FUNDACJA Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT

W Patronite od 26.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1256

Liczba Patronów: 1861

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
220 miesięcznie
11 050 łącznie
Jesteśmy pasjonatami zwierząt, kochamy je i podziwiamy. Założyliśmy fundację i zaczęliśmy tworzyć wyjątkowe miejsce- leśną przystań, w której każde zwierzę znajdzie swój bezpieczny dom, a ludzie będą mogli odnaleźć spokój i radość obcowania z naturą. Naszymi podopiecznymi są głównie konie i kuce.

O Autorze

Jesteśmy niewielką organizacją no for profit- zwierzęta, a w szczególności konie są naszą pasją. Wykorzystując naszą wiedzę i umiejętności staramy się stworzyć wyjątkowe miejsce gdzie zwierzęta są bezpieczne, nieoceniane i szczęśliwe. Wszystkie otrzymują bezinteresowną troskę
i profesjonalną opiekę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Jesteśmy fascynatami zwierząt.

Kochamy je, podziwiamy. Wiemy, ile możemy dać sobie nawzajem: my i one. Dlatego bardzo leży nam na sercu ich los.
Na co dzień opiekujemy się końmi, ale towarzyszą nam także psy, koty i kozy. W naszej ostoi
w Tenczynku możecie spotkać piękne zwierzęta, które odratowaliśmy z rzeźni lub adoptowaliśmy dając im nowe, bezpieczne i spokojne życie. Niektóre spędziły z nami już wiele lat, odwdzięczając się gorącym przywiązaniem. Inne, po ciężkich przejściach, często schorowane, dopiero uczą się, na nowo, zaufania do człowieka, który wcześniej je zawiódł.

    Konie przez wielu traktowane są gorzej niż rzeczy. Pozwala się im żyć pod warunkiem, że ciężko pracują na swoich właścicieli. Dla koni bezużytecznych, nie ma miejsca w świecie zysku.
Są wykorzystywane tak długo jak długo są w stanie na siebie zarabiać, lub cieszyć podsycając
i pomagając realizować ludzkie ambicje w sporcie.
Często mimo oddanej pracy nie zasługują nawet na odrobinę sprawiedliwości, ludzkiej wdzięczności,
czy współczucia, o skromnej nawet emeryturze przeważnie nie ma nawet mowy.
Człowiek uznając je za bezużyteczne obciążenie dla swojego portfela zaniedbuje je lub/i wydaje wyrok, skazując je na koniec w rzeźni. … bo wtedy przynajmniej trochę zarobi, a to z pewnością złagodzi smutek po trudnej decyzji…

My chcemy żyć w innym świecie! Więc sami próbujemy go zbudować- pomóż nam!

W pięknym Tenczynku – budujemy wyjątkowe miejsce na mapie małopolski- leśną przystań,
w której lokalna społeczność będzie mogła złapać oddech i poczuć radość obcowania ze zwierzętami, które uratowaliśmy przed cierpieniem.
Wierzymy, że poprzez obcowanie ze zwierzętami i  działalność edukacyjną uwrażliwiającą ludzi na potrzeby zwierząt oraz możliwość uczenia się od nich, możemy zmienić ten świat w lepsze miejsce.

Można przyjść do nas na spacer, poobserwować i pogłaskać zwierzęta, podzielić się marchewką, skorzystać z naszej oferty edukacyjnej. Nauczymy Cię:
- budowania relacji z koniem,
- co mówią konie i jak z nimi rozmawiać,
- jazdy konnej
Z radością opowiemy Ci czego można się od nich nauczyć. Możliwości hipoterapii i zooterapii
są ogromne. Słuchając zwierząt możemy nauczyć się: asertywności, empatii, tworzenia poprawnych relacji partnerskich i międzyludzkich, decyzyjności, akceptacji, braku oceniania, bycia tu i teraz. Pomagają w budowaniu pewności siebie. Ruch konia uspokaja i działa terapeutyczne na układ nerwowy, chęć współpracy z tym majestatycznym zwierzęciem motywuje do pracy nad sobą. ...i tak bez końca.
Ucząc się od zwierząt stajemy się lepszymi ludźmi.

Pomagając innym zmieniamy świat na lepsze. Razem możemy więcej.
Wszystkich ludzi z wielkim sercem zapraszamy do współdziałania! Możesz dołączyć do zespołu na odległość lub być z nami na miejscu.

Jesteśmy młodą organizacją, istniejemy od lutego 2020 roku. Od początku kwietnia, razem
z naszymi zwierzętami jesteśmy w Tenczynku przy ul. Podgórki 1, gdzie dopiero zaczynamy tworzyć infrastrukturę.
Pod opieką fundacji mamy ponad 20 koni i kucy, kilka psów i kotów a będzie ich więcej. Musimy stworzyć im godne warunki do życia - boksy, klatki, budy, kojce, zapewnić dobrej jakości pokarm i pasze oraz zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Dużo już zrobiliśmy, ale przed nami jeszcze mnóstwo pracy.
      Osób pracujących dla Fundacji jest niewiele. Wszyscy działamy nieodpłatnie
i bezinteresownie dajemy swoją pracę, czas, wiedzę i umiejętności by zmieniać ten świat
w lepsze miejsce dla zwierząt.
Wierzymy, że to co robimy ma znaczenie.
 

Niestety czas pandemii nie ułatwia nam naszej pracy. Mamy trudności z gromadzeniem środków potrzebnych na utrzymanie naszych podopiecznych, na budowę i przygotowanie miejsc dla nowych zwierząt w potrzebie, i do pracy z nimi. W obecnej sytuacji nie możemy nawet myśleć o większych projektach, które chcielibyśmy realizować….
Pomóż nam- twórz razem z nami to wyjątkowe miejsce. RAZEM ZMIENIAJMY ŚWIAT.

Możemy pomagać zwierzętom w potrzebie, dzięki wsparciu i hojności lokalnych dobroczyńców - począwszy od zarządów większych i mniejszych firm skończywszy na indywidualnych darczyńcach i wolontariuszach.
Prowadzimy naukę jazdy konnej, kursy, warsztaty, eventy itp. Jesteśmy otwarci na współpracę. Dochody uzyskane z naszej działalności są w całości przekazywane na działalność statutową fundacji. W pierwszej kolejności przeznaczamy je na utrzymanie dobrostanu zwierząt znajdujących się pod naszą opieką.
Koszty utrzymania zwierząt są duże- obejmują jedzenie, leczenie, rehabilitację, pielęgnację, budowę schronień dla nich, itp. itd.
Wszędzie szukamy dróg by móc pomagać zwierzętom jak najlepiej.

Poza tym co bezcenne, są rzeczy, na które potrzebne są pieniądze.
Stąd nasze konto na Patronite- POMOŻ NAM POMAGAĆ!

Wierzymy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu i okazanej pomocy stworzenie zwierzętom najlepszych warunków stanie się możliwe.

Z radością będziemy Was gościć w Tenczynku razem z naszymi zwierzętami, dla których dobra się przyczynicie. Losy naszych zwierząt oraz naszą działalność możecie śledzić na FB https://www.facebook.com/fundacjatenczynek , lub przyjeżdżając do naszej ostoi- chętnie opowiemy Wam o tym co i w jakim celu robimy.

Zachęcamy też do adopcji naszych koni, o której można przeczytać tutaj: 
https://www.facebook.com/fundacjatenczynek/posts/392656558815940
https://www.facebook.com/fundacjatenczynek/posts/294199651994965


Jesteśmy otwarci na współpracę z przedszkolami i szkołami, oraz wszystkimi społecznościami zainteresowanymi współpracą z  nami.
Zapraszamy do kontaktu z nami także ośrodki lub osoby prywatne zajmujące się osobami starszymi czy schorowanymi – kontakt z końmi może wnieść wiele radości w życie waszych podopiecznych.
Służymy także profesjonalnymi poradami z zakresu opieki nad zwierzętami, zwłaszcza końmi.

Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna.

Nie możemy zmienić całego Świata, ale planujemy zrobić wszystko, co w naszej mocy,
by Ten Świat był lepszym miejscem.
Pomóż nam pomagać!

Zapraszamy – Ania i Natalia.

Jeśli chcesz pomóc bardziej lub inaczej, zadzwoń lub napisz:
e-mail: 4miloscidozwierzat@gmail.com
 

FUNDACJA Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT
TENCZYNEK POD KRAKOWEM
KRS 0000823326
Telefon 792 977 009
facebook.com/fundacjatenczynek
zmiloscidozwierzat.pl

 

Jeśli chcesz wesprzeć naszą fundację finansowo,
prosimy o dokonanie przelewu o tytule “Na cele statutowe”: 
BNP 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dominika Pawcenis
Dominika Pawcenis
Próg: 200 zł
Katarzyna Zdębska
Katarzyna Zdębska
Próg: 10 zł
Justyna  Andryszak
Justyna Andryszak
Próg: 10 zł
Ola Parchatko
Ola Parchatko
Próg: 10 zł
Aleksandra Gabryś
Aleksandra Gabryś
Próg: 100 zł