Fundacja Girls Future Ready

W Patronite od 18.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
600 łącznie
Educate a girl and she will change the World!

Hej! Jesteśmy Girls Future Ready!

Jesteśmy organizacją non-profit, której misją jest, używając doświadczenia i obserwacji z USA, pomóc w przygotowaniu młodych dziewczyn z Polski na współczesne wyzwania! Razem, zostanmy #futureready!

O Autorze

Jesteśmy organizacją non-profit wspierającą nastolatki i studentki z Europy Środkowo-Wschodniej w pokonywaniu globalnych wyzwań i przygotowaniach do międzynarodowej kariery. Chcemy kształtować świat, który nadchodzi. Świat, w którym dziewczyny mogą z dumą mówić o swoich celach, misjach i pomysłach. Dołącz do nas i pomóż młodym kobietom tworzyć nową przyszłość!

Fundacja to efekt wielu lat społecznych działań Zofii Kierner - zwyczajnej dziewczyny, która swoje dzieciństwo i nastoletnie lata spędziła poza Polską, doświadczając możliwości i szans, jakie stwarzają dziewczynom i młodym kobietom kraje wysokorozwinięte. Dzisiaj tą wiedzą i doświadczeniem dzieli się między innymi z nastolatkami i studentkami z Polski, aby uświadomić je, jak wiele drzwi stoi przed nimi otworem. Przecież wszystko, czego potrzebują, aby osiągnąć sukces, jest w zasięgu ich możliwości!

Już kilka tysięcy dziewczyn z Polski rozwija się razem z naszą Fundacją! Z naszych programów może korzystać każda dziewczyna w wieku od 13 do 24 lat, bez względu na dotychczasowe osiągnięcia, wykształcenie, status społeczny czy ekonomiczny. Wystarczy, że wyrażą chęć uczestniczenia w naszych programach, a mają szansę zdobyć nowe cenne doświadczenia, umiejętności oraz przyjaciół na całym świecie. 

Nasze podopieczne nie płacą ani złotówki za możliwość korzystania z naszych programów. Wszystko to, co widzisz, jest efektem osobistej pracy Zofii oraz wolontariuszek, w tym coachów i ekspertek, które dobrowolnie oddają swój czas i wiedzę, aby podzielić się nią z młodymi dziewczynami i popchnąć je do rozwoju i działania na rzeczy ich lepszej przyszłości.

Obecnie Fundacja realizuje aż 6 ogólnodostępnych programów, na które zbieramy pieniądze przez cały rok. Nasze 3 flagowe programy to:

- HerStory Project 

Program mentorski GFR, w którym dobieramy w pary mentorkę razem z jej mentee. Pracują ze sobą nad konkretnym projektem. Współpraca trwa mniej więcej 3 miesiące. Przez ten okres dziewczyna wykonuje projekt, start to finish pod mentorskimi skrzydłami. Tematyka przedsięwzięcia jest wybierana przez mentorkę, która jest ekspertką w swojej dziedzinie. HerStory nie jest jak inne programy mentorskie, w których dziewczyny spotykają się przy kawie, aby porozmawiać, ale jest to okazja do stworzenia namacalnego produktu końcowego, który dziewczyny mogą umieścić w swoim CV i nauczyć się konkretnych umiejętności w wybranej dziedzinie. 

Jesteśmy dumne z naszych mentee, które dzięki programowi zdobyły wspaniałe doświadczenia. Dzięki programowi jedna dziewczyna (18 lat) założyła swój własny podcast, o którym zawsze marzyła, ale nie wiedziała, jak się do tego zabrać, innej dziewczynie (17 lat) udało się przeprowadzić wywiad z bardzo znaną przedsiębiorczynią i opublikowała go na międzynarodowym kobiecym portalu (wciąż pisze i publikuje, nasz projekt dodał jej skrzydeł i wiary w siebie). Kolejna dziewczyna zaprezentowała live swój pomysł na biznes przed inwestorami w Bostonie. Jedna z laureatek naszego HerStory wystąpiła na „Perspektywy Women in Tech summit” i zaprezentowała swoje rozwiązanie problemu dotyczące dziedziny STEM, etc.

