Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

155 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Witam jestem Dowódcą jednostki GROT Kraków. GROT to organizacja paramilitarna – działania podejmowane przez grupę mają charakter zbliżony do militarnego/ militarny (wojskowy). Formalnie nie podlega żadnemu rodzajowi sił zbrojnych.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Założenie i prowadzenie Stowarzyszenia GROT Kraków
UTWORZENIE STOWARZYSZENIA
Cel podstawowy- jego osiągnięcie pozwoli nam pokryć koszty związane z utworzeniem stowarzyszenia GROT Kraków i finansowaniem jego działalności. To kwota startowa, a dzięki utworzeniu stowarzyszenia będziemy mogli zacząć prowadzić działania jako grupa zarejestrowana i przyjmować do naszego grona kolejne osoby, zorientowane na działalność grupy i podzielające nasze zainteresowania.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
STRONA INTERNETOWA
Chcielibyśmy na początek stworzyć dział, informujący o działalności naszej grupy, jej członkach, a także na bieżąco informować Was o postępach w naszych treningach. Gdy już nasza działalność rozwinie się, chcemy na swojej stronie publikować fotorelacje i filmiki z naszych treningów i spotkań. Im szybciej ten cel uda się zrealizować, tym wcześniej przystąpimy do działania.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
FOTORELACJE I FILMIKI
Chcemy podzielić się z Wami przebiegiem, a później wynikami naszej działalności. Po zdobyciu odpowiednich umiejętności, zaprezentujemy nagrania i zdjęcia z przeprowadzanych treningów. Osiągnięcie tego celu będzie dużym wsparciem i pozwoli nam rozszerzenie zespołu o fotografa/ kamerzystę i sfinansowanie jego działań. Gdy, dzięki Waszej pomocy, stworzymy spot o naszej działalności, Wasze imiona/ pseudonimy umieścimy w swojej prezentacji.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4500 zł miesięcznie
brakuje 4500 zł
SPRZĘT TRENINGOWY
Osiągnięcie wsparcia w tej wysokości pozwoli nam na zakup sprzętu, którego posiadanie jest podstawą prowadzenia i rozwijania naszej działalności. Poza obowiązkowym sprzętem i wyposażeniem zarówno całej grupy, jak i poszczególnych jego członków, jest wiele elementów, które podczas naszego treningu nie są niezbędne, jednak sprawią, ze będzie on bardziej efektywny, ale również efektowny, co z pewnością postaramy się Wam zaprezentować.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 6500 zł miesięcznie
brakuje 6500 zł
KOŁO STRZELECKIE
Potrzebna kwota pomoże nam w utworzeniu i prowadzeniu działalności koła strzeleckiego, a w późniejszym czasie również przeprowadzaniu szkoleń z zakresu bhp i strzelectwa. Ze względu na nasz profil działalności, zdobywanie umiejętności strzeleckich jest jednym z podstawowych zadań grupy. Chcemy rozwijać umiejętności, aby później dzielić się z Wami swoimi osiągnięciami.

O Autorze

GROT to organizacja paramilitarna – działania podejmowane przez grupę mają charakter zbliżony do militarnego/ militarny (wojskowy). Formalnie nie podlega żadnemu rodzajowi sił zbrojnych.


GROT skupia w swoich szeregach grono zaprzyjaźnionych osób. Jednym z głównych celów, dla którego założona została nasza grupa jest integracja osób, Oraz szkolenia interesujących się i zajmujących tematem grup rekonstrukcyjnych i stylizacyjnych. W najbliższej przyszłości, po całkowitym uformowaniu grupy, planujemy uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach militarnych w celu pokazania swoich umiejętności w zakresie działań taktycznych oraz poznania innych podobnych zespołów, działających na terenie naszego kraju.

 


Część z nas zawodowo  związana jest ze służbami mundurowymi, co w znacznym stopniu przyczynia się do ułatwienia realizacji zadań, a zdobyte praktycznie doświadczenie  pozwala na pełniejsze przygotowanie zespołu do działań taktycznych. W ramach grupy wyodrębnione zostały sekcje, do których, po ukończeniu formowania grupy, przydzielani będą poszczególni operatorzy. W ramach każdej sekcji działa opiekun- dowódca, koordynujący i prowadzący działania treningowe ze swoim zespołem operatorów. Ponadto grupa prowadzi również ćwiczenia zgrywające wszystkich sekcji.


