym ojcem, zaniedbanym dzieckiem, pozbawionymi nadziei rodzicami...

Tak! To poczucie, że jest Ktoś, kto mi towarzyszy i wspiera, życząc mi by mi się udało, jest mega mobilizujące do pokonywania przeszkód, które postawiło życie.

DZIĘKUJEMY!!!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
100 dostępnych miejsc
"W sprawach trudnych, gdy nadzieja nikła jest, cele najśmielsze mają najwięcej szans." Tytus Liwiusz

Droga Patronko, Drogi Patronie,

Na tym etapie dużą odwagą jest podjąć się bycia stałym Patronem dzieła. Jest wiele pytań : Czy warto? Czy to przyniesie jakąś korzyść?, Czy będzie dobrze wykorzystane? ,Czy to ma sens? itd...

To są pytania, z którymi mierzą się też nasi Podopieczni, którzy niejednokrotnie mierzą się z poczuciem całkowitej przegranej. Nie mają pewności czy warto się podnieść po raz kolejny, czy warto walczyć o siebie, czy warto próbować?!. Często potrzebny jest cały sztab ludzi - pedagogów, psychologów, innych "świadków nadziei" - aby przekonać, że tylko podjęcie ryzyka może coś zmienić w ich życiu.

Twoja decyzja to dowód na to, że tylko odważni zdobywają świat :) Niech to przekonuje nasze Mamy, nastolatków, że tylko przez (czasami)"szalone" decyzje zmienia się świat na lepsze!

A w dowód wdzięczności za Twoją odwagę do dawania NADZIEI - przekażemy Ci figurkę Anioła Nadziei, aby CI przypominał, że prawdziwie wielkim jest ten, kto się dzieli z potrzebującymi!
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
5 dostępnych miejsc
"Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka" ks. Mieczysław Maliński

Drogi Ambasadorze Nadziei,

Ten próg możnaby nazwać tytułem znanej książki, znanego Polaka: Przekroczyć próg nadziei. :)

Wsparcie 500 zł to jest przeogromna pomoc, która pozwoli nam śpiesznym krokiem przechodzić do kolejnych etapów. Są rzeczy, które mogą poczekać, ale są też takie, przy których każdy dzień jest stratą, a czasami nawet ryzykiem, że o wiele trudniej będzie doprowadzić do zadawalającego efektu. Dlatego ta kwota jest ZIELONYM zastrzykiem NADZIEI.

W ramach podziękowania - jeśli zechcesz - umieścimy Twoje Imię i Nazwisko lub nazwę Firmy, którą reprezentujesz na naszej stronie www oraz na stronie FB. Dodatkowo otrzymasz Anioła Nadziei, by przypominał Ci, że "nadzieja przychodzi zawsze wraz z drugim człowiekiem" i Ty ją przyniosłeś!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Naszą pasją jest... NADZIEJA. Chcemy się nią dzielić, zwłaszcza z tymi, którzy stoją wobec życiowych wyzwań, a nie mają nikogo kto by mógł lub umiał przyjść z konkretną pomocą. Są to: bezdomne mamy, zaniedbane dzieci, rodzice niedający sobie rady... Nasza NADZIEJA to realna pomoc, o której poniżej:

Witajcie na profilu z NADZIEJĄ ! 😊 

Jesteśmy Fundacją z Łodzi, która już od ponad 17 lat wspiera m.in. największy Dom Samotnej Matki w Polsce (rocznie około  200 mam i ich dzieci), Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi czy dzieciaki ze świetlicy środowiskowej M.Łodzi Niegniewni.


TRZY INICJATYWY = JEDEN CEL

Trzy inicjatywy jeden cel

 

Nasza pełna nazwa to Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”. Naszym zadaniem i misją jest wspieranie rodzin i wszystkich inicjatyw, które służą rodzinie. Działamy na rzecz samotnych, bezdomnych matek, dzieci  z ubogich i trudnych środowisk, pomagamy rodzinom w rozwiązywaniu ich problemów wychowawczych, prawnych, itp.

Korzystając z naszego doświadczenia, wyszliśmy także poza główny obszar naszego działania i stworzyliśmy kampanię społeczną pt.: Mój świat bez przemocy – przemoc rówieśnicza. I nie zamierzamy poprzestać na tej jednej 😊

Aby przybliżyć Wam co się kryje pod każdym z tych haseł, przedstawiamy listę działań, które podejmujemy:

DLA RODZICÓW: Organizujemy warsztaty dla rodziców, którzy chcą podnieść swoje kompetencje rodzicielskie, wzmocnić się w swojej roli rodzica i nauczyć się budować trwałe i mocne więzi z dziećmi. Z wszystkimi jednostkami CSR prowadzimy blog, na którym umieszczamy ważne artykuły dotyczące zagadnień z tematyki dotyczącej rodziny i wychowania:

Przeczytaj mądre artykuły Teksty przynoszące nadzieję

 

DLA SAMOTNYCH MAM I ICH DZIECI: Poszukujemy Darczyńców, którzy zechcą razem z nami, dawać nadzieję, tym, którzy często jej już nie widzą. Uciekają z miejsc przepełnionych przemocą fizyczną, psychiczną czy materialną.

Nie zatrzymujemy się jedynie na dawaniu przysłowiowej „ryby”, dajemy też i wędkę. Obecnie, od 2 lat, realizujemy projekt pod nazwą „Samodzielność Mamy", podczas którego kobiety nieposiadające zatrudnienia, nie znające swoich talentów, przy wsparciu psychologicznym, pedagogicznym i zawodowym zdobywają konkretny zawód i staż na start, który czasami przechodzi w stałe zatrudnienie. 

Samodzielność Mamy Samodzielność Mamy

 

DLA DZIECIAKÓW Z RODZIN, KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI: pomagamy prowadzić świetlicę środowiskową, wspieramy finansowo działania pedagogów, ale także wszelkie twórcze inicjatywy, na które wpadną wychowawcy wraz z ekipą M.Łodych Niegniewnych

M.Łodzi Niegniewni M.Łodzi Niegniewni

 

DLA RODZICÓW ADOPCYJNYCH I ICH DZIECI – przeprowadziliśmy kampanię, aby zebrać środki na sfinansowanie specjalistycznej pomocy dla rodziców dzieci adopcyjnych. Obecnie Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny realizuje to wsparcie.

Poznaj Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny Poznaj Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny

 

DLA ZAKOCHANYCH: organizowaliśmy Boskie randki, które cieszyły się przeogromnym zainteresowaniem, dopóki pandemia ich nie zgasiła ;/
Współprowadzimy także Wieczory dla Zakochanych, podczas których pary mogą się przekonać, co ich tak naprawdę łączy i upewnić się, że rzeczywiście chcą być z sobą do końca życia.

 

Zakochani

 

DLA NASTOLATKÓW: Kampania: Mój świat bez przemocy. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej, a także propagowanie dialogu bez przemocy. Do tej pory pedagodzy i nauczyciele mogą korzystać z krótkich filmów podejmujących ten temat.
Planujemy też kolejną, ale o tym będzie później. 😊

 

 

O działaniach, które podejmujemy moglibyśmy pisać i pisać... 😊 Więc jeśli chcesz nas poznać lepiej, to zapraszamy na naszą stronę: www.FundacjaNadzieja.org i tam znajdziesz o wiele więcej lub na nasz profil na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o najnowszych inicjatywach.

Jeśli podobają Ci się nasze działania i chciałabyś lub chciałbyś być jednym z tych, którzy tę nadzieję dają a nie gaszą, to zapraszamy do pozostania naszym Patronem Nadziei.

Już teraz w imieniu każdej Osoby, która skorzysta z Twojej pomocy – DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Cele Autora

Zostań Patronem POKOJU MARZEŃ
  • 50 000 zł
  • 43 500 zł brakuje
13%
„Chciałbym mieć swoje łóżko i... poduszkę z McQueenem…” (Mateusz lat 6)

Dom to swoista oaza, do której wracamy, by odpocząć i nabrać sił do kolejnego starcia z życiem. Najważniejsze miejsce w życiu każdego człowieka, dające poczucie BEZPIECZEŃSTWA, MIOŚCI I AKCEPTACJI.

Mieszkanki Domu Samotnej Matki często nie miały szansy tego doświadczyć. Do Ośrodka trafiają w różnych kryzysowych momentach swojego życia, uciekając przed przemocą domową, toksycznymi relacjami czy ostatecznie przed bezdomnością.

Projekt „Pokoje marzeń”, do którego chcemy Cię zaprosić drogi Patronie, wynika z chęci dania naszym mieszkankom i ich dzieciom szansy na to, aby poczuli ciepło domowego ogniska.

Przewidywany koszt wyremontowania jednego pokoju, oszacowaliśmy na kwotę 9 tys. zł. Chcemy nie tylko je odnowić i wyposażyć w podstawowe sprzęty, ale także wypełnić je drobiazgami, które stworzą atmosferę domu i uczynią go przytulnym. Nasze maluchy marzą tak jak ich koledzy o chociaż najmniejszej przestrzeni dla siebie. Przestrzeni, w której ich dziecięce MARZENIA będą mogły się rozwijać, a ich świat nabierać KOLORÓW. Mamom chcemy dać bezpieczne i PRZYTULNE miejsce, w którym będą mogły się schronić w chwili, gdy ich świat i życie nagle się rozsypują. Miejsce, do którego wracają z rosnącą w sercu NADZIEJĄ, że jest bezpieczne dla nich i ich dzieci. Miejsce, w którym znajdą wymarzoną wiklinową lampkę i fioletowe zasłony (marzenie mamy Ani).

Mamy nadzieję, że te pragnienia będą możliwe do zrealizowania, jak najszybciej. Wierzymy, że także dzięki Twojej pomocy i wsparciu, spełnimy marzenia wszystkich naszych Podopiecznych, nie pomijając nikogo i damy w ten sposób NADZIEJĘ wszystkim na lepsze jutro.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
500 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.