Avatar użytkownika

Fundacja Uniwersytet Dzieci

22
patronów
399 
miesięcznie
907 
łącznie
22
patronów
399 zł 907 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
8 zł miesięcznie
Wpłata 8 zł miesięcznie - bo tyle lekcji mieści się w jednym projekcie edukacyjnym

● Dziękujemy, że z nami jesteś, Studencie!

Obrazek progu
16 zł miesięcznie
Wpłata 16 zł miesięcznie - bo tyle lat ma Fundacja.

● Dziękujemy za Twoje wsparcie, Odkrywco! Zostaniesz wpisany na listę Patronów, wspierających Fundację.


Obrazek progu
38 zł miesięcznie
Wpłata 38 zł miesięcznie - bo tyle wynosi "koszt” udziału 1 ucznia w programie Uniwersytet Dzieci w Klasie przez cały rok

● Dziękujemy za zaangażowanie, Inspiratorze! Dzięki Twojemu wsparciu zapewniasz udział
kolejnemu uczniowi w ciekawych lekcjach. Jako Patron otrzymasz korzyści z pakietu za wpłatę 16 zł.

● Dodatkowo, otrzymasz dostęp do materiałów edukacyjnych, przygotowanych specjalnie dla Patronów. Będziesz mieć szansę na ekskluzywne treści, porady i materiały dydaktyczne.
Obrazek progu
63 zł miesięcznie
Wpłata 63 zł miesięcznie - bo tyle osób w 2023 podarowało uczniom z rodzin w trudnej sytuacji finansowej możliwość uczestnictwa w studiach

● Dziękujemy za hojne wsparcie, Mistrzu! Jako Patron otrzymasz wszystkie korzyści z pakietu za wpłatę 38 zł.

● Dodatkowo, dostaniesz od nas pakiet gadżetów Fundacji.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
20 dostępnych miejsc
Wpłata 100 zł miesięcznie - bo ponad 100 tys. nauczycieli ma już konto w naszym serwisie!

● Dziękujemy za wielką hojność, Szalony Naukowcu! Jako Patron otrzymasz wszystkie korzyści z pakietu za wpłatę 63 zł.

● Dodatkowo, otrzymasz możliwość uczestnictwa w specjalnym spotkaniu, gdzie będziesz mógł/mogła porozmawiać osobiście z naszymi ekspertami i zaprezentować swoje pomysły oraz sugestie, dotyczące naszych programów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Uniwersytet Dzieci w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, tu Fundacja Uniwersytet Dzieci! Naszą misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać.

Dzieci zadają mnóstwo nieoczekiwanych pytań, zgodzisz się? I dobrze - bo to oznaka ciekawości, czyli paliwa dla rozwoju. Ale jako rodzice czy nauczyciele nie zawsze znamy na nie wszystkie odpowiedzi.

I to właśnie stało u początku Fundacji Uniwersytet Dzieci - dać dzieciom wiedzę, której pragną! A dorosłym, którzy się nimi opiekują, wsparcie w wychowaniu otwartych na świat, pewnych siebie ludzi. 

 

Od 16 lat organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży na uczelniach - aktualnie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Prowadzą je naukowcy, którzy na co dzień pracują jako wykładowcy. Nasi studenci - bo tak ich nazywamy - mogą eksperymentować, mieszać, kleić, popełniać błędy i próbować ponownie. Dzięki temu samodzielnie zdobywają wiedzę. A przy tym wzmacniają swoją pewność siebie i poczucie sprawczości.


 

Ale w 2013 roku przyszedł czas na nowe szlaki. Widzieliśmy, ile radości dają dzieciom warsztaty prowadzone przez naukowców na uczelniach. Jak odważnie eksperymentują i widzą swoją moc! Ale i zdawaliśmy sobie sprawę, że taka forma nauki jest dostępna tylko dla ograniczonej grupy. Zapragnęliśmy więc przenieść dobre praktyki z Uniwersytetu Dzieci na grunt szkolny.

I tak powstał program Uniwersytet Dzieci w Klasie!

 

Tworzymy bazę scenariuszy lekcji dla uczniów szkół podstawowych - przygotowanych przez naukowców i skupionych na nauce przez doświadczenie. Jest ich już ponad 500! Dzięki lekcjom z Uniwersytetem Dzieci w Klasie, dzieci mogą samodzielnie eksperymentować, ale co ważniejsze - widzą, że ich działania przynoszą efekty, co daje im odwagę i wiarę w siebie.

Każdy scenariusz zawiera dokładne wskazówki dla nauczyciela, by ten nie musiał samodzielnie szukać dodatkowych ćwiczeń czy instrukcji. Są one zgodne z podstawą programową. Scenariusze wzbogacamy o krótkie filmy, które uzupełniają temat lekcji, ale same w sobie są też kopalnią ciekawostek.

 

Wszyscy możemy mieć wpływ na to, by dzieci w szkole uczyły się, jak być mądrymi, pewnymi siebie dorosłymi!

Program Uniwersytet Dzieci w Klasie jest - i będzie! - dostępny dla nauczycieli bezpłatnie.

Naszym priorytetem jest, by każdy nauczyciel, który chce prowadzić ciekawe, pełne doświadczeń lekcje, mógł skorzystać z naszej oferty - bez względu na miejsce zamieszkania czy sytuację finansową. A tym samym - by każdy uczeń miał równy dostęp do najwyższej jakości edukacji. Utrzymujemy się głównie z grantów i darowizn. Jednak by iść dalej i tworzyć kolejne projekty dla nauczycieli i uczniów, potrzebujemy szukać nowych źródeł finansowania.

I tu wracamy do Ciebie - dołącz do naszej społeczności Patronów i wspólnie stwórzmy przyszłość pełną możliwości dla dzieci! Skoro tu jesteś, rozwój jest ważny także dla Ciebie. Będziemy wdzięczni za każdą, najmniejszą wpłatę - bo każdy gest ma wielką moc. 

 


 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Uniwersytet Dzieci już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
8 zł
Anonimowy patron
8 zł
Beata Lach
Beata Lach
16 zł
Katarzyna Bańczyk-Skubała
Katarzyna Bańczyk-Skubała
8 zł
Anonimowy patron
16 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.