Na dzień dzisiejszy grupa liczy 26 operatorów poszczególnych sekcji:


Wyróżniamy dwie sekcje szturmowe A i B oraz  sekcje Ratowiczną( współpracujemy z ratownikami medycznymi i MALTAŃŚKĄ służbą) i ostania sekcja Techniczna  wyposażona w wykrywacze metali sprzęt monitoringu mobilnego oraz przyrządy opreacyjno taktyczne do realizacji zadań.


W ramach podejmowanych przez nas działań szkoleniowych, poznajemy i wdrażamy zasady różnego rodzaju taktyk (czarnej, zielonej, czerwonej). Czarna taktyka, to działania podzielone na kilka grup: MOUT (Military Operatcions In Urban Terrain)  to operacje wojskowe, prowadzone w terenie zurbanizowanym.=, CQB (Close Quarters Battle) – czyli walka na bezpośrednim dystansie, to ostateczna faza eliminacji przeciwnika podczas operacji MOUT, oraz Operacje Antyterrorystyczne - prowadzone przez wyspecjalizowane oddziały policyjne na terenie własnego państwa. Cechą operacji antyterrorystycznych jest udział zakładników, których życie należy uratować oraz obecność terrorystów, którzy w niektórych sytuacjach mają być z założenia aresztowani a nie wyeliminowani. Obezwładnienie jest zasadniczą różnicą pomiędzy działaniami taktyki czarnej, a zielonej, czyli walką w otwartym terenie. Taktyka zielona to działania patrolowe, „zakładanie” zasadzek, pokonywanie przeszkód terenowych, poruszanie się po terenach leśnych itp. Działania taktyki czerwonej zawierają w sobie wyszkolenie operatorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w miejscach bezpośredniej walki. Głównym celem czerwonej taktyki jest ratowanie życia rannym na polu walki, przy jednoczesnym odparcia ataku i udzielenie pomocy przedmedycznej.

 


Omówię pokrótce sprzęt, który wykorzystywany jest przez naszych operatorów podczas ćwiczeń .

W skład podstawowego wyposażenia każdego z operatorów wchodzi:
- jednoczęściowy czarny kombinezon taktyczny
- obuwie taktyczne, którego model nie został ujednolicony i dobierany jest indywidualnie ze względu na osobiste preferencje każdego z operatorów
- czarna bojowa kamizelka taktyczna szybkowyczepna z systemem QR, umożliwiającym szybkie wyswobodzenie się np. w przypadku wpadnięcia do wody. Dzięki połączeniu elementów składowych za pomocą stalowej linki, operator jednym ruchem, chwytając za uchwyt jest w stanie zrzucić z siebie kamizelkę. W kamizelce wbudowane są płyty balistyczne, a jej zewnętrzna powierzchnia pokryta jest w całości pasami typu molle, co umożliwia dowolną konfigurację osprzętu taktycznego i ładownic.
- kabura udowa przeznaczona do przenoszenia broni awaryjnej, tj. broni krótkiej, w naszym przypadku najczęściej stosowanym modelem jest Glock 17.
- istotnym elementem naszego wyposażenia są oczywiście ochraniacze, które znacznie ułatwiają nam wykonywanie wielu zadań, chroniąc przede wszystkim stawy kolanowe, np. w sytuacji konieczności wykonania nagłego padu. Obecnie używamy modelu bardzo zbliżonego do ochraniaczy stosowanych przez żołnierzy GROM
- operatorzy używają również rękawic taktycznych, stosowanych nie tylko w okresie zimowym, ale również latem, ponieważ są one wykonane ze specjalnych tkanin i znacznie ułatwiają prowadzenie działań taktycznych
- w naszej grupie istnieje dowolność w doborze konkretnego modelu kominiarki, gdyż jest to kwestia indywidualnych upodobań operatorów
- wyposażenie taktyczne naszej grupy to również hełmy MORATEX oraz towarzyszące im nieodłącznie gogle taktyczne, chroniące oczy operatora podczas wykonywania działań taktycznych.
- zestaw łączności, tj. zestaw słuchawkowy oraz radio, pozwalają nam na komunikowanie się podczas prowadzenia działań taktycznych
- podczas prowadzonych działań, niejednokrotnie wykorzystujemy również maski przeciwgazowe, chroniące nasze drogi oddechwe, np. podczas stosowania granatów dymnych
- każdy z operatorów posiada w swoim wyposażeniu apteczkę pierwszej pomocy, a operatorzy sekcji medycznej wyposażeni są ponadto w zestaw ratownictwa taktycznego
- jeśli chodzi o stosowane przez nas repliki broni, jako broni awaryjnej używamy wspomnianych już wcześniej pistoletów Glock, ponadto do ćwiczeń wykorzystujemy również repliki karabinków szturmowych i broni gładkolufowej.

 Wraz z całym zespołem podejmujemy działania społeczne, bierzemy udział w akcjach charytatywnych oraz prowadzimy zbiórki wewnątrz grupy, a zakupione z zebranych funduszy dary przekazujemy dla różnych ośrodków.Serdecznie zapraszamy do współpracy jako że zakres naszego działania obejmuję Cały Kraj może akurat spotkamy sie w waszym mieście
Jednoczymy wszystkie grupy w Polsce o podobnych zainteresowaniach.
 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Twoje piwo nasz trening :)Dołącz do nas!
Dzięki waszemu wsparciu mamy szanse się rozwijać i promować aktywny tryb życia
Każda złotówka się dla nas liczy!!!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
„Małymi kroczkami do celu, sprawia nam ogromną radość, że chcesz współtworzyć stowarzyszenie. Do osiągnięcia naszych celów nie potrzeba milionów każda Kwota zbliża nas do sukcesu. DZIĘKUJEMY i będziemy pamiętać o TOBIE!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
„Bardzo to doceniamy! Z przyjemnością umieścimy cię na liscie patronów na naszej stronie facebookowej, a później stronie internetowej. ”
Zachęcamy do współpracy
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Niesamowite! Jak będziesz tylko w Krakowie daj znać a umówimy się na spotkanie, pokażemy ci nasz sprzęt oraz powymieniamy się widzą oraz doświadczeniami”
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Zakładaj kominiarkę i wpadaj na trening, nasz dowódca na pewno skupi na tobie swoją uwagę! :>
Wciel się w jednego z Nas!! Poczuj adrenalinę !!
Lista sponsorów czeka otworem na twoje nazwisko!!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 40
Nie potrafimy podziękować ci w inny sposób niż zaprosić cię na nasz trening na strzelnicy. Jak tylko ruszymy z naszym kołem strzeleckim, skontaktujemy się z tobą i dogadamy szczegóły!!
Nie zabraknie cię na liście sponsorów!!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
Jest to dla nas milowy krok do przód! Rozumiesz powagę sytuacji i korzyści jakie może nieść nasze stowarzyszenie dla społeczeństwa. W zamian za twoją pomoc w ramach możliwości zorganizujemy wyjazd do twojego miasta i przeprowadzimy tam trening/ pokaz.
Twoje nazwisko będzie świecić na liście Patronów.
Odegrasz rolę VIPa konwojowanego w pokazie oraz zapewnimy szereg innych atrakcji i pamiątek z tego wydarzenia.

Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Twoja nazwa i logo będzie widniało na końcu każdego z naszych materiałów promocyjnych tj. filmy, plakaty, strony internetowe jako oficjalny sponsor stowarzyszenia. Oczywiście, obowiązują cię wszystkie poprzednie progi.
Widzisz w nas potencjał i pomagasz rozwijać nasze skrzydła.
Twoje wsparcie jest nie ocenione wiec jest szansa by spotkać się w najbliższym czasie i pokazać w co inwestujesz.
Zostań patronem
2000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
"Wkroczysz w nasze szeregi" zostaniesz oficjalnym patronem GROT Twoje LOGO będzie wszędzie z nami. To ty tworzysz przyszłość naszej Grupy. Wierzymy że masz w tym konkretny cel. Damy z siebie wszystko by sprostać twoim wymaganiom. Jesteś jednym z Nas.
Tego nie da się opisać !!
Zostań patronem