Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

155 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Witam jestem Dowódcą jednostki GROT Kraków. GROT to organizacja paramilitarna – działania podejmowane przez grupę mają charakter zbliżony do militarnego/ militarny (wojskowy). Formalnie nie podlega żadnemu rodzajowi sił zbrojnych.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Założenie i prowadzenie Stowarzyszenia GROT Kraków
UTWORZENIE STOWARZYSZENIA
Cel podstawowy- jego osiągnięcie pozwoli nam pokryć koszty związane z utworzeniem stowarzyszenia GROT Kraków i finansowaniem jego działalności. To kwota startowa, a dzięki utworzeniu stowarzyszenia będziemy mogli zacząć prowadzić działania jako grupa zarejestrowana i przyjmować do naszego grona kolejne osoby, zorientowane na działalność grupy i podzielające nasze zainteresowania.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
STRONA INTERNETOWA
Chcielibyśmy na początek stworzyć dział, informujący o działalności naszej grupy, jej członkach, a także na bieżąco informować Was o postępach w naszych treningach. Gdy już nasza działalność rozwinie się, chcemy na swojej stronie publikować fotorelacje i filmiki z naszych treningów i spotkań. Im szybciej ten cel uda się zrealizować, tym wcześniej przystąpimy do działania.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
FOTORELACJE I FILMIKI
Chcemy podzielić się z Wami przebiegiem, a później wynikami naszej działalności. Po zdobyciu odpowiednich umiejętności, zaprezentujemy nagrania i zdjęcia z przeprowadzanych treningów. Osiągnięcie tego celu będzie dużym wsparciem i pozwoli nam rozszerzenie zespołu o fotografa/ kamerzystę i sfinansowanie jego działań. Gdy, dzięki Waszej pomocy, stworzymy spot o naszej działalności, Wasze imiona/ pseudonimy umieścimy w swojej prezentacji.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4500 zł miesięcznie
brakuje 4500 zł
SPRZĘT TRENINGOWY
Osiągnięcie wsparcia w tej wysokości pozwoli nam na zakup sprzętu, którego posiadanie jest podstawą prowadzenia i rozwijania naszej działalności. Poza obowiązkowym sprzętem i wyposażeniem zarówno całej grupy, jak i poszczególnych jego członków, jest wiele elementów, które podczas naszego treningu nie są niezbędne, jednak sprawią, ze będzie on bardziej efektywny, ale również efektowny, co z pewnością postaramy się Wam zaprezentować.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 6500 zł miesięcznie
brakuje 6500 zł
KOŁO STRZELECKIE
Potrzebna kwota pomoże nam w utworzeniu i prowadzeniu działalności koła strzeleckiego, a w późniejszym czasie również przeprowadzaniu szkoleń z zakresu bhp i strzelectwa. Ze względu na nasz profil działalności, zdobywanie umiejętności strzeleckich jest jednym z podstawowych zadań grupy. Chcemy rozwijać umiejętności, aby później dzielić się z Wami swoimi osiągnięciami.

O Autorze

GROT to organizacja paramilitarna – działania podejmowane przez grupę mają charakter zbliżony do militarnego/ militarny (wojskowy). Formalnie nie podlega żadnemu rodzajowi sił zbrojnych.


GROT skupia w swoich szeregach grono zaprzyjaźnionych osób. Jednym z głównych celów, dla którego założona została nasza grupa jest integracja osób, Oraz szkolenia interesujących się i zajmujących tematem grup rekonstrukcyjnych i stylizacyjnych. W najbliższej przyszłości, po całkowitym uformowaniu grupy, planujemy uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach militarnych w celu pokazania swoich umiejętności w zakresie działań taktycznych oraz poznania innych podobnych zespołów, działających na terenie naszego kraju.

 


Część z nas zawodowo  związana jest ze służbami mundurowymi, co w znacznym stopniu przyczynia się do ułatwienia realizacji zadań, a zdobyte praktycznie doświadczenie  pozwala na pełniejsze przygotowanie zespołu do działań taktycznych. W ramach grupy wyodrębnione zostały sekcje, do których, po ukończeniu formowania grupy, przydzielani będą poszczególni operatorzy. W ramach każdej sekcji działa opiekun- dowódca, koordynujący i prowadzący działania treningowe ze swoim zespołem operatorów. Ponadto grupa prowadzi również ćwiczenia zgrywające wszystkich sekcji.


