Fundacja Nautilus

W Patronite od 02.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 801

Liczba Patronów: 659

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
500 miesięcznie
15 000 łącznie
Fundacja Nautilus - organizacja badająca zjawiska niewyjaśnione. Działamy w Polsce od 20 lat!

O Autorze

Fundacja Nautilus to jedyna w Polsce organizacja pozarządowa, która zajmuje się badaniem i dokumentowaniem zjawisk niewyjaśnionych jak np. UFO czy innych zagadkowych manifestacji. Celem statutowym FN jest ustalenie szeroko pojętego sensu i celu ludzkiego życia. Fundacja Nautilus działa od 2001 roku. Prowadzimy bardzo popularne serwisy internetowe: nautilus.org.pl, emilcin.com i messing.org.pl a nasze archiwum jest jednym z największych tego typu na świecie.

Prowadzona jest przez absolutnych pasjonatów, którzy swoje życie, ale też środki finansowe, poświęcili na zbadanie największych tajemnic naszego świata.

Przez te wszystkie lata nasze serwisy rozrosły się do imponujących rozmiarów a ilość artykułów, zdjęć, filmów jest naprawdę wielka. Wszystko to udostępnialiśmy pasjonatom  tajemnic za darmo. Jesteśmy bowiem głęboko przekonani, że wiedza tylko wtedy ma sens, gdy się nią można podzielić z drugą osobą. Nie można jej więc trzymać w zamkniętej dłoni. Nigdy też nie zarabialiśmy na tym co tworzymy. Nie sprzedawaliśmy treści, reklam, nie żądaliśmy płatnych dostępów etc. I chcemy Was zapewnić, że nigdy tego nie zrobimy. Niech każdy czerpie z Nautilusa pełnymi garściami...

Dlaczego jesteśmy na Patronite? Ponieważ oprócz pasji mamy też pewną wizję, realizacja jej nie uda się jednak bez wsparcia ludzi nam przychylnych. Jesteśmy przekonani, że to co zamierzamy stworzyć, będzie ewenementem na skalę światową. By osiągnąć ten wielki i ostateczny cel, wyznaczyliśmy sobie pewną mapę drogową a na niej cele mniejsze i pośrednie. Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów ale nie chcemy tylko wyciągać rękę o pomoc do Was bo naszym zamiarem jest tworzyć takie projekty, które będą zarabiały w przyszłości na nasz wspólny i ostateczny cel. 

Zaczynamy więc od zbiórki środków na monitoring pomnika UFO w Emilcinie, ale już niebawem ogłosimy i - jesteśmy tego pewni - zaskoczymy Was pozytywnie kolejnymi projektami, bardziej artystycznymi i komercyjnymi.

Nawet najdalsza podróż zaczyna się zawsze od pierwszego kroku. Pozwólcie zatem wykonać go razem z Wami, a wtedy nawet najbardziej śmiały cel będzie o krok bliżej.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ju Styna
Ju Styna
Próg: 30 zł
Łukasz Bartecki
Łukasz Bartecki
Próg: 10 zł
Alex
Alex
Próg: 50 zł
Jaroslaw Wieczorek
Jaroslaw Wieczorek
Próg: 10 zł
Kamil N
Kamil N
Próg: 20 zł
Marek Szczotka
Marek Szczotka
Próg: 20 zł