Te historie, wspólną pracę i końcowy projekt promujemy na naszych social mediach. Chcemy pokazać światu, jakie świetne rzeczy dziewczyny tworzą pod okiem ekspertek. Mentorkami są kobiety sukcesu z Polski i Stanów Zjednoczonych. Naszym celem jest dodanie dziewczynom skrzydeł, wiary w siebie i praktycznych umiejętności, ponieważ wyedukowane jesteśmy silniejsze. :).

- HerStory Masterclass 

Niezależnie od tego, czy interesujesz się biznesem, polityką, mediami, modą, prawem, medycyną, technologią, edukacją i nie tylko, z pewnością znajdziesz wartość w naszej serii #HerStory Masterclass! Comiesięczne 1,5h warsztaty, które mają na celu zmotywować dziewczyny do działania, nauczyć ich konkretnych umiejętności w przeróżnych dziedzin, oraz dać szansę spotkania kobiety sukcesu, która opowie o swoich cennych doświadczeniach, a co za tym idzie pomoże dziewczynom odkrywać i rozwijać zainteresowania. Wybrany przez Speakerkę temat jest realizowany podczas 1,5-godzinnego spotkania. Zależy nam, aby omawiana treść pasowała do dziedziny, którą Speakerka się zajmuje i będzie wspierać jakąś umiejętność czy to z soft skills czy hard skills. Jest to niezwykle cenne doświadczenie, ponieważ dziewczyny mogą wejść w bezpośrednią interakcję z prelegentką w małym, swobodnym otoczeniu i uczyć się od siebie nawzajem. Speakerki, z którymi miałyśmy przyjemność i zaszczyt współpracować to na przykład Dianne Chipps Bailey, Aleksandra Sroka-Krzyżak czy Natalia De Barbaro.

 

- Girls Global Ready

Co roku łączymy 100 dziewczyn z Polski ze 100 dziewczynami z USA. Pracują nad wspólnymi  projektami podczas roku szkolnego oraz co miesiąc mają wyznaczone specjalne wyzwania, których rozwiązania są następnie analizowane przez zespół GFR. Najbardziej zaangażowana para wygrywa wyjazd do NYC, żeby się osobiście poznać! Jest to możliwość dla dziewczyn żeby wymieniać się doświadczeniami, zyskać nowe międzynarodowe przyjaźnie, ale przede wszystkim jest to dla młodych dziewczyn z Polski często pierwszy kontakt z native speakerem a dla menotrek z USA, z nowa kultura i perspektywa!! 

Odbyły  się już 3 edycje tego programu w których wzięło udział 600 młodych kobiet - 300 mentorek ze Stanów Zjednoczonych i 300 dziewczyn z  Europy Centralnej. To łącznie aż 7500 godzin współpracy i konwersacji w języku angielskim!

 

Efekty tych programów są zdumiewające! Dziewczyny, które biorą w nich udział, zdobywają praktyczne doświadczenie, wychodzą ze swoich stref komfortu, stają się otwarte, pełne zapału i chęci do działania. Porzucają swoje obawy, pozbywają się błędnych przekonań, zyskują wiarę w siebie i zaczynają stawiać sobie ambitne cele, na które je stać! Wiele dziewcząt po ukończeniu naszych programów podjęło się realizacji własnych projektów, takich jak start-upy czy podcasty i odnoszą sukcesy. 

Chcemy dać tę szansę wszystkim młodym dziewczynom! Pomóż nam kontynuować naszą działalności i rozwijać nasze programy - zostań naszym Patronem! Z chęcią zaprosimy Cię do naszej Fundacji i poznania tych wszystkich dziewczyn, którym Twój wkład finansowy umożliwi dalszy rozwój. Wierzymy, że wspólnie możemy dać im szansę na lepszą przyszłość, a one pomogą nam w przyszłości tworzyć lepszy świat.  

 

Obserwuj naszą działalność!

Instagram | Girls Future Ready

LinkedIn | Girls Future Ready

Facebook | Girls Future Ready

Linktree | Girls Future Ready

Medium | Girls Future Ready

YouTube | Girls Future Ready

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Przemyslaw Sulkowski
Przemyslaw Sulkowski
Próg: 200 zł