Avatar użytkownika

Fundacja Uniwersytet Dzieci

12
patronów
183 
miesięcznie
3 142 
łącznie
12
patronów
183 zł 3 142 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
8 zł miesięcznie
8 zł miesięcznie – bo tyle lekcji mieści się w jednym projekcie edukacyjnym

Dziękujemy, że z nami jesteś! Każda wpłata, nawet najmniejsza, dodaje nam sił i środków, aby codziennymi działaniami zaprowadzać pozytywną zmianę w edukacji!

Zaprosimy Cię do naszego newslettera, w którym informujemy nad jakimi projektami dla uczniów właśnie pracujemy i co się aktualnie dzieje w naszej fundacji.
Obrazek progu
16 zł miesięcznie
16 zł miesięcznie

Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz edukację!

Zaprosimy Cię do naszego newslettera, w którym informujemy, nad jakimi projektami dla uczniów właśnie pracujemy i co aktualnie dzieje się w naszej Fundacji.
Obrazek progu
63 zł miesięcznie
Wpłata 63 zł miesięcznie - bo tyle osób w 2023 podarowało uczniom z rodzin w trudnej sytuacji finansowej możliwość uczestnictwa w studiach

Dziękujemy za hojne wsparcie! Jako Patron otrzymasz wszystkie korzyści z poprzednich progów. Ponadto chcielibyśmy podarować Ci dwa razy w roku (w styczniu i czerwcu) dostęp do jednego z naszych webinarów.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wpłata 100 zł miesięcznie - bo ponad 100 tys. nauczycieli ma już konto w naszym serwisie z darmowymi scenariuszami lekcji!

Dziękujemy, że jesteś z nami! Razem tworzymy realną zmianę w polskiej edukacji. W zamian za Twoją niezwykłą hojność chcemy podarować Ci korzyści z poprzednich progów, a ponadto wysłać Ci w podzięce pocztówkę i skarpetki Uniwersytetu Dzieci.
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
20 dostępnych miejsc
Jesteśmy wdzięczni za Twoja kosmiczną hojność! W zamian otrzymasz wszystkie korzyści z poprzednich progów. Skontaktujemy się również z Tobą, aby ustalić bardziej osobiste podziękowania :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Uniwersytet Dzieci w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, tu Fundacja Uniwersytet Dzieci!

Obecny sposób edukacji nie rozwija wystarczająco potencjału dzieci - to problem, który coraz częściej jest zauważalny w odniesieniu do polskiej szkoły. Możesz pomóc nam to zmienić.

Fundacja Uniwersytet Dzieci zajmuje się projektami edukacyjnymi. Dzięki wsparciu osób doceniających znaczenie innowacyjnej edukacji, upowszechniamy angażujące metody nauczania.

Naszą misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać.

 

Dzieci zadają mnóstwo nieoczekiwanych pytań, zgodzisz się? I dobrze - bo to oznaka ciekawości, czyli paliwa dla rozwoju. Ale jako rodzice czy nauczyciele nie zawsze znamy na nie wszystkie odpowiedzi.

I to właśnie stało u początku Fundacji Uniwersytet Dzieci - dać dzieciom wiedzę, której pragną! A dorosłym, którzy się nimi opiekują, wsparcie w wychowaniu otwartych na świat, pewnych siebie ludzi. 

 

Od 16 lat organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży na uczelniach - aktualnie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Prowadzą je naukowcy, którzy na co dzień pracują jako wykładowcy. Nasi studenci - bo tak ich nazywamy - mogą eksperymentować, mieszać, kleić, popełniać błędy i próbować ponownie. Dzięki temu samodzielnie zdobywają wiedzę. A przy tym wzmacniają swoją pewność siebie i poczucie sprawczości.


 

W 2013 roku przyszedł czas wytyczyć nowe szlaki. Widzieliśmy, ile radości dają dzieciom warsztaty prowadzone przez naukowców na uczelniach. Jak odważnie eksperymentują i widzą swoją moc! Ale i zdawaliśmy sobie sprawę, że taka forma nauki jest dostępna tylko dla ograniczonej grupy. Zapragnęliśmy więc przenieść dobre praktyki z Uniwersytetu Dzieci na grunt szkolny.

I tak powstał program Uniwersytet Dzieci w Klasie!

 

Tworzymy bazę scenariuszy lekcji dla uczniów szkół podstawowych - przygotowanych przez naukowców i skupionych na nauce przez doświadczenie. Jest ich już ponad 500! Dzięki lekcjom z Uniwersytetem Dzieci w Klasie, dzieci mogą samodzielnie eksperymentować, ale co ważniejsze - widzą, że ich działania przynoszą efekty, co daje im odwagę i wiarę w siebie.

Każdy scenariusz zawiera dokładne wskazówki dla nauczyciela, by ten nie musiał samodzielnie szukać dodatkowych ćwiczeń czy instrukcji. Są one zgodne z podstawą programową. Scenariusze wzbogacamy o krótkie filmy, które uzupełniają temat lekcji, ale same w sobie są też kopalnią ciekawostek.

 

Wszyscy możemy mieć wpływ na to, by dzieci w szkole uczyły się, jak być mądrymi, pewnymi siebie dorosłymi!

Program Uniwersytet Dzieci w Klasie jest - i będzie! - dostępny dla nauczycieli bezpłatnie.

Naszym priorytetem jest, by każdy nauczyciel, który chce prowadzić ciekawe, pełne doświadczeń lekcje, mógł skorzystać z naszej oferty - bez względu na miejsce zamieszkania czy sytuację finansową. A tym samym - by każdy uczeń miał równy dostęp do najwyższej jakości edukacji. Utrzymujemy się głównie z grantów i darowizn. Jednak by iść dalej i tworzyć kolejne projekty dla nauczycieli i uczniów, potrzebujemy szukać nowych źródeł finansowania.

I tu wracamy do Ciebie - dołącz do naszej społeczności Patronów i wspólnie stwórzmy przyszłość pełną możliwości dla dzieci! Skoro tu jesteś, rozwój jest ważny także dla Ciebie. Będziemy wdzięczni za każdą, najmniejszą wpłatę - bo każdy gest ma wielką moc. 

 


 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Uniwersytet Dzieci już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
8 zł
malgorzata sudacka
malgorzata sudacka
16 zł
Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej
Radio Naukowe - podcast Karoliny Głowackiej
63 zł
Anonimowy patron
8 zł
Anonimowy patron
8 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.