Na dzień dzisiejszy grupa liczy 26 operatorów poszczególnych sekcji:


Wyróżniamy dwie sekcje szturmowe A i B oraz  sekcje Ratowiczną( współpracujemy z ratownikami medycznymi i MALTAŃŚKĄ służbą) i ostania sekcja Techniczna  wyposażona w wykrywacze metali sprzęt monitoringu mobilnego oraz przyrządy opreacyjno taktyczne do realizacji zadań.


W ramach podejmowanych przez nas działań szkoleniowych, poznajemy i wdrażamy zasady różnego rodzaju taktyk (czarnej, zielonej, czerwonej). Czarna taktyka, to działania podzielone na kilka grup: MOUT (Military Operatcions In Urban Terrain)  to operacje wojskowe, prowadzone w terenie zurbanizowanym.=, CQB (Close Quarters Battle) – czyli walka na bezpośrednim dystansie, to ostateczna faza eliminacji przeciwnika podczas operacji MOUT, oraz Operacje Antyterrorystyczne - prowadzone przez wyspecjalizowane oddziały policyjne na terenie własnego państwa. Cechą operacji antyterrorystycznych jest udział zakładników, których życie należy uratować oraz obecność terrorystów, którzy w niektórych sytuacjach mają być z założenia aresztowani a nie wyeliminowani. Obezwładnienie jest zasadniczą różnicą pomiędzy działaniami taktyki czarnej, a zielonej, czyli walką w otwartym terenie. Taktyka zielona to działania patrolowe, „zakładanie” zasadzek, pokonywanie przeszkód terenowych, poruszanie się po terenach leśnych itp. Działania taktyki czerwonej zawierają w sobie wyszkolenie operatorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w miejscach bezpośredniej walki. Głównym celem czerwonej taktyki jest ratowanie życia rannym na polu walki, przy jednoczesnym odparcia ataku i udzielenie pomocy przedmedycznej.

 


Omówię pokrótce sprzęt, który wykorzystywany jest przez naszych operatorów podczas ćwiczeń .

W skład podstawowego wyposażenia każdego z operatorów wchodzi:
- jednoczęściowy czarny kombinezon taktyczny
- obuwie taktyczne, którego model nie został ujednolicony i dobierany jest indywidualnie ze względu na osobiste preferencje każdego z operatorów
- czarna bojowa kamizelka taktyczna szybkowyczepna z systemem QR, umożliwiającym szybkie wyswobodzenie się np. w przypadku wpadnięcia do wody. Dzięki połączeniu elementów składowych za pomocą stalowej linki, operator jednym ruchem, chwytając za uchwyt jest w stanie zrzucić z siebie kamizelkę. W kamizelce wbudowane są płyty balistyczne, a jej zewnętrzna powierzchnia pokryta jest w całości pasami typu molle, co umożliwia dowolną konfigurację osprzętu taktycznego i ładownic.
- kabura udowa przeznaczona do przenoszenia broni awaryjnej, tj. broni krótkiej, w naszym przypadku najczęściej stosowanym modelem jest Glock 17.
- istotnym elementem naszego wyposażenia są oczywiście ochraniacze, które znacznie ułatwiają nam wykonywanie wielu zadań, chroniąc przede wszystkim stawy kolanowe, np. w sytuacji konieczności wykonania nagłego padu. Obecnie używamy modelu bardzo zbliżonego do ochraniaczy stosowanych przez żołnierzy GROM
- operatorzy używają również rękawic taktycznych, stosowanych nie tylko w okresie zimowym, ale również latem, ponieważ są one wykonane ze specjalnych tkanin i znacznie ułatwiają prowadzenie działań taktycznych
- w naszej grupie istnieje dowolność w doborze konkretnego modelu kominiarki, gdyż jest to kwestia indywidualnych upodobań operatorów
- wyposażenie taktyczne naszej grupy to również hełmy MORATEX oraz towarzyszące im nieodłącznie gogle taktyczne, chroniące oczy operatora podczas wykonywania działań taktycznych.
- zestaw łączności, tj. zestaw słuchawkowy oraz radio, pozwalają nam na komunikowanie się podczas prowadzenia działań taktycznych
- podczas prowadzonych działań, niejednokrotnie wykorzystujemy również maski przeciwgazowe, chroniące nasze drogi oddechwe, np. podczas stosowania granatów dymnych
- każdy z operatorów posiada w swoim wyposażeniu apteczkę pierwszej pomocy, a operatorzy sekcji medycznej wyposażeni są ponadto w zestaw ratownictwa taktycznego
- jeśli chodzi o stosowane przez nas repliki broni, jako broni awaryjnej używamy wspomnianych już wcześniej pistoletów Glock, ponadto do ćwiczeń wykorzystujemy również repliki karabinków szturmowych i broni gładkolufowej.

 Wraz z całym zespołem podejmujemy działania społeczne, bierzemy udział w akcjach charytatywnych oraz prowadzimy zbiórki wewnątrz grupy, a zakupione z zebranych funduszy dary przekazujemy dla różnych ośrodków.Serdecznie zapraszamy do współpracy jako że zakres naszego działania obejmuję Cały Kraj może akurat spotkamy sie w waszym mieście
Jednoczymy wszystkie grupy w Polsce o podobnych zainteresowaniach.
 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Twoje piwo nasz trening :)Dołącz do nas!
Dzięki waszemu wsparciu mamy szanse się rozwijać i promować aktywny tryb życia
Każda złotówka się dla nas liczy!!!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
„Małymi kroczkami do celu, sprawia nam ogromną radość, że chcesz współtworzyć stowarzyszenie. Do osiągnięcia naszych celów nie potrzeba milionów każda Kwota zbliża nas do sukcesu. DZIĘKUJEMY i będziemy pamiętać o TOBIE!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
„Bardzo to doceniamy! Z przyjemnością umieścimy cię na liscie patronów na naszej stronie facebookowej, a później stronie internetowej. ”
Zachęcamy do współpracy
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Niesamowite! Jak będziesz tylko w Krakowie daj znać a umówimy się na spotkanie, pokażemy ci nasz sprzęt oraz powymieniamy się widzą oraz doświadczeniami”
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Zakładaj kominiarkę i wpadaj na trening, nasz dowódca na pewno skupi na tobie swoją uwagę! :>
Wciel się w jednego z Nas!! Poczuj adrenalinę !!
Lista sponsorów czeka otworem na twoje nazwisko!!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 40
Nie potrafimy podziękować ci w inny sposób niż zaprosić cię na nasz trening na strzelnicy. Jak tylko ruszymy z naszym kołem strzeleckim, skontaktujemy się z tobą i dogadamy szczegóły!!
Nie zabraknie cię na liście sponsorów!!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
Jest to dla nas milowy krok do przód! Rozumiesz powagę sytuacji i korzyści jakie może nieść nasze stowarzyszenie dla społeczeństwa. W zamian za twoją pomoc w ramach możliwości zorganizujemy wyjazd do twojego miasta i przeprowadzimy tam trening/ pokaz.
Twoje nazwisko będzie świecić na liście Patronów.
Odegrasz rolę VIPa konwojowanego w pokazie oraz zapewnimy szereg innych atrakcji i pamiątek z tego wydarzenia.

Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Twoja nazwa i logo będzie widniało na końcu każdego z naszych materiałów promocyjnych tj. filmy, plakaty, strony internetowe jako oficjalny sponsor stowarzyszenia. Oczywiście, obowiązują cię wszystkie poprzednie progi.
Widzisz w nas potencjał i pomagasz rozwijać nasze skrzydła.
Twoje wsparcie jest nie ocenione wiec jest szansa by spotkać się w najbliższym czasie i pokazać w co inwestujesz.
Zostań patronem
2000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
"Wkroczysz w nasze szeregi" zostaniesz oficjalnym patronem GROT Twoje LOGO będzie wszędzie z nami. To ty tworzysz przyszłość naszej Grupy. Wierzymy że masz w tym konkretny cel. Damy z siebie wszystko by sprostać twoim wymaganiom. Jesteś jednym z Nas.
Tego nie da się opisać !!
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK